Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Ázia

SUMATRA – RAJ V TRÓPOCH

SUMATRA, ACEH, tropický ostrov PULAU WEH a KUALA LUMPUR

SUMATRA – RAJ V TRÓPOCH

SUMATRA – RAJ V TRÓPOCH

CENA OD 2140 €

Náročnosť:
KRAJINA
India
Dobrodružstvo v pralesoch Sumatry, orangutany vo voľnej prírode, autentické domorodé kmene, ale aj relax na panenských plážach ostrova Pulau Weh.

Termíny
OBJEDNAŤ

08.05.2020 - 24.05.2020
len 10 dní dovolenky
2140 €
30.10.2020 - 15.11.2020
len 11 dní dovolenky
2140 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadky všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných hoteloch s raňajkami, ak nie je uvedené inak, pozemnú a lodnú dopravu podľa programu, všetky lokálne prelety podľa programu, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

Dobrodruzny poznavaci zajazd do Indonezie na ostrov sumatra

Dobrodruzny poznavaci zajazd do Indonezie na ostrov sumatra

Dobrodruzny poznavaci zajazd do Indonezie na ostrov sumatra

Popis zájazdu

Z pulzujúceho veľkomesta Kuala Lumpur rovno do tropických dažďových pralesov Indonézie až k ostrovnému raju na Pulau Weh.

 

  • Navštívte Indonéziu teraz, kým tu ľudia chodia bežne v krojoch a majú ešte živé zvyky a tradície.
  • Navštívime domácnosti etnických kmeňov Aceh, Batak a Minangkabau, pohostinnosť a stopercentné bezpečie.
  • Zúčastníme sa na ich tradičných lokálnych oslavách s minimom turistov, mimoriadne zážitky.
  • Posledné primárne dažďové pralesy, najväčšia biodiverzita nekonečne pestrej Indonézie.
  • Relaxujeme na panenských plážach ostrova PULAU WEH.
  • Možnosť predĺženia o jedinečnú cestu do praveku, k domorodcom MENTAWAI na ostrov SIBERUT!

 

 

Program zájazdu:

 

1. – 3. deň

Po odlete z Viedne prílet do hlavného mesta Malajzie – Kualy Lumpuru, kde sa história mieša so súčasnosťou. Prehliadka námestia MERDEKA SQUARE s najstaršou mešitou MASJID JAMEK ležiacou na sútoku riek Klang a Gombak. Prechádzka mestom nás zavedie do centra umenia PASAR SENI, do čínskej štvrte s najväčšími trhmi vmeste, ale aj do starých chrámov ukrytých medzi mrakodrapmi. Výhľad na mesto si vychutnáme z televíznej veže Menara KL. Alebo radšej z dvojičiek Petronas Towers? Tie navštívime určite, ubytovaní sme totiž v centre mesta kúsok od nich.

4. – 6. deň

Prelet do najmenej navštevovanej provincie Sumatry – ACEH. Jeden z najdivokejších ostrovov rozmanitej Indonézie, krajiny s najväčšou moslimskou populáciou na svete nás privíta stretnutiami so srdečnými a otvorenými domácimi. Neopakovateľná atmosféra ulíc mesta, trhov s morskými plodmi a s čerstvým tropickým ovocím. Vidiek plný ryžových terás, plantáží kakaovníkov, ale aj jednej z najlepších odrôd kávy na svete. Rýchloloďou sa presunieme na ostrov v Andamanskom mori – PULAU WEH. Tyrkysovo priehľadná voda s nádhernými koralovými záhradami a pestrofarebnými rybami – šnorchlovanie priamo z našej pláže. Chcete vyskúšať potápanie, no nemáte potápačský kurz? Žiaden problém, ponúkame možnosť bezpečných začiatočníckych ponorov so skúseným inštruktorom. Pri troche šťastia stretneme Karety obrovské, žraloky, či manta raje.

7. – 10. deň

Prelet do MEDANU, známeho aj ako kulinárske centrum celej ostrovnej ríše. Zoberieme Vás do tých najlepších podnikov. Naším pohodlným minivanom vyrážame po rozbitej transsumatranskej „diaľnici“. Magické foto zastávky, úchvatné scenérie ryžových polí, podmanivá divoká príroda, malebné dedinky, každá výnimočná. Budeme pozvaní na pohreb aj na svadbu, ako na každej našej ceste? Necháme sa prekvapiť. Tropický dažďový prales v BUKIT LAWANG a stretnutie s voľne žijúcimi orangutanmi počas trekingu v NP GUNUNG LEUSER (UNESCO) bude doposiaľ nepoznaným zážitkom. Kŕmenie človeka z lesa (oranghutan) v rehabilitačnom centre. Ešte nikdy sme pri týchto inteligentných stvoreniach neboli tak blízko. Nevynecháme ani aktívnejší oddych v podobe „tubingu“ – splav rieky na pneumatikách. Región kmeňa Karo-Batakov a najväčšie trhy s netradičným ovocím v BERASTAGI. Delikátne marakuje, rambutany, mangostíny, salaky, čo poviete na svoj prvý durian? Jednoducho ovocie od výmyslu sveta! Smažené pochúťky Tahu a Tempeh. Obľúbite si zázvorový čaj Teh Jahe? Vyskúšame aj cibetkovú kávu? Všetci bez problémov zvládneme výstup na aktívnu sopku GUNUNG SIBAYAK (2 112 m). Po túre si zaslúžene zregenerujeme telá v horúcich termálnych kúpeľoch.

11. – 13. deň

Čaká nás cesta trajektom cez najhlbšie vulkanické jazero TOBA priamo na ostrov SAMOSIR. 3 noci oddychu a zábavy, masáže, kúpanie sa, no v ponuke je oveľa viac! Na motorkách alebo na autách prebádame dedinky priateľských Toba Batakov a odhalíme ich starodávne rituály. Trhy a unikátne umelecké suveníry, hodnotné ručne tkané deky, šamanské masky a sošky priamo od rezbárov. Výlet k 120 metrov vysokému vodopádu Sipiso-Piso.

14. – 17. deň

PADANG SIDEMPUAN. Šialená jazda bečakmi. Každý deň ďalšie nové zážitky – deti v rovnošatách na základnej škole a moslimská internátna dedinka. Pešo prekročíme rovník! Horské BUKITTINGGI je centrom matriarchálnej kultúry etnika MINANGKABAU. Jedinečná architektúra drevených domov, prehliadka kráľovského paláca a obdivovanie zručnosti šikovných umelcov v striebrotepeckej dielni. Večer fascinujúce predstavenie tanečníkov, ako v tranze skáču po rozbitom skle. Vďaka zvyku vandrovky – merantau, rozšírili Minagkabauci svoje pikantné gastronomické špeciality po celej JV Ázii, ale najlepšie sú tu v PADANGU! Odlet do Viedne cez Kuala Lumpur.

Trasa zájazdu

Kuala Lumpur – Banda Aceh – Pulau Weh, Medan, Bukit Lawang – Samosir – Bukittinggi – Padang

CENA OD 2140 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadky všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných hoteloch s raňajkami, ak nie je uvedené inak, pozemnú a lodnú dopravu podľa programu, všetky lokálne prelety podľa programu, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Fakultatívne výlety, stravu, vstupy, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 370 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

SUMATRA – RAJ V TRÓPOCH

SUMATRA, ACEH, tropický ostrov PULAU WEH a KUALA LUMPUR
Cena od 2140€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X