Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Amerika

TOP CESTA SEVEROM USA

TOP CESTA SEVEROM USA

TOP CESTA SEVEROM USA

CENA OD 3199 €

Náročnosť:
KRAJINA
Spojené štáty
Ponúkame Vám program plný neskutočných kontrastov – neuveriteľnej histórie, prírody, miest a mentality ľudí. Na začiatku a na konci si vychutnáme moderné metropoly, medzi nimi naše putovanie cez Veľké pláne v Iowe a Nebraske, navštívime strašidelný Badlands National Park v Južnej Dakote a rozľahlé lesy, ľadovce a jazerá na severozápade Spojených štátov.

Termíny
OBJEDNAŤ

04.05.2020 - 16.05.2020
len 9 dní dovolenky
3199 €
04.05.2020 - 19.05.2020
len 11 dní dovolenky s fakultatívnym výletom
3694 €
11.07.2020 - 23.07.2020
len 9 dní dovolenky
3199 €
11.07.2020 - 26.07.2020
len 10 dní dovolenky s fakultatívnym výletom
3694 €
22.08.2020 - 03.09.2020
len 8 dní dovolenky
3199 €
22.08.2020 - 06.09.2020
len 9 dní dovolenky s fakultatívnym výletom
3694 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v pohodlných hoteloch a moteloch s raňajkami, prenajatú dopravu iba pre našu skupinu, pohonné hmoty, cestné poplatky a parkovné, vstupy do NP, poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

… aj keď sa štandardne hovorí o tom, že Yosemity alebo Yellowstone sú tými najväčšími prírodnými úkazmi Ameriky… Ale prérie a pláne, zatiaľ čo na prvý pohľad menej ohromujúce, plnia náš estetický zmysel intenzívnejšie, predčia všetko ostatné – je to tá najcharakteristickejšia krajina Ameriky. – Walt Whitman

  • cesta po najúchvatnejších miestach stredu a severozápadu USA
  • možnosť návštevy Národného Parku Olympic (UNESCO)

 

Program zájazdu

1.-3. deň:

Odlet z Viedne a prílet do Minneapolisu. Najväčšie mesto v štáte Minnesota je mekkou kultúrnych nadšencov, v ktorom nakrútil legendárny spevák Prince koncertné zábery pre svoj film Purple Rain. Panorámu mesta si vychutnáme z ojedinelého Stone Arch Bridge z roku 1883 a pokračujeme do SIUOX CITY v štáte Iowa. V „neznámom“ meste OMAHA si pozrieme fantastickú expozíciu púští a pralesa v DESERT DOOM v špičkovej ZOO, ktorá sa zaraďuje medzi najlepšie na svete. Nocľah nás čaká v charizmatickom mestečku BROKEN BOW v štáte Nebraska.

4.-5. deň:

Spojené štáty americké sa pýšia mnohými tzv. SCENIC HIGHWAY, a my si na naše putovanie zvolíme jednu z TOP v celom USA – Sandhills Journey Scenic Byway. Táto 430-kilometrová trasa nás povedie cez posledné zvyšky trávnatých prérií oblasti Veľkých planín. Tie planiny, na ktorých sa pásli miliónové stáda bizónov a ktoré obývali mnohé kmene Indiánov. Výborný obed si dáme v mestečku Alliance, stále v štáte NEBRASKA. Pokračujeme do návštevníckeho centra, ktoré je jedným z najúchvatnejších národných parkov v USA – BADLANDS NATIONAL PARK, v ktorom absolvujeme aj dve nenáročné túry. Nocľah v Rapid City v JUŽNEJ DAKOTE.

6. deň:

Pravdepodobne najznámejší pamätník USA – Národný pamätník MOUNT RUSHMORE. Dramatické súsošie štyroch prezidentov, ktorí sa zaslúžili o udržanie Únie – George Washington, Thomas Jefferson, Abraham Lincoln a Theodor Roosevelt. Vedeli ste, že každá z vytesaných žulových hláv meria takmer trojnásobne viac ako hlava Sochy slobody v New Yorku? Pokračujeme do svojho času najdrsnejšieho mesta na Divokom západe. Do mesta DEADWOOD sa počas Zlatej horúčky zišlo viac ako šesťtisíc zlatokopov, gaunerov a pištoľníkov, ale aj postavy známe dodnes, ako napríklad CALAMITY JANE. Pokračujeme k DEVIL´S TOWER, v štáte WYOMING. Tento na zážitky neuveriteľný deň zakončíme pri pamätníku LITTLE BIGHORN – jedno z najznámejších a zároveň najkrvavejších stretnutí belochov a Indiánov, ktoré sa skončilo katastrofálnou porážkou Custerových oddielov. Nocľah v mestečku Hardin.

7. deň:

Po raňajkách nás čaká cesta do severného vstupu NP YELLOWSTONE, pokračujeme na juh do prekrásneho Grand Canyon of Yellowstone, čiže Veľký yellowstonský kaňon, ktorý sa tiahne v dĺžke 32 kilometrov. Čakajú nás neopísateľné výhľady na strmé žlto a oranžovo sfarbené skaly a krásne vodopády. Cez bublajúci NORRIS GEYSER BASIN smerujeme k MAMMOTH HOT SPRING, čo je výnimočná geotermálna lokalita nachádzajúca sa na severe v Yellowstonskom národnom parku. Vedeli ste, že má najväčší počet termálnych terás na svete? Nocľah v príjemnom meste Bozeman.

9.-10. deň:

Z Bozemanu vyrážame ďalej a po obede sa už venujeme ľahkým aktivitám v prostredí krásnej prírody v River Dance Lodge. Kajaky, nenáročný rafting v krištáľovo čistej vode bude spestrením v druhej tretine nášho putovania. Pokračovanie do štátu WASHINGTON. Návšteva NP NORTH CASCADES – ide o najmenej obývané územie kontinentálneho USA. V prostredí fantastickej vegetačnej pestrosti absolvujeme najobľúbenejšiu, ľahkú jednodňovú túru Cascade Pass.

11.-13. deň:

V tento deň prichádzame do SEATTLE – do metropoly Severozápadu. Prehliadka mesta, ktoré bolo niekoľkokrát vyhlásené za mesto s najvyšším životným štandardom, v ktorom sídli mnoho významných spoločností. Symbol mesta – Space Needle, vesmírna ihla, postavená pri príležitosti Svetovej výstavy v roku 1962. Presun na letisko, odlet do Európy a príchod domov.

FAKULTATÍVNE: Polostrov Olympic Peninsula a Olympic National Park ponúka ohromujúcu rôznorodosť flóry – od masívnych, vysokých ihličnanov až po zhluky skalničiek. Na polostrove rastie viac ako 1 400 rôznych druhov rastlín, k tomu stovky druhov machorastov.

12. – 16. deň:

Odchod do Národného Parku Olympic. Na severe tohto fantastického parku, v oblasti Hurricane Ridge nás čakajú dve nenáročné túry a nocľah. Na ďalší deň pokračujeme po ceste US-101 do ďalšej, ikonickej časti Národného Parku Olympic – Hoh Rain Forest. Ľahká túra Hall of Mosses nás dovedie do srdca nedotknutého pralesa mierneho pásma. Smerujeme na juh, k Pacifiku – pláž Ruby je jednou z najnavštevovanejších oblastí olympijského národného parku. V Tichom oceáne, ktorý obmýva túto časť, sa nachádzajú tisíce morských druhov. Návrat do Seattle, presun na letisko, odlet do Európy a príchod domov.

Trasa zájazdu

MINNEAPOLIS – SIUOX CITY – OMAHA – BROKEN BOW – ALLIANCE – BADLANDS NATIONAL PARK – RAPID CITY – MOUNT RUSHMORE – DEADWOOD – DEVIL´S TOWER – LITTLE BIGHORN – HARDIN – NP YELLOWSTONE – NORRIS GEYSER BASIN – MAMMOTH HOT SPRING – BOZEMAN – NP NORTH CASCADES – SEATTLE

CENA OD 3199 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v pohodlných hoteloch a moteloch s raňajkami, prenajatú dopravu iba pre našu skupinu, pohonné hmoty, cestné poplatky a parkovné, vstupy do NP, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Fakultatívny výlet do NP Olympic (495 EUR), stravu okrem raňajok, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: zájazd 575 €, NP Olympic 280 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

TOP CESTA SEVEROM USA

Cena od 3199€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X