ISLAND 2018

ISLAND 2018

Okruh krajinou ohňa a ľadu   Týždeňný okruh ostrovom nabitý sopkami a ich krátermi, geotermálnymi prameňmi a ľadovcovou lagúnou Jökulsárlon. Miesto stretu Európskej a Americkej tektonickej dosky. Navštívime aj skryté

DARČEKOVÝ ÚLET do MAROKA – MARRAKÉŠ

DARČEKOVÝ ÚLET do MAROKA – MARRAKÉŠ

Spoznajte v malej skupine jednu z najdostupnejších a najpriateľskejších afrických krajín v jej typickom meste – v slávnom Marrakéši. Stratíme sa v starých uličkách a ocitneme sa na známom „súku“ plnom sladkostí, ručných výrobkov, exotických korenín či sušeného ovocia. Sprievodcami budú vo vybraných termínoch spolumajitelia CK a odborníci na danú oblasť - Peter Koutný a Juraj Uvíra!

SGL EXOTIKA A KOMFORT NA KUBE 2018

SGL EXOTIKA A KOMFORT NA KUBE 2018

Všetky termíny maximálne šetria dni Vašej dovolenky! Užite si najkrajšie pláže a exotické dobrodružstvá na jednom z najkrajších ostrovov v Karibiku s partiou rovnako naladených cestovateľov! Nikde inde sa nemieša kapitalizmus, komunizmus, náboženstvo a horúca krv tak unikátne ako práve na Kube.

VIETNAM A KAMBODŽA LUXUSNE 2018

VIETNAM A KAMBODŽA LUXUSNE 2018

Energia mesta Saigon, dnes známeho ako Ho Chi Minh City s podzemným svetom vietnamskej guerilly Viet Minh – CuChi. Hrobky vietnamských dynastií v mestečku Hue s koloniálnou atmosférou mestečka HOIAN. Juhovýchodná Ázia, ako ju ešte nepoznáte! Staré elegantné uličky centra Hanoja a nádherný zážitok z prírodného divu sveta Halong Bay priamo z paluby lode. Tajomný a magický Angkor Wat, s prechodom cez hlavné mesto Kambodže – Phnom Penh v spojení s návštevou autentických dedín na jazere Tonlé Sap. Až štyri prelety v rámci Vietnamu, tri v základnej cene zájazdu a žiadne celonočné presuny! Návšteva Kambodže v základnej cene zájazdu bez príplatku.

TO NAJLEPŠIE Z INDIE 2018

TO NAJLEPŠIE Z INDIE 2018

Megalopolis, akým je hlavné mesto Indického subkontinentu či top zážitky na celý život pri otváraní a zatváraní najposvätnejšej rieky Ganga. Najimpozantnejšie rituály hinduistickej civilizácie, najkrajší pomník, aký v histórii ľudstva dal postaviť muž svojej žene v Agre, či opustené mogulské „mesto duchov“ Fatehpur Sikri. Chrámy dynastie Chandela sú pod ochranou UNESCO, inšpirované Kámasútrou, sú v ostrom kontraste s pamiatkami mesta Orccha. Na záver nám vyrazí dych unikátna a honosná architektúra Džajpuru, hlavného mesta Rádžasthánu. Vychutnajte si s nami toto multikombo s ubytovaním v kvalitných 4-hviezdičkových hoteloch. Jedinečný Festival svetiel – DIWALI, keď vyhráva dobro nad zlom, môžete s nami zažiť v novembrovom termíne.

SILVESTER NA ISLANDE SGL 2018

SILVESTER NA ISLANDE SGL 2018

Nezabudnuteľný Silvester s podobne naladenou partou cestovateľov, 4 noci na Islande, 3 dni dovolenky. Ostrov na hranici Európy a Ameriky dokonale spája moderné technológie s dávnymi tradíciami, islandská kultúra je neodvolateľne spojená s prírodou. Surrealistickej krajine dominujú sopky, lávové a geotermálne polia ale aj ľadovcové lagúny. Počas krátkych návštevy možno ulovíme aj polárnu žiaru!

VIETNAM – TROPICKÝ RAJ 2018

VIETNAM – TROPICKÝ RAJ 2018

Energia mesta Saigon alebo dnes Ho Chi Minh City, si nás doslova „omotá okolo prsta“. Prúdy motoriek a skútrov, to pravé ázijské „šialenstvo“. Francúzska koloniálna architektúra odrážajúca neuveriteľný šarm najľudnatejšieho mesta štátu, kedysi patriacom k bývalej Indočíne. Deltu rieky Mekong preplavíme na malých lodičkách po kľukatých riečnych alejach. Podzemný svet vietnamskej guerilly Viet Minh – CuChi, to je najúchvatnejší pozostatok vojny medzi Vietnamom a USA. Najkrajšie pláže Vietnamu na ostrove Phu Quoc, biely piesok, azúrové more. Nebude sa vám chcieť odísť!

BALI 2018

BALI 2018

Úžasné obrady a rituály ostrovanov a dych berúca krása Bali. Paláce, posvätné miesta a chrámy balijského hinduizmu. Spoznáme neuveriteľnú zručnosť umelcov na druhej strane zemegule a domov si odnesieme krásne a hodnotné suveníry. Nádherná tropická príroda, terasovité ryžové políčka, jedinečná kultúra, skvelí a priateľskí domorodci. Výnimočne chutná a lacná kuchyňa. Najkrajšie pláže ostrova, relaxačné masáže a aktívny oddych. Dokonalá kombinácia dobrodružstva, poznávania a oddychu pri mori a oceáne. Skvelý slovenský sprievodca poznajúci Bali ako rodnú zem, plynulo ovládajúci miestny jazyk