Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Ázia

SRÍ LANKA

Perla Indického oceánu

SRÍ LANKA

SRÍ LANKA

CENA OD 1190 €

Náročnosť:
KRAJINA
Srí Lanka
Z vtáčej perspektívy pripomína kvapku padajúcu do vôd Indického oceánu. Svojou rozmanitosťou patrí medzi najkrajšie destinácie sveta – Srí Lanka! Bohatá nielen kultúrou, ale aj prírodou. Tropický ostrov, ktorý od rovníka delí len 7 stupňov a vďaka svojej kráse právom dostal meno Perla Indického oceánu. Prví arabskí obchodníci, ktorí sa tu vylodili, ho zas nazvali Serendib – Vrodené šťastie. Z tohto pomenovania vzniklo aj slovo serendipity, a teda „objavovanie šťastia, krásy a dobra bez toho, že by sme sa o to nejako zvlášť snažili“. A presne taká je Srí Lanka!

Termíny
OBJEDNAŤ

21.03.2020 - 30.03.2020
len 6 dní dovolenky
1190 €
10.04.2020 - 19.04.2020
len 4 dni dovolenky
1190 €
08.08.2020 - 17.08.2020
len 6 dní dovolenky
1250 €
05.09.2020 - 14.09.2020
len 6 dní dovolenky
1190 €
14.11.2020 - 23.11.2020
len 5 dní dovolenky
1190 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestneho sprievodcu, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných 3-hviezdičkových hoteloch, polpenziu počas celého zájazdu, prenajatú klimatizovanú dopravu, vlak, organizačné vybavenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

Krajina srdečných a krásnych ľudí s fascinujúcou kultúrou a históriou, a tropický ostrovný raj v jednom.

 

  • Návšteva stále dôkladne neobjaveného tropického raja s milými domorodcami a s bohatou kultúrou je jedinečným spojením poznávania s oddychom priamo na pláži.
  • Štyri najznámejšie pamiatky pod ochranou UNESCO a vzduch presiaknutý arómou škorice či vanilky.
  • Jazdu na slonoch naprieč tropickou prírodou vystriedajú tradičné tance, čajové plantáže, scénická jazda vlakom, ale i metropola Colomba.
  • Intenzívne poznávanie zavŕšené relaxom v rezorte na zlatistej pláži.

 

Program zájazdu

 
1.-4. deň:

Odlet z Viedne alebo z Bratislavy. Po prílete na ostrov sa presunieme smer PINNAWALA – sloní sirotinec. Nenecháme si ujsť možnosť vidieť viac ako 70 slonov a sloníčat z tesnej blízkosti. No najkrajšie je ich hromadné kúpanie sa v rieke a kŕmenie tých najmenších sloníkov z obrovských fliaš mliekom. Pokračujeme smer HABARANA, kde si záujemcovia vyskúšajú jazdu na slonovi, čo by pri návšteve Srí Lanky rozhodne nemalo chýbať. Po ubytovaní sa v hoteli si doprajeme skvelú večeru a oddych, aby sme nabrali síl na zdolanie Levej hory – Sigiriya. Budeme sa „šplhať“ na 200 metrov čnejúcu sa skalnú pevnosť. Nádherný, dych vyrážajúci výhľad, ktorý určite stojí za trošku námahy a potu, nám bude odmenou. Toto unikátne dedičstvo UNESCO je archeologickým skvostom. V mestečku MATALE nevynecháme čarovnú záhradu korenia. Kráľovské mesto KANDY nás privíta vo veľkom štýle. A to tradičnými tancami s ohňovou šou. Po predstavení návšteva azda najposvätnejšieho budhistického chrámu, Dalaga Maligawa, známeho skôr ako Chrám Budhovho zuba.

5 . – 6. deň:

Ráno začneme prechádzkou po kráľovskej botanickej záhrade. Navštívime aj obchod s hodvábom a múzeum šperkov a drahokamov. Malé Anglicko – mesto Nuwara Eliya so silným nádychom britského vplyvu. Po raňajkách nás šofér odvezie na železničnú stanicu, kde nastúpime na vlak. Cesta vlakom otvára pred nami fascinujúci výhľad na malebnú krajinu, svieže zelené čajové plantáže, kopce a údolia. Otvoríme si okno, nadýchame sa čerstvého vzduchu a urobíme nespočetne veľa záberov. Extrémne fotogenická scenéria počas hodinovej cesty typickým miestnym vlakom plným domácich ľudí je zážitkom, bez ktorého nemôžeme odísť. Táto cesta cez hory a kopce je oficiálne jednou z najkrajších na celom svete.

7. – 10. deň:

Náš poznávací program po príchode do rezortu vystrieda relax, oddych a zaslúžené slnenie sa na krásnych plážach! Pred odletom nevynecháme metropolu COLOMBO. Hlavné a najväčšie mesto a zároveň hlavný prístav ostrova. Je unikátnym prepojením starého s novým, moderného s tradičným. Uvidíme Galle Face Green promenádu, „mrakodrapovú modernú časť“, Námestie nezávislosti, Mestskú radnicu a rušnú, naoko chaotickú dopravu, nad ktorou budeme len krútiť hlavami. Následný transfer na letisko a odlet do Viedne či do Bratislavy.

 

Trasa zájazdu:

Pinnawala – Sigiriya – Habarana – Dambulla – Matale – Kandy – Nuwara Eliya – Colombo

CENA OD 1190 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestneho sprievodcu, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných 3-hviezdičkových hoteloch, polpenziu počas celého zájazdu, prenajatú klimatizovanú dopravu, vlak, organizačné vybavenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Víza, fakultatívne výlety, stravu (okrem uvedenej), vstupy do pamiatok, jazdu na slonoch, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 225 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

SRÍ LANKA

Perla Indického oceánu
Cena od 1190€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X