Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

Ázia

SUMATRA, ACEH, PULAU WEH A KUALA LUMPUR

Severozápadná Indonézia

SUMATRA, ACEH, PULAU WEH A KUALA LUMPUR

SUMATRA, ACEH, PULAU WEH A KUALA LUMPUR

CENA OD 2449 €

Náročnosť:
KRAJINA
Indonézia
Dobrodružstvo v pralesoch Sumatry, orangutany vo voľnej prírode, autentické domorodé kmene, ale aj relax na gýčovo krásnych plážach ostrova Pulau Weh. So skúseným sprievodcom.
Termíny
OBJEDNAŤ

10.05.2019 - 26.05.2019
len 11 dní dovolenky
2449 €
01.11.2019 - 17.11.2019
len 10 dní dovolenky
2449 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadky všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných hoteloch s raňajkami, ak nie je uvedené inak, pozemnú a lodnú dopravu podľa programu, všetky lokálne prelety podľa programu, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

Pulzujúce Kuala Lumpur naproti posledným primárnym dažďovým pralesom našej planéty na Sumatre – paradoxy Zeme.

 

  • Navštívte Indonéziu teraz, kým tu ľudia chodia bežne v krojoch a majú ešte živé zvyky a tradície.
  • Navštívime domácnosti etnických kmeňov Aceh, Batak a Minangkabau, pohostinnosť a stopercentné bezpečie.
  • Zúčastníme sa na ich tradičných lokálnych oslavách s minimom turistov, mimoriadne zážitky.
  • Posledné primárne dažďové pralesy, najväčšia biodiverzita nekonečne pestrej Indonézie.
  • Relaxujeme na gýčových plážach ostrova PULAU WEH.
  • Možnosť predĺženia o jedinečnú cestu do praveku, k domorodcom MENTAWAI na ostrov SIBERUT!

 

Program zájazdu:

 
1. – 3. deň

Po odlete z Viedne prílet do kozmopolitného KUALA LUMPUR. Prechádzky rušnou čínskou štvrťou s nočným bazárom, nákupy darčekov a celkové unášanie sa atmosférou mesta. Námestie MERDEKA SQUARE, kde navštívime mešitu MASJID JAMEK, poodhalí aj tie najskrytejšie odtienky tejto metropoly. Vydymený taoistický chrám SZA YE s najväčším sikhským chrámom v JV Ázii poodhalia inú tvár tohto mesta plného paradoxov. Deň končíme v areáli najznámejších a najvyšších trblietavých dvojičiek sveta PETRONAS TOWERS. Zmestia sa vám do objektívu? Ubytovanie v centre mesta.

4. – 6. deň

Prelet do najmenej navštevovanej provincie Sumatry – ACEH. Striktný islam a úžasne milí ľudia vás budú vítať s otvorenou náručou. Neopakovateľná atmosféra rybieho trhu nám pripomenie, že sme stále v Ázii. Aklimatizácia po indonézsky – čerstvo odšťavené džúsy, odporúčame avokádový s čokoládou. Vidiek plný plantáží kávy a kakaovníkov. Rýchloloďou preplávame na ostrov v Andamanskom mori – PULAU WEH. Raj na potápanie! Môžete vyskúšať, aj keď nemáte kurz! Zariadime to. Podmorský život – karety obrovské, žraloky, manty. Tyrkysovo priehľadná voda s nádhernými koralovými záhradami, šnorchlovanie priamo z našej pláže. Čo viac si môžeme priať?

7. – 10. deň

Prelet do MEDANU, známeho aj ako kulinárske centrum celej ostrovnej ríše. Práve tu poznáme tie najlepšie podniky. Miestne pivo Bintang chutí aj znalcom. Naším pohodlným minivanom vyrážame po rozbitej transsumatranskej „diaľnici“. Magické fotozastávky, úchvatné scenérie ryžových polí, podmanivá divoká príroda, malebné dedinky, každá výnimočná. Budeme pozvaní na pohreb aj na svadbu, ako na každej našej ceste? Necháme sa prekvapiť. Tropický dažďový prales v BUKIT LAWANG a stretnutie aj s voľne žijúcimi orangutanmi počas trekingu v NP GUNUNG LEUSER (UNESCO) bude doposiaľ nepoznaným zážitkom. Kŕmenie človeka z lesa (oranghutan) v rehabilitačnom centre. Ešte nikdy sme pri týchto múdrych stvoreniach neboli tak blízko. Nevynecháme ani aktívnejší oddych v podobe „tubingu“ – splav rieky na pneumatikách. Bude sa vám páčiť! Región
kmeňa Karo-Batakov a najväčšie trhy s netradičným ovocím v BERASTAGI. Delikátne marakuje, rambutany, mangostíny, salaky, čo poviete na svoj prvý durian? Jednoducho ovocie od výmyslu sveta! Smažené pochúťky Tahu a Tempeh. Obľúbite si zázvorový čaj Teh Jahe? Vyskúšame aj cibetkovú kávu? Všetci bez problémov zvládneme výstup na aktívnu sopku GUNUNG SIBAYAK (2 112 m). Po túre si zaslúžene zregenerujeme telá v horúcich termálnych kúpeľoch.

11. – 13. deň

Čaká nás cesta trajektom cez najhlbšie vulkanické jazero TOBA priamo na ostrov SAMOSIR. 3 noci oddychu a zábavy, masáže, kúpanie sa, no v ponuke je oveľa viac! Na motorkách prebádame dedinky priateľských Toba Batakov a odhalíme ich starodávne rituály. Trhy a unikátne umelecké suveníry, hodnotné ručne tkané deky, šamanské masky a sošky priamo od rezbárov. Výlet k 120 metrov vysokému vodopádu Sipiso-Piso.

14. – 17. deň

PADANG SIDEMPUAN. Šialená jazda bečakmi. Každý deň ďalšie nové zážitky – deti v rovnošatách na základnej škole a moslimská internátna dedinka. Pešo prekročíme rovník! Horské BUKITTINGGI je centrom matriarchálnej kultúry etnika MINANGKABAU. Jedinečná architektúra drevených domov, prehliadka kráľovského paláca a obdivovanie zručnosti šikovných umelcov v striebrotepeckej dielni. Večer fascinujúce predstavenie tanečníkov, ako v tranze skáču po rozbitom skle. Vďaka zvyku vandrovky – merantau, rozšírili Minagkabauci svoje pikantné gastronomické špeciality po celej JV Ázii, ale najlepšie sú tu v PADANGU! Odlet do Viedne cez Kuala Lumpur.

Trasa zájazdu

Kuala Lumpur – Banda Aceh – PulauWeh, Medan, BukitLawang – Samosir – BukitTinggi – Padang

CENA OD 2449 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadky všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných hoteloch s raňajkami, ak nie je uvedené inak, pozemnú a lodnú dopravu podľa programu, všetky lokálne prelety podľa programu, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Víza, fakultatívne výlety, stravu, vstupy, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 370 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

SUMATRA, ACEH, PULAU WEH A KUALA LUMPUR

Severozápadná Indonézia
Cena od 2449€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X