TO NAJLEPŠIE Z ČÍNY

TO NAJLEPŠIE Z ČÍNY

Výstrelky svetovej architektonickej moderny, sci-fi svet tretieho tisícročia, mrazivá krása a dokonalosť moderného sveta v kontraste s civilizáciou starou niekoľko tisícročí. Presne taký je Peking! Naproti tomu jedna z najmodernejších metropol sveta – Šanghai, nám odhalí, čo znamená feng šuej svetovej architektúry v tom pravom význame slova. Dokonalá harmónia! Zážitky z návštevy terakotovej armády, či Veľkého čínskeho múra budeme po večeroch vstrebávať aj prostredníctvom kultúry v podobe fantastického Kung-Fu, cez akrobatickú šou až po predstavenie tradičnej čínskej opery. „Benátky Číny“ v podobe mesta Suzhou budú tou najchutnejšou „delikatesou“ na rozlúčku.

TO NAJLEPŠIE Z INDIE

TO NAJLEPŠIE Z INDIE

Megalopolis, akým je hlavné mesto Indického subkontinentu či top zážitky na celý život pri otváraní a zatváraní najposvätnejšej rieky Ganga. Najimpozantnejšie rituály hinduistickej civilizácie, najkrajší pomník, aký v histórii ľudstva dal postaviť muž svojej žene v Agre, či opustené mogulské „mesto duchov“ Fatehpur Sikri. Chrámy dynastie Chandela sú pod ochranou UNESCO, inšpirované Kámasútrou, sú v ostrom kontraste s pamiatkami mesta Orccha. Na záver nám vyrazí dych unikátna a honosná architektúra Džajpuru, hlavného mesta Rádžasthánu. Vychutnajte si s nami toto multikombo s ubytovaním v kvalitných 4-hviezdičkových hoteloch. Jedinečný Festival svetiel – DIWALI, keď vyhráva dobro nad zlom, môžete s nami zažiť v novembrovom termíne.

VIETNAM A KAMBODŽA LUXUSNE

VIETNAM A KAMBODŽA LUXUSNE

Energia mesta Saigon, dnes známeho ako Ho Chi Minh City s podzemným svetom vietnamskej guerilly Viet Minh – CuChi. Hrobky vietnamských dynastií v mestečku Hue s koloniálnou atmosférou mestečka HOIAN. Juhovýchodná Ázia, ako ju ešte nepoznáte! Staré elegantné uličky centra Hanoja a nádherný zážitok z prírodného divu sveta Halong Bay priamo z paluby lode. Tajomný a magický Angkor Wat, s prechodom cez hlavné mesto Kambodže – Phnom Penh v spojení s návštevou autentických dedín na jazere Tonlé Sap. Až štyri prelety v rámci Vietnamu, tri v základnej cene zájazdu a žiadne celonočné presuny! Návšteva Kambodže v základnej cene zájazdu bez príplatku.

VIETNAM – TROPICKÝ RAJ

VIETNAM – TROPICKÝ RAJ

Energia mesta Saigon alebo dnes Ho Chi Minh City, si nás doslova „omotá okolo prsta“. Prúdy motoriek a skútrov, to pravé ázijské „šialenstvo“. Francúzska koloniálna architektúra odrážajúca neuveriteľný šarm najľudnatejšieho mesta štátu, kedysi patriacom k bývalej Indočíne. Deltu rieky Mekong preplavíme na malých lodičkách po kľukatých riečnych alejach. Podzemný svet vietnamskej guerilly Viet Minh – CuChi, to je najúchvatnejší pozostatok vojny medzi Vietnamom a USA. Najkrajšie pláže Vietnamu na ostrove Phu Quoc, biely piesok, azúrové more. Nebude sa vám chcieť odísť!

BALI

BALI

Úžasné obrady a rituály ostrovanov a dych berúca krása Bali. Paláce, posvätné miesta a chrámy balijského hinduizmu. Spoznáme neuveriteľnú zručnosť umelcov na druhej strane zemegule a domov si odnesieme krásne a hodnotné suveníry. Nádherná tropická príroda, terasovité ryžové políčka, jedinečná kultúra, skvelí a priateľskí domorodci. Výnimočne chutná a lacná kuchyňa. Najkrajšie pláže ostrova, relaxačné masáže a aktívny oddych. Dokonalá kombinácia dobrodružstva, poznávania a oddychu pri mori a oceáne. Skvelý slovenský sprievodca poznajúci Bali ako rodnú zem, plynulo ovládajúci miestny jazyk