SILVESTER NA ISLANDE SGL

SILVESTER NA ISLANDE SGL

Nezabudnuteľný Silvester s podobne naladenou partou cestovateľov, 4 noci na Islande, 3 dni dovolenky. Ostrov na hranici Európy a Ameriky dokonale spája moderné technológie s dávnymi tradíciami, islandská kultúra je neodvolateľne spojená s prírodou. Surrealistickej krajine dominujú sopky, lávové a geotermálne polia ale aj ľadovcové lagúny. Počas krátkych návštevy možno ulovíme aj polárnu žiaru!

TO NAJLEPŠIE Z RUSKA

TO NAJLEPŠIE Z RUSKA

Petrohrad – jedno z najkrajších miest sveta, „najeurópskejšie“ ruské mesto, neopakovateľná atmosféra počas dní, ale aj nocí, keď nám slnko nezapadne (v júnovom termíne). Palácové nádvorie s Ermitážou, Aurora, Chrám preliatej krvi. Neva a jej prekrásne nábrežia, Fontanka a Mojka obklopená palácmi. Nádherné palácové stavby Petrodvorec a Cárske Selo. Boršč, bliny a, samozrejme, vodka! Možnosť návštevy predstavenia Labutie jazero v divadle, kde premiéroval svoje hry Čechov, Gogoľ a mnohí iní. Moskva s Kremľom, Červené námestie a Chrám Vasilija Blaženého, Tretjakovská galéria, ale aj najkrajšie metro sveta.

ÍRSKO 2018

ÍRSKO 2018

Prírodné úkazy Giant’s Causeway a Cliffs of Moher a nádherné pobrežie. S nami do detailu okúsite rôzne chute, vône a farby slávnej whiskey, ktorú v minulosti pálili mnísi v kláštoroch. Pozitívna a príjemná atmosféra v krajine, ktorá sa určite prebojuje do rebríčka: „Tak sem sa rád/a vrátim znov

OSLO 2018

OSLO 2018

Príbeh Popolušky na príklade mesta: ako sa z chudobnej krajiny a jeho hlavného mesta stala v priebehu 30 rokov fascinujúca moderná metropola. Dlhé škandinávske noci v parkoch a uliciach v najzelenšom veľkomeste Európy, potomkovia kedysi krutých Vikingov - dnes sediaci so šálkami kávy vychutnávajúci si lúče slnka. My sa k nim na pár dní pripojíme a nasajeme atmosféru ich životov, pozrieme sa na ich históriu a to, čo ich vymodelovalo do dnešnej podoby. Oslo Vám ponúkne všetko – pohodlnú infraštruktúru, severskú prírodu, bohaté zbierky umenia, hipsterské kaviarničky, v lete pikniky – v zime sánkovanie a lyžovanie.

TOSKÁNSKO 2018

TOSKÁNSKO 2018

Váš sprievodca Juraj Poláček v Toskánsku niekoľko rokov žil a predstaví Vám ho ako svoj milovaný domov. Má tiež doktorát z histórie a tak sa dozviete, prečo nebol stredovek úplne temný a tiež množstvo zaujímavostí a súvislostí z histórie. Ubytovanie v meste, vychutnávanie si romantických uličiek, kaviarní a reštaurácií počas všetkých 3 večerov a nocí, ktoré vo Florencii strávime. 6 dňové poznávanie, ktoré si vyžiada len 2-3 dni dovolenky!

ISLAND OUTDOOR 2018

ISLAND OUTDOOR 2018

Ostrov na hranici Európy a Ameriky Dokonale spája moderné technológie s dávnymi tradíciami, islandská kultúra je neodvolateľne spojená s prírodou. V mieste rozchádzajúceho sa spojenia tektonických platní vedie ostrovom hlboká ale krásna jazva. Surrealistickej krajine dominujú sopky, lávové a geotermálne polia ale aj ľadovcové lagúny. Počas krátkych túr (3h trek – turistická obuv, nepremokavé oblečenie) si túto magickú krajinu dokonale vychutnáme.

ŠKÓTSKO 2018

ŠKÓTSKO 2018

Hlavné mestá Edinburg, Glasgow a západné pobrežie Škótska. Malebné mestečko Oban ponúkajúce výborné morské špeciality a výlet na Hebridy, kde s nami navštívite ostrov Mull a Iona. Ten je rodiskom keltského kresťanstva. Nevynecháme ani Národný park Loch Lomond, Glen Coe, Fort William a priam rozprávkovú dedinku Plockton. Vypočujete si s nami v miestnom pube koncert lokálnych hudobníkov? Útesy, pláže, dedinky a nádherné pohorie Quairang na útese Skye. Podarí sa nám v hmlách nad jazerom zazrieť preslávenú Nessie?

SRDCE ŠPANIELSKA 2018

SRDCE ŠPANIELSKA 2018

Jedinečný nočný život a unikátne umelecké zbierky. Palácové a kláštorné komplexy s monumentálnymi svätostánkami. Najelegantnejšie mesto v podobe návštevy Salmanacy či mesto s rímskymi koreňmi Alcala de Henares. Práve tu sa zrodil Don Quijote! Jednoducho podmanivá atmosféra srdca Španielska šíriaca sa vzduchom. A to celé dochutené lahodnou gastronómiou, nielen vo vychýrených madridských tapas baroch.