Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

Afrika

TANZÁNIA, ZANZIBAR

AFRIKA DE LUXE

TANZÁNIA, ZANZIBAR

TANZÁNIA, ZANZIBAR

CENA OD 2580 €

Náročnosť:
KRAJINA
Zanzibar
Tanzánia
Dobrodružné poznávanie afrických pastvín, savany plné rôznych druhov zvierat. Ako vystrihnuté z dielne National Geograpic. No pre nás to nie sú len kulisy. My sme skutočne tu a vnímame krásy naplno všetkými zmyslami! Miestna divočina nám neraz doslova vezme dych. Na záver oddych v 4* hoteli s All inclusive na panensky bielych plážach ostrova Zanzibar, v rodisku Freddieho Mercuryho.
Termíny
OBJEDNAŤ

27.03.2019 - 07.04.2019
len 8 dní dovolenky
2580 €
25.04.2019 - 06.05.2019
len 7 dní dovolenky
2580 €
06.11.2019 - 17.11.2019
len 8 dní dovolenky
2680 €
20.11.2019 - 01.12.2019
len 8 dní dovolenky
2680 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestneho sprievodcu – špecialistu na stopovanie zveri, ubytovanie v komfortných a štýlových lodžiách, stanoch a hoteloch s raňajkami, prehliadku všetkých navštívených miest, špeciálne vozidlo uspôsobené na jazdu krajinou, počas safari terénne vozidlá s otvorenou strechou s pohonom 4x4,  plnú penziu počas safari, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

Najkrajší kút sveta, aký ste na vašich cestách doposiaľ objavili. Luxusne a pohodlne.

 

  • Kráter Ngorongoro a NP Serengeti – čriedy byvolov, zebier, pakoní a ohrozené nosorožce.
  • Špičkové ubytovanie priamo v najkrajších národných parkoch východnej Afriky.
  • Jazero Manyara, Arusha a rozprávkový ostrov Zanzibar.

 

Program zájazdu

 
1. – 3. deň:

Odlet z Viedne na africký kontinent, do Tanzánie. Presun do mesta ARUSHA. Cesta k jazeru MANYARA. Na našich autách otvoríme strechu a budeme sa kochať nádhernými pohľadmi nielen na krajinu, ale predovšetkým na zvieratá okolo nás. Budeme prechádzať scenériou, ktorú Ernest Hemingway opísal ako najkrajší kút sveta, aký v živote videl. My to môžeme potvrdiť! Na brehu jazera Manyara budeme sledovať plameniaky, no zazrieme aj slony, žirafy, byvoly, antilopy alebo gazely. Ak budeme mať šťastie, uvidíme aj levy, ktoré sú v tejto oblasti známe tým, že lezú po stromoch.

4. – 5. deň:

Dosiahneme oblasť južného SERENGETI. Park, ktorý sa tu rozprestiera, patrí k najväčším svojho druhu na svete! NP Serengeti je známy vďaka veľkej migrácii, ktorá sem každoročne pritiahne viac než milión zvierat z celého okolia. A my budeme pri tom. Budete si pripadať ako v raji priamo v lone panenskej prírody. Pri východe slnka sa vyberieme na pozorovanie zvierat a v oblasti SERONERA pohľadáme zebry, levy, ale aj leopardy a gepardy. Vyberieme sa ku kráteru NGORONGORO a nazrieme dnu do hĺbky 600 metrov. Prespíme v oblasti NP Serengeti.

6. – 7. deň:

NP NGORONGORO (UNESCO) snáď najkrajšie a najveľkolepejšie miesto celej Afriky. Park je známy unikátnou polohou v kaldere vyhasnutej sopky, ktorej strmé steny vytvárajú prirodzenú ochranu, no zároveň i bariéru pre tamojšiu zver. Prejdeme zaujímavou krajinou neďaleko krátera, kde sa objaví rozľahlá savana, ozdobená akáciovými stromami. Hoci sme toho už na našej ceste zažili dosť, miestna divočina nám vezme dych. Nájdeme tu našu povestnú Veľkú päťku? Určite! Stopujeme levy, slony, byvoly, nosorožce, leopardy, ale naokolo sa pohybujú aj hrochy, zebry, gazely či antilopy. Videli sme už niekde na svete takú rozmanitosť? Návrat do Arusha, mesta pod Kilimandžárom.

8. – 12. deň:

Letecký presun na ZANZIBAR. Ostrov prevoňaný korením, starými príbehmi o otrokoch a moreplavcoch si užijeme naplno. Pre záujemcov prehliadka mesta STONE TOWN (UNESCO), kulinársky obed, Palác zázrakov, pevnosť Ngome Kongwe. Započúvame sa do najkrajšej svahilčiny pri dome hudobnej superhviezdy Freddieho Mercuryho? Čaká nás samotný zážitok z nášho luxusného 4* hotela  Double Tree Resort by Hilton Zanzibar s ALL INCLUSIVE a oddych na pláži. Ďalší deň pre záujemcov túra, na ktorej sa dozviete o pestovaní korenín. Vedeli ste, že klinček je vlastne vysoký strom, že škorica je kôra kríka a banány a ananásy chutia úplne inak ako tie „naše“? Zaslúžený oddych na rajských bielych plážach. Odlet do Európy a príchod domov.

 

ZAŽITE 3 NOCI EXKLUZÍVNEHO ROZMAZNÁVANIA v hotelovom komplexe ostrova rezortom DIAMONDS LA GEMMA DELL‘ EST. Pobyt v čarovnom a exkluzívnom prostredí s dokonalými službami za príplatok 280 Eur/os.* platí pre rok 2019

 

Trasa zájazdu

ARUSHA – NP MANYARA – NP SERENGEI – NGORONGORO – ARUSHA – Zanzibar

CENA OD 2580 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestneho sprievodcu – špecialistu na stopovanie zveri, ubytovanie v komfortných a štýlových lodžiách, stanoch a hoteloch s raňajkami, prehliadku všetkých navštívených miest, špeciálne vozidlo uspôsobené na jazdu krajinou, počas safari terénne vozidlá s otvorenou strechou s pohonom 4x4,  plnú penziu počas safari, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Víza (50 USD hradí sa na mieste), fakultatívne výlety, stravu (okrem uvedenej), vstupy do NP a ostatné vstupy (200 €), letenku na trase Arusha – Zanzibar (155 €), bakšiš, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednoložkovú izbu: 420 eur
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ
Tento komfortný zájazd je určený pre malé skupinky klientov (cca 10 ľudí), čo prospieva nerušeným zážitkom z dovolenky. Ubytovanie je v kombinácii lodžia a komfortné stany s privátnou kúpeľňou a WC. Väčšina lodžií v národných parkoch ponúka nádherný výhľad, niektoré organizujú kultúrne večery s domorodými tancami a akrobatickými šou. K vybaveniu patrí prístup na internet, TV, samostatné zásobovanie elektrickou energiou, lounge, plný barový servis, jedálenská časť.

TANZÁNIA, ZANZIBAR

AFRIKA DE LUXE
Cena od 2580€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X