NÓRSKO KOMPLEXNE

NÓRSKO KOMPLEXNE

Malebné mestá Oslo, Bergen, Alesund a Tromso. Dychberúce výhľady Trolej cesty, Geiranger fjordu, čarovný „ostrov vtákov“ Runde, rýchlo miznúce ľadovce, pohľadnicovo krásne Lofoty a najsevernejší bod Európy, Nordkapp.

ISLAND A NÓRSKO

ISLAND A NÓRSKO

Dychberúca krása drsnej severskej prírody. Aktívne sopky, lávové a geotermálne polia, ľadovcové lagúny, dychberúce vodopády a gejzíry. Súostrovie Lofoty, obmívané turbulentnými vodami Nórskeho mora, ďaleko nad polárnym kruhom. Hlboké fjordy, škrek morských vtákov a divoké piesočné pláže. Nordkapp, posvätné miesto Laponcov a najsvernejší bod Európy, kde sa stretá Atlantický a Severný ľadový oceán.

NÓRSKO – TO NAJLEPŠIE

NÓRSKO – TO NAJLEPŠIE

Dýchajte na chvíľu ten najčerstvejší vzduch v nádherných scenériach hlbokých fjordov a vysokých náhorných plošín. Stretnite sa s tisícovými kolóniami morských vtákov, okúpte sa v nórskom mori na piesočných plážach, vychutnajte atmosféru čarovných mestečiek. Trúfnete si na zdolanie známej hory Trolltunga?

PETROHRADSKÉ BIELE NOCI

PETROHRADSKÉ BIELE NOCI

Petrohrad a jeho neopakovateľná atmosféra počas dní, ale aj nocí, keď nám slnko nezapadne (v júnovom termíne). Benátky severu, najeurópskejšie mesto Ruska, najsevernejšie položená metropola sveta a jedno z najkrajších a najinšpiratívnejších miest zeme. Palácové nádvorie s Ermitážou, Aurora, Chrám preliatej krvi, rieka Neva a jej prekrásne nábrežia, Fontanka a Mojka obklopená palácmi. Nádherné palácové stavby Petrodvorec a Cárske Selo. Boršč, bliny a, samozrejme, vodka! Možnosť návštevy predstavenia Labutie jazero v divadle, kde premiéroval svoje hry Čechov, Gogoľ a mnohí iní.

PETROHRADSKÉ ZIMNÉ NOCI

PETROHRADSKÉ ZIMNÉ NOCI

Zimný Petrohrad je rozprávkovo krásne osvetlený. Biely sneh dodáva mestu ešte čarovnejšiu atmosféru. Korčuľovanie na Neve či kanáloch, ľadoborce, sneh, mráz. Neuvidíme fontány v Petrodvorci, ktoré sú v zime vypnuté, nebudeme sa plaviť po kanáloch, zato navštívime výstavu klenotov Faberge a zahrejeme sa v múzeu vodky pri niekoľko sto gramoch tohoto zázračného moku. Skúste a určite neoľutujete. Inak zostava program rovnaký. Vyskúšate jazdu na saniach?

ISLAND – TO NAJLEPŠIE

ISLAND – TO NAJLEPŠIE

Aktívne sopky, lávové a geotermálne polia, ľadovcové lagúny a dych berúce vodopády. Majestátna krása krajiny ohňa a ľadu sa slovami nedá obsiahnuť. Za nezabudnuteľných 6 dní uvidíme najikonickejšie miesta tzv. Zlatého okruhu, zájdeme na juh aj sever. Romantický Reykjavík s pestrou kultúrnou scénou a výbornými reštauráciami sa na chvíľu stane naším domovom.

ANDORRA

ANDORRA

Pokoj, aký je v Andorre, v Európe tak ľahko nenájdete. Pozrieme sa na svet z najvyššej hory krajiny – z 2 942 metrov vysokého Coma Pedrosa. Dych berúce divoké scenérie, miesta pádu najväčších lavín a zákutia, kde sotva stretnete ľudskú nohu.