Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Amerika

VÝCHOD USA, FLORIDA A PORTORIKO

Esencia východu Severnej Ameriky

VÝCHOD USA, FLORIDA A PORTORIKO

VÝCHOD USA, FLORIDA A PORTORIKO

CENA OD 2595 €

Náročnosť:
KRAJINA
Spojené štáty
Portoriko
Prepracovaný program pre tých, ktorí milujú cestovanie na americký spôsob a chcú absolvovať maximum poznania a cestovať po Amerike ako kedysi.

Termíny
OBJEDNAŤ

27.04.2019 - 12.05.2019
8 dní dovolenky
2595 €
17.08.2019 - 01.09.2019
9 dní dovolenky
2695 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, let na trase Washington – Miami, sprievodcu CK Victory Travel, vstup do továrne Harley – Davidson, prenajaté vozidlá + pohonné hmoty, ubytovanie v hoteloch strednej kategórie a v moteloch, parkovné, vstupné do NP, vybavenie ESTA formuláru, poistenie CK voči insolventnosti.

Popis zájazdu

Atraktívny zájazd nielen pre milovníkov USA!

 

  • Neónové divadlo na Times Square, China town a symbol big apple – socha Slobody.
  • Najlepší philly cheesesteak na svete v jeho rodisku, kubánske pochúťky na Miami a excelentné drinky na Portoriku.
  • Svetoznáme močariská v NP Everglades a pláže na Miami Beach. Portoriko – dažďové pralesy, obrovský rádioteleskop a dokonalý rum Bacardi.

 

Program zájazdu

 
1.-2.deň:

Odlet a prílet do NEW YORKU. Celodenná prehliadka „hlavného mesta sveta“. Legendárne veľkomesto, ktorého prehliadku začneme v jeho srdci na TIMES SQUARE. CENTRAL PARK, ROCKEFELLER CENTER, úžasný Art deco CHRYSLER BUILDING. Filmové výhľady na Manhattan si užijeme pri BROOKLYN BRIDGE a nočná panoráma nás uchváti zo svetoznámej EMPIRE STATE BUILDING.

3.-4.deň:

Symbol Ameriky – SOCHA SLOBODY, ktorej siluetu každý pozná. Plavba okolo monumentálneho pamätníka a prechádzka po známej WALL STREET. Najstarší kostol Trinity Church, mestská radnica a super obed nás čaká v ČÍNSKEJ ŠTVRTI. Smer NIAGARSKÉ VODOPÁDY! Výhliadka z Observation Tower, prechádzky popri vodopádoch a záujemcovia absolvujú nezabudnuteľnú plavbu až k nim. Víta nás PITTSBURGH! Úžasný pohľad na „Zlatý trojuholník“. Point State Park a sútok riek Allegheny a Monogahela, v ktorom vzniká rieka OHIO. Práve odtiaľto sú najkrajšie pohľady na západ slnka.

5.-6.deň:

Presun do mesta York, v ktorom sa nachádza továreň spoločnosti HARLEY DAVIDSON, ikona motocyklov, ktorá patrí k Amerike a k jej štýlu tak, ako patria špagety k Taliansku. Exkurzia priamo v továrni, v rámci ktorej sa dostaneme do výrobných hál. Pokračujeme do Lancaster County, kde žije veľká populácia AMIŠOV, ktorí odmietajú výdobytky civilizácie a dodnes sa vozia na drožkách ťahaných koňmi.

7.deň:

Prehliadka centra mesta FILADELFIA, jedného z etnicky najrôznorodejších miest USA. Prejdeme sa v INDEPENDENCE NATIONAL HISTORIC PARK a navštívime miesta, kde bola podpísaná prvá Deklarácia nezávislosti ako aj prvá americká ústava. Návštevu štátu Pensylvánia ukončíme preslávenou pochúťkou Philly cheesesteak. Odchod do WASHINGTONU. Svojský charakter a atmosféra hlavného mesta USA, ktorá je neporovnateľná s mestami, ktoré sme videli doteraz. BIELY DOM, Washingtonov či Lincolnov pamätník. NATIONAL MALL a Arlingtonský cintorín, miesto posledného odpočinku J. F. Kennedyho.

8. – 10. deň:

Odlet do MIAMI. Legendárne mesto Miami s ešte legendárnejšou plážou MIAMI BEACH. Art deco na slávnej OCEAN DRIVE, talianske, japonské, haitské, nikaragujské a najmä kubánske pochúťky na každom kroku. Znalosti španielčiny oceníte! NP EVERGLADES, unikátny ekosystém a tajuplné močiare plné aligátorov.

11.-13. deň:

Odlet na PORTORIKO. Ostrov päťkrát menší ako Slovensko, ale známy po celom svete. Afrokaribské rytmy Calypsa, Soca, Bomby, Pleny a Salsy. Hriešne, hlavné mesto SAN JUAN. Old San Juan a najstaršia španielska pevnosť Nového sveta – FUERTE SAN FELIPE DEL MORRO. Kreolské pochúťky a miešané kokteily. EL YUNQUE – nenáročný trek tropickým dažďovým pralesom s najstaršími stromami na ostrove.

14. – 16. deň:

Návšteva rumovej továrne svetoznámeho výrobcu BACARDI, výstup na najväčší rádiový teleskop sveta ARECIBO, hľadajúci aj mimozemské civilizácie. Najväčší jaskynný systém sveta v PARQUE DE LAS CAVERNAS DEL RÍO CAMUY. Návrat do San Juan, odlet do Európy a príchod domov.

 

Trasa zájazdu

New York – Niagarské vodopády – Pittsburgh – York – Filadelfia – Washington – Miami – NP Everglades – Portoriko

CENA OD 2595 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, let na trase Washington – Miami, sprievodcu CK Victory Travel, vstup do továrne Harley – Davidson, prenajaté vozidlá + pohonné hmoty, ubytovanie v hoteloch strednej kategórie a v moteloch, parkovné, vstupné do NP, vybavenie ESTA formuláru, poistenie CK voči insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Let Miami – Portoriko – Miami (cca 270 €), stravu, poplatok za ESTA, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednoposteľovú izbu: 490 EUR
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

VÝCHOD USA, FLORIDA A PORTORIKO

Esencia východu Severnej Ameriky
Cena od 2595€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X