Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

Ázia

TRANSSIBÍRSKA MAGISTRÁLA

Z Vladivostoku až na Bajkal

TRANSSIBÍRSKA MAGISTRÁLA

TRANSSIBÍRSKA MAGISTRÁLA

CENA OD 1995 €

Náročnosť:
KRAJINA
Rusko
Najdlhšia nepretržitá železničná trať na svete, to je Transsibírska magistrála! Epické dobrodružstvo vo vlaku plné nádherných scenérií, rozmanitých ľudí, kulinárskych špecialít, nespútaných zážitkov a vodky musí byť na zozname každého vášnivého cestovateľa.
Termíny
OBJEDNAŤ

26.06.2019 - 08.07.2019
8 dní dovolenky
1995 €
14.09.2019 - 26.09.2019
9 dní dovolenky
1995 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, sedem nocí v 3* hoteli s raňajkami (na ostrove Olchon jednoduchší hotel), ak nie je v programe uvedené inak, vlakový lístok druhej triedy na trase Vladivostok – Chabarovsk – Ulan Ude – Irkutsk, lokálnu dopravu, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

Neopakovateľný spôsob, ako sa zoznámiť s mentalitou a čarom Ruska počas „Veľkej sibírskej cesty“.

 

  • Legendárne mestá ruského východu Vladivostok, Chabarovsk, Ulan Ude či Irkutsk.
  • Plavba po najhlbšom jazere sveta, Bajkal a prenocovanie na bajkalskom ostrove Olchon!
  • Jedinečná kombinácia európskych a ázijských kulinárskych tradícií, ale aj duchovna.
  • Najkomplexnejší program na Bajkale!

 

Program zájazdu

 
1. – 2. deň:

Odlet z Viedne a prílet do Vladivostoku. VLADIVOSTOK kvôli svojim strmým uliciam, známemu mostu Golden Horn Bridge či strategickej polohe, je často prezývaný aj ako ruské San Francisco. Najkrajší panoramatický výhľad nám ponúkne Orlie hniezdo, kde sa nachádza socha sv. Cyrila a Metoda. MYS EGERSHELDA so známym majákom. Pevnosť Vladivostok, ktorá je komplexom unikátnych obranných stavieb, z prelomu 19. a 20. storočia. Vladivostok je aj synonymom skvelej gastronómie, pretože sa tu stretneme s absolútne jedinečnou kombináciou európskych a ázijských kulinárskych tradícií. Kamčatský kráľovský krab, skvelo voňajúci boršč, zlaté palacinky s červeným kaviárom či chutné vareniki?

3. – 6. deň:

Vladivostok opúšťame v doobedňajších hodinách tým najlepším možným spôsobom, vlakom. Transsibírska magistrála je najdlhšia nepretržitá železničná trať na svete (9 288 km) a hlavná dopravná tepna Ruska. Stavba sa začala v máji 1891 v blízkosti
Vladivostoku a bola ukončená v októbri 1916 posvätením mosta cez Amur pri Chabarovsku. Celková elektrifikácia bola dokončená až po 74 rokoch, 25. decembra 2002. Príchod do mesta CHABAROVSK a nocľah. Oddych v príjemnom Chabarovsku, prechádzka po nábreží rieky AMUR a na Leninovom námestí. Máme pred sebou presne 2 879 kilometrov a dve noci vo vlaku na jednej z najfamóznejších železničných trás na svete. Vo večerných hodinách dorazíme do mesta Ulan-Ude, kde vymeníme spacie vozne za hotelové izby.

7. deň:

ULAN-UDE je hlavné mesto Buriatska. Je známe aj vďaka tomu, že práve tu sa začína Transmongolská magistrála. Na hlavnom námestí si obzrieme najväčšiu BUSTU LENINA, ktorá váži takmer 42 ton! Zastavíme pri budove Buriatského akademického divadla opery a baletu, kde si povieme o jej minulosti, ktorá taká krásna zďaleka nebola. Presunieme sa 35 kilometrov od mesta, kde sa nachádza jedinečný budhistický komplex IVOLGINSKY DATSAN, ktorý bol otvorený v roku 1945 ako jediné budhistické duchovné centrum v ZSSR. Nočným vlakom po Transsibírskej magistrále do Irkutska.

8. – 9. deň:

IRKUTSK. V 19. storočí bolo veľa ruských umelcov, dôstojníkov a šľachticov poslaných do vyhnanstva na Sibír, pre ich účasť vo vzbure dekabristov a Irkutsk sa tak stal hlavným centrom intelektuálneho a spoločenského života. Mnoho drevených domov zdobia ornamenty a ručne vyrezávané ozdoby. Tieto dnes prežívajú v ostrom kontraste so štandardnými sovietskymi obytnými blokmi, ktoré ich obklopujú. Široké ulice a ozdobná kontinentálna architektúra viedli k tomu, že Irkutsk je dnes nazývaný „Paríž na Sibíri“. Odchod do dediny LISTVJANKA k jazeru BAJKAL. Tento fascinujúci výtvor prírody tu vznikol už pred dvadsiatimi miliónmi rokov. Na miestnom trhu si vychutnáme skvelé špeciality z rýb, (slávny omul a golomjanka), prípadne pozrieme na endemické uškatce v serpentáriu.

10. – 11.deň:

Po raňajkách sa vydáme na plavbu do geografického a historického srdca jazera Bajkal. Ostrov OLCHON je najväčší ostrov jazera a v jeho blízkosti sa nachádza aj najhlbší bod Bajkalu, v hĺbke 1 637 m. Pobrežné útesy sa striedajú s krásnymi piesočnými plážami, lesy sa tu menia na stepi a z vetra sa stáva skutočný umelec. MYS BURCHAN – posvätné miesto nielen pre šamanov. Aj ďalší deň strávime úchvatným výletom k najsevernejšej časti ostrova Olchon – MYS CHOBOJ. V dedinke CHUŽIR strávime celkovo dve noci.

12. – 13. deň:

Rozlúčka s magickým jazerom Bajkal počas a cesta späť do Irkutska. Posledný večer našej neopakovateľnej cesty si doprajeme zaslúžený oddych a vynikajúcu večeru. Posledná noc v Rusku. Presun na letisko, kde dáme Rusku definitívne zbohom a naberieme smer Európa.

Trasa zájazdu

Vladivostok – Ulan Ude – Irkust – Chužír

CENA OD 1995 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, sedem nocí v 3* hoteli s raňajkami (na ostrove Olchon jednoduchší hotel), ak nie je v programe uvedené inak, vlakový lístok druhej triedy na trase Vladivostok – Chabarovsk – Ulan Ude – Irkutsk, lokálnu dopravu, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Víza, stravu, vstupy, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatky: Príplatok za jednolôžkovú izbu: 280 €.
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ
Pri niektorých termínoch sa zájazd môže začínať v Irkutsku a končiť vo Vladivostoku.

TRANSSIBÍRSKA MAGISTRÁLA

Z Vladivostoku až na Bajkal
Cena od 1995€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X