PETROHRADSKÉ ZIMNÉ NOCI

PETROHRADSKÉ ZIMNÉ NOCI

Zimný Petrohrad je rozprávkovo krásne osvetlený. Biely sneh dodáva mestu ešte čarovnejšiu atmosféru. Korčuľovanie na Neve či kanáloch, ľadoborce, sneh, mráz. Neuvidíme fontány v Petrodvorci, ktoré sú v zime vypnuté, nebudeme sa plaviť po kanáloch, zato navštívime výstavu klenotov Faberge a zahrejeme sa v múzeu vodky pri niekoľko sto gramoch tohoto zázračného moku. Skúste a určite neoľutujete. Inak zostava program rovnaký. Vyskúšate jazdu na saniach?

GRUZÍNSKO

GRUZÍNSKO

Gruzínsko je krajina, kde sa budete cítiť ako v „Božom koši“. Najstaršie starokresťanské pamiatky, posvätné kláštory, duchovné základy kresťanstva, mystické zážitky na rozmanitom Kaukaze. Víno a dobré jedlo v krajine „Zlatého rúna“.

AZERBAJDŽAN

AZERBAJDŽAN

Azerbajdžan – turisticky málo prebádaná krajina s jedinečnou históriou a unikátnymi pamiatkami pod ochranou UNESCO. Dokonalé spojenie moderny a dávneho Orientu. Dostupná exotika Hodvábnej cesty po krátkom lete.

ARMÉNSKO

ARMÉNSKO

Najstaršie starokresťanské pamiatky na svete. Tajomné kláštory, kostoly v skalách, arménsky „Vatikán“ a najlepšia chalva. Tyrkysové jazero Sevan, fascinujúce pohľady na horu Ararat a nekonečné výhľady sprevádzajúce nás celou cestou.

ISLAND – TO NAJLEPŠIE

ISLAND – TO NAJLEPŠIE

Nezabudnuteľných 6 dní! Silvester s podobne naladenou partou cestovateľov, polárna žiara alebo biele noci. Ostrov na hranici Európy a Ameriky dokonale spája moderné technológie s dávnymi tradíciami. Islandská kultúra je neodvolateľne spojená s prírodou. Surrealistickej krajine dominujú sopky, lávové a geotermálne polia ale aj ľadovcové lagúny.