FRANCÚZSKA POLYNÉZIA, COOKOVE OSTROVY, FIJI

FRANCÚZSKA POLYNÉZIA, COOKOVE OSTROVY, FIJI

Ostrovné štáty v Tichom oceáne zaujmú predovšetkým panenskosťou prírody a čírymi vodami obmývajúcimi naše nohy. Pestrofarebná Oceánia a Melanézia je však aj o gastronómii a špecifických kultúrach týchto malých národov. Spoznajte s nami Fidži, v minulosti nazývané aj Súostrovím kanibalov, je dnes jedným z najúchvatnejších miest na našej planéte. Alebo francúzsku Polynéziu, krajinu, kde sídlia najbohatšie celebrity sveta. Nevynecháme ani miesto, kde si každý nájde súkromnú lagúnu a zamilovaní tu trávia medové týždne – Cookove ostrovy.

NOVÝ ZÉLAND

NOVÝ ZÉLAND

Historické budovy a živá umelecká komunita južného ostrova Nového Zélandu v Christchurch. Najnižšie položené ľadovce sveta Franz Jozef a The Fox, mestá Omarama a Dunedin. Očiam a duši lahodiaca krása prírody v národných parkoch AorakiI/Mount Cook, Fiordlan, Paparoa a Tongariro. Hlavné mesto Nového Zélandu Wellington, ale i najväčšie mesto ostrova Auckland. Ich špecifická a príjemná atmosféra si vás získa. Jedna z najscénickejších ciest sveta loďou, nádherné zátoky a zálivy, Cookov Lookout a kolóny tuleňov na červených skalách pri presune z južného ostrova na severný.

AUSTRÁLIA – TO NAJLEPŠIE

AUSTRÁLIA – TO NAJLEPŠIE

Pulzujúce Sydney sosvetoznámou Operou či mostom Harbour Bridge. Zažijeme západ slnka pri tajomnej posvätnej hore Uluru. Navštívime ostrovček vo Veľkej koralovej bariére, kde sa oddáme šnorchlovaniu a uvidíme nespočetné množstvo koralov. Vodopády, Kráľovský kaňon, krokodíly a samozrejme, klokany nesmú na tejto ceste najmenším kontinentom chýbať. Prechádzky dažďovým pralesom neďaleko Cairnsu nás ubezpečia, že sme v raji.