Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

Ázia

ZLATÝ OKRUH SRÍ LANKOU

Perla Indického oceánu

ZLATÝ OKRUH SRÍ LANKOU

ZLATÝ OKRUH SRÍ LANKOU

CENA OD 1390 €

Náročnosť:
KRAJINA
Srí Lanka
Z vtáčej perspektívy pripomína kvapku padajúcu do vôd Indického oceánu a svojou rozmanitosťou patrí medzi najkrajšie destinácie sveta. Bohatý nielen kultúrou, ale aj prírodou. Tropický ostrov, ktorý od rovníka delí len 7 stupňov severne a vďaka svojej kráse právom dostal meno Perla Indického oceána. Prví arabskí obchodníci, ktorí na svojich lodiach plávali k ostrovu, ho zas nazvali Serendib – Vrodené šťastie. Z tohto pomenovania vzniklo aj slovo serendipity, a teda „objavovanie šťastia, krásy a dobra bez toho, že by sme sa o to nejako zvlášť snažili“. A presne taká je Srí Lanka!
Termíny
OBJEDNAŤ

23.03.2019 - 01.04.2019
len 6 dní dovolenky
1540 €
19.04.2019 - 28.04.2019
len 4 dni dovolenky
1540 €
07.09.2019 - 16.09.2019
len 6 dní dovolenky
1390 €
16.11.2019 - 25.11.2019
len 6 dní dovolenky
1390 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestneho sprievodcu, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných 3-hviezdičkových hoteloch, polpenziu počas celého zájazdu, prenajatú klimatizovanú dopravu, vlak, organizačné vybavenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

Exotický raj ponúkajúci mix histórie, kultúry a prírodných krás v popredí so srdečným a milým národom

 

  • Návšteva stále dôkladne neobjaveného tropického raja s milými domorodcami a s bohatou kultúrou je jedinečným spojením poznávania s oddychom priamo na pláži.
  • Štyri najznámejšie pamiatky pod ochranou UNESCO a vzduch presiaknutý arómou škorice či vanilky.
  • Jazdu na slonoch naprieč tropickou prírodou vystriedajú tradičné tance, čajové plantáže, scénická jazda vlakom, ale i metropola Colomba.
  • Intenzívne poznávanie zavŕšené relaxom v rezorte na zlatistej pláži.

 

Program zájazdu

1.-4. deň:

Odlet z Viedne alebo Bratislavy. Po prílete na ostrov sa presunieme smer PINNAWALA – sloní sirotinec. Nenecháme si ujsť možnosť vidieť viac ako 70 slonov a sloníčat z tesnej blízkosti. No najkrajšie je ich hromadné kúpanie sa v rieke a kŕmenie tých najmenších sloníkov z obrovských fliaš mliekom. Pokračujeme smer HABARANA, kde si záujemcovia vyskúšajú jazdu na slonovi, čo pri návšteve Srí Lanky by rozhodne nemalo chýbať. Po ubytovaní sa v hoteli si doprajeme skvelú večeru a oddych, aby sme nabrali síl na zdolanie Levej hory – Sigiriya. Budeme „šplhať“ na 200 metrov čnejúcu sa skalnú pevnosť, kde nás bude čakať 1 200 schodov. Nádherný, dych vyrážajúci výhľad, ktorý určite stojí za trošku námahy a potu, nám bude odmenou. Toto unikátne dedičstvo UNESCO je archeologickým skvostom. Vydáme sa na safari dobrodružstvo na džípoch, kde na vlastné oči uvidíme nespočetné množstvo slonov a krásnu prírodu – MINNERIYA NÁRODNÝ PARK. Skalné chrámy uvidíme v DAMBULLE, kde je viac ako 150 sôch Buddhu a nádherné nástenné maľby, 14 metrová socha ležiaceho Buddhu vytesaná do skaly, komplex 5 jaskýň považovaný za najväčšiu plochu posiatu maľbami nájdenú na celom svete – UNESCO pamiatka. V mestečku MATALE nevynecháme čarovnú záhradu korenia. Kráľovské mesto KANDY nás privíta vo veľkom štýle. A to tradičnými tancami s ohňovou šou. Po predstavení návšteva azda najposvätnejšieho budhistického chrámu, Dalaga Maligawa, známeho skôr ako Chrám Buddhovho zubu.

5. – 6. deň:

Ráno začneme s prechádzkou po Kráľovskej botanickej záhrade. Navštívime aj obchod s hodvábom a múzeum šperkov a drahokamov. Malé Anglicko – mesto Nuwara Eliya so silným nádychom britského vplyvu. Po raňajkách nás šofér odvezie na železničnú stanicu, kde nastúpime na vlak. Cesta vlakom otvára pred nami fascinujúci výhľad na malebnú scenériu krajiny, svieže zelené čajové plantáže, kopce a údolia. Otvoríme si okno, nadýchame sa čerstvého vzduchu a urobíme nespočetne veľa záberov. Extrémne fotogenická scenéria počas hodinovej cesty typickým miestnym vlakom plným domácich ľudí je zážitkom, bez ktorého nemôžeme odísť. Táto cesta cez hory a kopce oficiálne je jednou z najkrajších na celom svete.

7. – 10. deň:

Náš poznávací program po príchode do rezortu vystrieda relax, oddych a zaslúžené slnenie sa na krásnych plážach! Pred odletom cestou na letisko nevynecháme metropolu COLOMBO. Ako hlavné, najväčšie mesto a hlavný prístav ostrova, je unikátnym prepojením starého s novým, moderného s tradičným. Uvidíme Galle Face Green promenádu, „mrakodrapovú modernú časť“, Námestie nezávislosti, Mestskú radnicu a rušnú, naoko chaotickú dopravu, nad ktorou budeme len krútiť hlavami. Následný transfer na letisko a odlet do Viedne či do Bratislavy.

 

Trasa zájazdu:

Colombo – Pinnawala – Sigiriya – Habarana – Dambulla – Matale – Kandy – Nuwara Eliya – Colombo

CENA OD 1390 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestneho sprievodcu, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných 3-hviezdičkových hoteloch, polpenziu počas celého zájazdu, prenajatú klimatizovanú dopravu, vlak, organizačné vybavenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Víza, fakultatívne výlety, stravu (okrem uvedenej), vstupy do pamiatok, jazdu na slonoch, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Jednolôžková izba: 225 eur
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

ZLATÝ OKRUH SRÍ LANKOU

Perla Indického oceánu
Cena od 1390€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X