PETROHRADSKÉ BIELE NOCI

PETROHRADSKÉ BIELE NOCI

Petrohrad a jeho neopakovateľná atmosféra počas dní, ale aj nocí, keď nám slnko nezapadne (v júnovom termíne). Benátky severu, najeurópskejšie mesto Ruska, najsevernejšie položená metropola sveta a jedno z najkrajších a najinšpiratívnejších miest zeme. Ubytovanie v centre mesta v trojhviezdičkovom hoteli s raňajkami! Palácové nádvorie s Ermitážou, Aurora, Chrám preliatej krvi, rieka Neva a jej prekrásne nábrežia, Fontanka a Mojka obklopená palácmi. Nádherné palácové stavby Petrodvorec a Cárske Selo. Boršč, bliny a, samozrejme, vodka! Možnosť návštevy predstavenia Labutie jazero v divadle, kde premiéroval svoje hry Čechov, Gogoľ a mnohí iní.

PETROHRADSKÉ ZIMNÉ NOCI

PETROHRADSKÉ ZIMNÉ NOCI

Zimný Petrohrad je rozprávkovo krásne osvetlený. Biely sneh dodáva mestu ešte čarovnejšiu atmosféru. Korčuľovanie na Neve či kanáloch, ľadoborce, sneh, mráz. Neuvidíme fontány v Petrodvorci, ktoré sú v zime vypnuté, nebudeme sa plaviť po kanáloch, zato navštívime výstavu klenotov Faberge a zahrejeme sa v múzeu vodky pri niekoľko sto gramoch tohoto zázračného moku. Skúste a určite neoľutujete. Inak zostava program rovnaký. Vyskúšate jazdu na saniach?

ISLAND – TO NAJLEPŠIE

ISLAND – TO NAJLEPŠIE

Nezabudnuteľných 6 dní! Silvester s podobne naladenou partou cestovateľov, polárna žiara alebo biele noci. Ostrov na hranici Európy a Ameriky dokonale spája moderné technológie s dávnymi tradíciami. Islandská kultúra je neodvolateľne spojená s prírodou. Surrealistickej krajine dominujú sopky, lávové a geotermálne polia ale aj ľadovcové lagúny.

ANDORRA

ANDORRA

Pokoj, aký je v Andorre, v Európe tak ľahko nenájdete. Pozrieme sa na svet z najvyššej hory krajiny – z 2 942 metrov vysokého Coma Pedrosa. Dych berúce divoké scenérie, miesta pádu najväčších lavín a zákutia, kde sotva stretnete ľudskú nohu.

UKRAJINA SGL

UKRAJINA SGL

Cesta je primárne určená pre SINGLES a pôjde o uvoľnené cestovanie aj nočnými pohodlnými vlakmi, sedením na káve a vychutnávanie si perfektných obedov či večerí v prekvapujúco krásnych mestách plných kultúry. Objavovanie hradov či impozantných budov bude čerešničkou na torte v krajine našich východných susedov.