Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

Ázia

SULAWESI (CELEBES), WAKATOBI

Perly Indonézie

SULAWESI (CELEBES), WAKATOBI

SULAWESI (CELEBES), WAKATOBI

CENA OD 2449 €

Náročnosť:
KRAJINA
Indonézia
Doteraz neobjavená exotika koralových ostrovov Togean na Sulawesi  a všade prítomná dych berúca krása rovníkovej ostrovnej prírody navôkol. Oblasť Tana Toraja či neuveriteľné domorodé rituály, na ktorých sa zúčastníme, nás dostanú! Videli ste už domy v tvare lodí? Ostrovy Wakatobi sú neobjaveným rajom, o ktorom ste pravdepodobne doteraz nepočuli ani Vy. V kombinácii s jedinečným Sulawesi, to je autenticita a zážitky, ktoré nebudete mať na žiadnom inom mieste na svete. 
Termíny
OBJEDNAŤ

27.09.2019 - 13.10.2019
len 11 dní dovolenky
2449 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadky všetkých navštívených miest, ubytovanie s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, prelety na trasách Jakarta – Makassar, Makassar – Wakatobi, Wakatobi – Makassar a Gorontalo – Makassar – Jakarta, dopravu autobusom, všetku ostatnú lokálnu dopravu so skupinou, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

Harmónia poznania a oddychu na plážach panenského súostrovia Togean.

 

  • Turizmom stále nedotknuté súostrovie Wakatobi – vitajte v raji!
  • Malebné ryžové polia vysoko v horách Tana Torádža s kávovníkmi a kakaovníkmi všade navôkol.
  • Každý deň iné scenérie a iné dobrodružstvo, jednoducho harmónia poznania.
  • Kresťanskí animistickí domorodci a ich pohrebné rituály nás priam ohúria.
  • A všadeprítomní pohostinní a milí domorodí obyvatelia, ktorí si nás všetkých získajú svojou dobrosrdečnosťou.
  • Garancia malej skupinky.

 

Program zájazdu

 
1. – 3. deň:

Odlet z Viedne s príletom do JAKARTY. Prvým možným letom prelet do MAKASSARU, hlavného mesta SULAWESI a tretieho najväčšieho mesta INDONÉZIE. Tu si po dlhom a náročnom lete oddýchneme a aklimatizujeme sa. Zoznamovanie sa pri spoločnej večeri zapijeme prvým indonézskym pivkom. Pripíjame na úspešné zvládnutie nadchádzajúcich dní. Prehliadka mesta ponúkne na život v ňom úplne iný pohľad.

4. – 6. deň:

Prelet na súostrovie WAKATOBI, ktoré nás svojou rozmanitosťou definitívne dostáva do kolien. Pobyt v raji, kde samotné bytie je zážitkom a všetky doplnkové aktivity sú už len bonusom. Prehliadka pevnosti hlavného ostrova, plavba po okolitých ostrovoch, kúpanie sa na panenských plážach, možnosti šnorchlovania a potápania sa, stretnutia s domorodcami, ktorých nepochybne zaradíte medzi najpriateľskejších ľudí, ktorých ste doteraz mali možnosť stretnúť. Prelet do Makassaru. Večerný presun prenajatou dopravou na výšinu TANA TORÁDŽA, Rantepao – srdce južného Sulawesi, kde aj prespíme.

7. – 9. deň:

Vitajte v RANTEPAO – v meste animistických kresťanov obklopenom sýto zelenými ryžovými políčkami na úpätí hôr. Čo nás bude nasledujúce dva dni prekvapovať? Nepochybne trh s obetnými byvolmi, archeologické náleziská hrobiek so sochami tau-tau v skalách LONDA a LOKOMATA, stále živé animistické pohrebné rituály či tradičné vyvýšené domy tongkonan s loďovitými strechami. Nevídané! Prechádzka ryžovými poľami BATUTUMONGA vo výške 1 363 m n. m. príjemne pohladí naše zmysly a dušu naplní pokojom. V BORI nevynecháme jaskynné hrobky, staré vyše tisíc rokov. Nádherné umenie drevorezby si pozrieme v dedinke KETE KESU. Rantepao sa stáva na štyri noci naším domovom.

10. – 12. deň:

Cesta ku 32 km dlhému jazeru POSO, kde prenocujeme v jednoduchých bungalovoch, je spestrením, na ktoré sa nezabúda. Ráno absolvujeme skorý presun do AMPANY, odtiaľ prenajatou loďou rovno na rajské koralové súostrovie TOGEAN. Chcete zažiť romantiku v azúrovej lagúne bez nonstop elektriny a vymožeností 21. storočia? Ste tu správne! Pri pohľade na svetielkujúci planktón dolu, mliečnu dráhu hore a desiatky padajúcich hviezd sa vám nebude chcieť spať. Životodarná energia prúdiaca z čistej radosti je priam návyková. Ubytovanie v bezpečných murovaných bungalovoch na ostrove KADIDIRI, elektrina cca 6 hodín denne vo večerných hodinách. Doprajeme si aj voľno určené na oddych, ktoré môže každý stráviť, ako sa mu zažiada. Chcete využiť možnosť objavovania podmorského života? Ponúkame možnosť šnorchlovania a potápania sa aj pre začiatočníkov každej vekovej skupiny.

13. – 16. deň:

Rajský pokoj dva stupne pod rovníkom… Tieto jedinečné chvíle ďaleko od všetkého a od všetkých si užívame plnými dúškami. Možnosť výletu loďou po okolitých ostrovoch, kde sa okúpeme na najkrajších plážach oblasti. Počuli ste o morských cigánoch BADŽO – legendárnych lovcoch perál s nomádskym spôsobom života? Navštívime ich príbytky. Možnosť šnorchlovania v morskom jazere plnom nepŕhlivých medúz poskytne absolútne unikátny pohľad na svet pod vodou. Po štyroch nociach na ostrove sa presúvame prenajatou loďou do MARISY na severe Sulawesi. Odtiaľ už len prenajatou dopravou do GORONTALA, kde strávime poslednú noc v Indonézii. Prelet do Jakarty a následný návrat domov.

17. deň:

Plní nezabudnuteľných zážitkov pristávame na letisku vo Viedni, odkiaľ máme zabezpečený transfer do Bratislavy a do Trnavy.

 

Trasa zájazdu:

Jakarta – Makassar – Wakatobi – Makassar – Rantepao – Ampana – Kadidiri – Marisa – Gorontalo

CENA OD 2449 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadky všetkých navštívených miest, ubytovanie s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, prelety na trasách Jakarta – Makassar, Makassar – Wakatobi, Wakatobi – Makassar a Gorontalo – Makassar – Jakarta, dopravu autobusom, všetku ostatnú lokálnu dopravu so skupinou, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Víza, fakultatívne výlety, stravu, vstupy, prepitné, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 390 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

SULAWESI (CELEBES), WAKATOBI

Perly Indonézie
Cena od 2449€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X