IRÁN – VŠETKO PODSTATNÉ

IRÁN – VŠETKO PODSTATNÉ

Islam, kresťanstvo, zoroastriánske náboženstvo, mix vôní a chutí, kontrast púští a hôr. Najkrajšie a najvýznamnejšie pamiatky starovekej Perzie, patriace medzi to najlepšie, čo svet ponúka. Jedna z najstarších, stále inšpirujúcich hrdých civilizácií, literatúra a umenie, tisíce spisovateľov a básnikov. Veľkolepá, vznešená a impozantná architektúra, doteraz žijúce zvyky datujúce sa už od zoroastriánskeho obdobia viac ako 3 000 rokov do minulosti.

VIETNAM A KAMBODŽA KOMFORTNE

VIETNAM A KAMBODŽA KOMFORTNE

Energia veľkomiest Hanoj a Saigon, dnes známeho ako Ho Chi Minh City s podzemným svetom vietnamskej guerilly Viet Minh – CuChi. Hrobky najsilnejších vietnamských dynastií v Hue a koloniálna atmosféra malebného mestečka HOIAN. Legendamy opradený prírodný div sveta Halong Bay. Vietnamská rozprávka! Tajomný a magický Angkor Wat a návšteva autentických dedín na jazere Tonlé Sap. To všetko na tradičných tuk-tukoch. To je tá pravá Kambodža! Až štyri prelety v rámci zájazdu, tri v základnej cene a žiadne celonočné, alebo iné zdĺhavé presuny! Návšteva Kambodže v základnej cene zájazdu bez príplatku.

PETROHRADSKÉ BIELE NOCI

PETROHRADSKÉ BIELE NOCI

Petrohrad a jeho neopakovateľná atmosféra počas dní, ale aj nocí, keď nám slnko nezapadne (v júnovom termíne). Benátky severu, najeurópskejšie mesto Ruska, najsevernejšie položená metropola sveta a jedno z najkrajších a najinšpiratívnejších miest zeme. Palácové nádvorie s Ermitážou, Aurora, Chrám preliatej krvi, rieka Neva a jej prekrásne nábrežia, Fontanka a Mojka obklopená palácmi. Nádherné palácové stavby Petrodvorec a Cárske Selo. Boršč, bliny a, samozrejme, vodka! Možnosť návštevy predstavenia Labutie jazero v divadle, kde premiéroval svoje hry Čechov, Gogoľ a mnohí iní.

BALI

BALI

Úžasné obrady a rituály ostrovanov a dych berúca krása Bali. Paláce, posvätné miesta a chrámy balijského hinduizmu. Spoznáme neuveriteľnú zručnosť umelcov na druhej strane zemegule a domov si odnesieme krásne a hodnotné suveníry. Nádherná tropická príroda, terasovité ryžové políčka, jedinečná kultúra, skvelí a priateľskí domorodci. Výnimočne chutná a lacná kuchyňa. Najkrajšie pláže ostrova, relaxačné masáže a aktívny oddych. Surfing, rafting, či zjazd na bicykloch z pod sopky. Dokonalá kombinácia dobrodružstva, poznávania a oddychu pri mori a oceáne. Skvelý slovenský sprievodca poznajúci Bali ako rodnú zem, plynulo ovládajúci miestny jazyk

VIKTÓRIINE VODOPÁDY PRE PRAVÝCH DOBRODRUHOV

VIKTÓRIINE VODOPÁDY PRE PRAVÝCH DOBRODRUHOV

Úderný 6 dňový zájazd pod horúcim africkým slnkom. Plný adrenalínových aktivít a zábavy, aktívny oddych v tom najkrajšom prostredí Afriky. A hučiace najkrajšie vodopády na dosah! Pár dní vašej dovolenky, skvelé exotické jedlo, safari v neďalekej Botswane, kúpanie v našom bazéne a veľa zábavy, poznania a pre odvážlivcov vyplavený adrenalín v krvi. A za fantastickú totálne bezkonkurenčnú cenu v bývalom Československu.

KUBA

KUBA

Kabaret Tropicana, cigary, kubánsky rum, najkrajšie pláže a éterická salsa. Západy slnka nad ostrovom roznecujúcim iracionálne vášne celého sveta nám budú odmenou. Viva La Cuba!

PERU, BOLÍVIA, ČILE

PERU, BOLÍVIA, ČILE

Metropola Peru a pocit ako v prírodopisnom filme na ostrovoch Ballestas. Pupok inkského sveta – Cuzco a záhadné obrazce v Nazca. Plávajúce ostrovy na jazere Titicaca a noblesné Santiago de Chile. Najväčšia a najkrajšia soľná púšť sveta Salar de Uyuni a jej kontrast v pieskovej púšti, najsuchšej púšti sveta Atacam. Známa „cesta smrti” do bolívijskej oblasti Yungas a plantáže posvätnej koky.