Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

Európa

TOSKÁNSKO

Za stredovekom a renesanciou do Toskánsk

TOSKÁNSKO

TOSKÁNSKO

CENA OD 1500 €

Náročnosť:
KRAJINA
Taliansko
Putovanie za umením a prírodnými krásami v Toskánsku ako za starých čias. Vyberieme sa nočným lôžkovým vlakom, aby sme navštívili pamätihodnosti Florencie, vkročili do slávnych múzeí a osobne zažili veľkoleposť diel starých majstrov. Ruch mesta vymeníme za ticho vidieka a prastarých kláštorov. Malebné klenoty San Gimignano, Monteriggioni a Siena. Našu cestu za zážitkami zavŕšime na miestach s minimom turistov, na stredovekej slávnosti na vidieku.
Termíny
OBJEDNAŤ

29.05.2018 - 03.06.2018
len 3 dni dovolenky
1500 €
03.07.2018 - 08.07.2018
len 2 dni dovolenky
1500 €
Cena zahŕňa

Sprievodcu CK VICTORY TRAVEL, ubytovanie v slušnom 2-3 hviezdičkovom hosteli na dvojlôžkových izbách s raňajkami, prenajatú dopravu klimatizovaným autobusom, kvalitný sprievodný program, poistenie CK voči insolventnosti, dopravu z BA a TT na vlak do Viedne a späť, lôžkový vlak do Talianska a naspäť.

Popis zájazdu

Krása toskánskeho umenia a krajiny sa harmonicky dopĺňajú.

 

  • Váš sprievodca Juraj Poláček v Toskánsku niekoľko rokov žil a predstaví Vám ho ako svoj milovaný domov.
  • Má tiež doktorát z histórie a tak sa dozviete, prečo nebol stredovek úplne temný a tiež množstvo zaujímavostí a súvislostí z histórie.
  • Ubytovanie v meste, vychutnávanie si romantických uličiek, kaviarní a reštaurácií počas všetkých 3 večerov a nocí, ktoré vo Florencii strávime.
  • 6 dňové poznávanie, ktoré si vyžiada len 2-3 dni dovolenky!

 

Program zájazdu:

 
1. -2. deň

Pondelok aj utorok ešte môžete stráviť v práci. Utorok podvečer odchod z Bratislavy do Viedne a večer odchod nočným lôžkovým vlakom do FLORENCIE, kam prídeme v stredu skoro ráno. Prehliadka najvýznamnejších pamiatok mesta – kostol SANTA MARIA NOVELLA, BAPTISTÉRIUM, DUOMO, PALAZZO VECCHIO, PONTE VECCHIO, PIAZZALE MICHELANGELO, kostol SAN MINIATO AL MONTE, vstup do baptistéria, dómu, Palazzo Vecchio a San Miniato.

3. deň

Po raňajkách pokračujeme v prehliadke mesta FLORENCIA. Celý štvrtok venujeme histórii a umeniu. Dozviete sa príbehy o kostoloch SAN LORENZO, ANNUNZIATA, SANTA CROCE. Umenie nie len renesancie spoznáte v GALLERIA DELL´ACCADEMIA a GALLERIA DEGLI UFFIZI. Zistíte, že večerná atmosféra Florencie je priam magická a víno z Toskánska má nenadarmo tú najlepšiu povesť.

4. deň

Navštívime kláštor VALLAMBROSA a pustovne CAMALDOLI. Možnosť podporiť domácich mníchov a zakúpiť ich tradičné liečivá, potraviny a alkohol. Vydáme sa na ľahkú túru v prekrásnych stáročných lesoch v prírodnej rezervácii v okolí CAMALDOLI. Prehliadka blízkych autentických mestečiek s minimom turistov PRATOVECCHIO a BIBBIENA. V piatkový večer nás čaká originálny zážitok a vrchol nášho dobrodružstva poznávania – STREDOVEKÁ SLÁVNOSŤ!

5. – 6. deň

Sobota sa bude niesť v duchu vychutnávania si pokojnej vidieckej atmosféry. Povieme si „pikošky“ zo života génia, navštívime VINCI – rodisko slávneho maliara Leonarda da Vinci a jedno z jeho múzeí. Skryté klenoty malebného vidieka – SAN GIIGNANO, MONTERIGGIONI, SIENA. Verte, že ani z jedného mestečka sa Vám nebude chcieť odísť. Ochutnávka Toskánska sa však končí a večer nás čaká nočný vlak z FLORENCIE do Viedne, kde sa zobudíte na druhý deň ráno, transfer na Slovensko. Celú nedeľu máte pre seba a blízkych, s ktorými sa môžete podeliť o zážitky zo stredovekého aj renesančného Toskánska.

Trasa zájazdu:

FLORENCIA – CAMALDOLI – PRATOVECCHIO – BIBBIENA – VINCI – GIIGNANO – MONTERIGGIONI – SIENA

CENA OD 1500 € ZAHŔŇA
Sprievodcu CK VICTORY TRAVEL, ubytovanie v slušnom 2-3 hviezdičkovom hosteli na dvojlôžkových izbách s raňajkami, prenajatú dopravu klimatizovaným autobusom, kvalitný sprievodný program, poistenie CK voči insolventnosti, dopravu z BA a TT na vlak do Viedne a späť, lôžkový vlak do Talianska a naspäť.
CENA NEZAHŔŇA
Stravu okrem raňajok, vstupné, poistenie lieč. nákladov, fakultatívne výlety povinné príplatky
PRÍPLATKY
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

TOSKÁNSKO

Za stredovekom a renesanciou do Toskánsk
Cena od 1500€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X