Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Amerika

VEĽKÁ JUHOAMERICKÁ EXPEDÍCIA

Peru, Bolívia, Čile, Argentína, Uruguaj, Paraguaj, Brazília

VEĽKÁ JUHOAMERICKÁ EXPEDÍCIA

VEĽKÁ JUHOAMERICKÁ EXPEDÍCIA

CENA OD 3675 € 3175 €

Septembrová zľava na dvojicu: 1000  €
Náročnosť:
KRAJINA
Argentína
Bolívia
Brazília
Čile
Peru
Uruguaj
Paraguaj
Machu Picchu, tango v Buenos Aires, najhorúcejšie mesto Asunción či pulzujúce Rio de Janeiro. Kúpanie sa v Atlantiku, vodopády Iguazú, ochutnávka špičkového vína, zasnežené andské ľadovce a krásna zelená krajina centrálneho Paraguaja. Fantastické morské plody v Peru, argentínske stejky, uruguajské a bolívijské vína, paraguajská chipa-guasu, brazílske džúsy a caipirinha. Svetoznáme pláže Copacabana, Ipanema a nový div sveta, socha Krista na hore Corcovado. 6x top pamiatky UNESCO!

Termíny
OBJEDNAŤ

08.01.2020 - 27.01.2020
len 14 dní dovolenky
3175 €3675 €
21.03.2020 - 09.04.2020
len 14 dní dovolenky
3175 €3675 €
29.08.2020 - 17.09.2020
len 12 dní dovolenky
3175 €3675 €
22.10.2020 - 10.11.2020
len 14 dní dovolenky
3175 €3675 €
Cena zahŕňa

Letenku na trase Viedeň – Lima a Rio de Janeiro – Viedeň, sprievodcu CK VICTORY TRAVEL a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami, uvítací obed v Lime, kompletnú dopravu prenajatými minibusmi, medzinárodné lety na trase La Paz – Santiago de Chile, Santiago de Chile – Buenos Aires, vnútroštátny let na trase Lima – Cuzco, Foz do Iguazú – Rio de Janeiro, loď na trase Buenos Aires – Colonia del Sacramento, výlety na brazílsku a argentínsku stranu vodopádov, poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

PRIDALI SME: uruguajské hlavné mesto MONTEVIDEO a PARAGUAJ!

 

Vaša expedícia snov Južnou Amerikou za neuveriteľnú cenu.

 

  • Mesto kráľov – Lima, ale aj stavebné majstrovstvo Inkov.
  • Kúpanie sa v Tichom aj v Atlantickom oceáne, vodopády Iguazú, najsuchšia púšť sveta Atacama a zasnežené andské vrcholy.
  • 7 krajín a skutočná intenzita poznania.

 

Program zájazdu

1.-3. deň:

Z Viedne odlietame až pod rovník na západnej pologuli. Bienvenidos a Lima! Mesto kráľov, a najmä kráľovskej peruánskej gastronómie. Okrem povinnej jazdy centrom mesta s impozantnou katedrálou sa presunieme aj mimo historického centra, až k vlnám Pacifiku. Práve v jeho blízkosti Vás pozývame na výborný obed! Odoláte špecialite ceviche? Odlet do CUZCO – pristávame vo výške 3 400 m n. m. Pupok inkského sveta a asi najkrajšie mesto andskej oblasti Južnej Ameriky. Stavebné majstrovstvo Inkov v majestátnom obradnom stredisku SACSAYHUAMÁN, a nocľah v poslednom inkskom meste Ollantaytambo.

4.-6. deň:

Jeden z vrcholov našej cesty, návšteva jedinečného miesta v srdci Ánd – MACHU PICCHU. Chrámy Slnka, vody, dômyselné systémy vodovodov a stovky kamenných terás dokonale začlenených do neporušenej prírody. Šperk mesta, neporušený lapač Slnka INTIHUATANA a pohľad, ktorý sa Vám navždy vryje do pamäti. CUZCO – nádherný stred mesta a množstvo skvelých miest na zážitkovú gastronómiu. Odchod do hlavného mesta peruánskeho folklóru – PUNO. K plávajúcim trstinovým ostrovom sa dostaneme krátkou plavbou a po nej nastupujeme na ostrovy. Tipnete si, koľko vody bude pod nami? Nocľah v Puno.

7.-8. deň:

BOLÍVIA! LA PAZ, hlavné mesto ležiace vo výške 3 700 m n. m. Plaza Murillo, obrovské vrecia plné koky a prudké stúpanie na záhadný trh čarodejníkov. COROICO – fakultatívny výlet do subtropického mestečka, kde rastú banánovníky, pomarančovníky či káva. Cesta z výšky 4 700 m n. m. na 1 200 m n. m. sa stala svetoznámou! Nádhernou cestou späť do La Pazu – tropickú flóru, kolibríky a takmer pralesnú vlhkosť vystrieda dočasná zima a možno aj sneh.

9.-10. deň:

Ranný presun na jedno z najvyššie položených letísk sveta a odlet do ČILE. SANTIAGO DE CHILE. Pohľad naň si vychutnáme zo Cerro San Cristóbal. LA MONEDA – dejisko vojenského prevratu, ktorý rezonoval aj u nás. Fakultatívny výlet do mesta Valparaíso spojený s ochutnávkou vína v jednej z najlepších vinárskych oblastí sveta, VALLE DE CASABLANCA. Po nej pokračujeme do legendárneho prístavného mesta VALPARAÍSO, v ktorom si vychutnáme aj jazdu na preslávených funiculares a stratíme sa v jeho krivolakých uličkách. Návrat do Santiago de Chile.

11.-12. deň:

Prelet nad Andami do BUENOS AIRES. V tomto Paríži južnej Ameriky sa prejdeme po najširšej ulici sveta so známym symbolom mesta, Obelisk republiky, so štyrmi dôležitými dátumami argentínskej histórie. Najnavštevovanejší cintorín krajiny, ktorý znesie porovnanie aj so slávnym Cimetière du Père-Lachaise v Paríži. CASA ROSADA s balkónom Evity a famózna LA BOCA, ktorú preslávila futbalová ikona Diego Maradona. Večerné mesto s možnosťou návštevy tango kabaretov a barov a ponuka tých najlepších stejkov a vín v štýlových reštauráciách. Po najširšej rieke sveta La Plata do URUGUAJA. Víta nás mesto COLONIA DEL SACRAMENTO. Pešia prehliadka historického centra a krátky presun do hlavného mesta Uruguaja – Montevideo, v ktorom prespíme.

13.-14. deň:

Prehliadka Montevidea, počas ktorej si povieme nielen o tom, kto bol José Gervasio Artigas, ale aj o základných rozdieloch medzi argentínskym a uruguajským barbecue. Naozaj tu robia ešte lepšie stejky ako v susednej Argentíne? Ranný odlet do Asunciónu a prehliadka minimálne navštevovaného hlavného mesta, ktoré sa dostáva do povedomia ako najhorúcejšie mesto Južnej Ameriky. V tieni stromov si povieme nielen o hrdinoch likvidačnej vojny, ale ochutnáme aj studenú verziu známeho maté. Večer však uprednostníme pivo v našej obľúbenej krčme. Nocľah v Asuncióne.

15.-16. deň:

Po zemi sa presunieme na trase Asunción – Foz do Iguazú. Budeme prechádzať srdcom Paraguaja, v ktorej nájdeme miesta na ochutnávku prekvapujúco dobrých paraguajských špecialít. Návšteva brazílskej strany najkrajších vodopádov sveta IGUAZÚ. Ohromujúci zážitok z pohľadu na jednu z najkrajších prírodných panorám na zemi! Ak si budete chcieť dopriať pohľad z vrtuľníka, na brazílskej strane budete mať možnosť. Na druhý deň vstupujeme opäť do Argentíny, kde sú kilometre chodníkov v pralese, možnosť adrenalínovej jazdy člnom až takmer pod vodopády, stovky tropických motýľov a možno aj kapybary a kajmany. Návrat do Fozu a nocľah.

17.-20. deň:

RIO DE JANEIRO. „Cidade maravilhosa“ alebo nádherné mesto. Nepochybujeme vôbec o tom, že potvrdíte, že toto pomenovanie si Rio zaslúži. Nový div sveta, SOCHA KRISTA na hore CORCOVADO a neuveriteľná atmosféra mesta s obrovským genius loci. Pohľad na večerné Rio z Cukrovej homole a najznámejšia pláž sveta COPACABANA. Vynikajúca caipirinha pri pláži IPANEMA a podľa chuti štadión MARACANÁ alebo SAMBODROM. Odlet do Európy a príchod domov.

 

Trasa zájazdu

Lima – Cuzco – Ollantaytambo – Machu Pichu –  Puno – La Paz – Santiago de Chile – Valparaíso – Buenos Aires – Colonia del Sacramento – Montevideo – Asunción – vodopády Iguazú – Rio de Janeiro

CENA OD 3175 € ZAHŔŇA
Letenku na trase Viedeň – Lima a Rio de Janeiro – Viedeň, sprievodcu CK VICTORY TRAVEL a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami, uvítací obed v Lime, kompletnú dopravu prenajatými minibusmi, medzinárodné lety na trase La Paz – Santiago de Chile, Santiago de Chile – Buenos Aires, vnútroštátny let na trase Lima – Cuzco, Foz do Iguazú – Rio de Janeiro, loď na trase Buenos Aires – Colonia del Sacramento, výlety na brazílsku a argentínsku stranu vodopádov, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Fakultatívne výlety, let Montevideo – Asunción (cca 210 €), vlak na Machu Picchu, stravu okrem uvedenej, vstupy, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 620 EUR
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

VEĽKÁ JUHOAMERICKÁ EXPEDÍCIA

Peru, Bolívia, Čile, Argentína, Uruguaj, Paraguaj, Brazília
Cena od 3175€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X