Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Európa

ŠKÓTSKO

OSTROVY MULL, IONA, SKYE, MESTÁ EDINBURGH A GLASGOW

ŠKÓTSKO

ŠKÓTSKO

CENA OD 1395 €

Náročnosť:
KRAJINA
Spojené kráľovstvo
Škótska whisky, tradičné puby, haggis, fish and chips a Aberdeen Angus steaky. Calton Hill s výhľadom na Edinburg, Princes Street, Grass Market a Royal Mile. Glasgow. Návšteva ostrovov Mull, Iona a Skye. Pokojné, ale aj dramatické pobrežie, pláže s bielym pieskom a skalnaté hory.

Termíny
OBJEDNAŤ

02.05.2020 - 09.05.2020
len 4 dni dovolenky
1395 €
27.06.2020 - 04.07.2020
len 5 dní dovolenky
1395 €
18.07.2020 - 25.07.2020
len 5 dní dovolenky
1495 €
29.08.2020 - 05.09.2020
len 4 dni dovolenky
1395 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných bed and breakfast, hoteloch a penziónoch v dvojlôžkových izbách, 5x raňajky, prenajatú dopravu, poistenie proti insolventnosti.

The Edinburgh skyline from Calton Hill. Picture Credit : Paul Tomkins / VisitScotland / Scottish Viewpoint Tel: +44 (0) 131 622 7174 E-Mail : info@scottishviewpoint.com Web: www.scottishviewpoint.com This photograph cannot be used without prior permission from Scottish Viewpoint.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

THE GLASGOW SKYLINE. PIC: P.TOMKINS/VisitScotland/SCOTTISH VIEWPOINT Tel: +44 (0) 131 622 7174 Fax: +44 (0) 131 622 7175 E-Mail : info@scottishviewpoint.com This photograph can not be used without prior permission from Scottish Viewpoint.

PORTREE SKYE, INNER HEBRIDES. PIC: VisitScotland/SCOTTISH VIEWPOINT Tel: +44 (0) 131 622 7174 Fax: +44 (0) 131 622 7175 E-Mail : info@scottishviewpoint.com This photograph can not be used without prior permission from Scottish Viewpoint.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Popis zájazdu

Nádherné lokality známe z filmov Harry Potter a Highlander, škótska whisky, tradičné puby, haggis a Aberdeen Angus steaky.

 

  • Hlavné mestá Edinburg, Glasgow a západné pobrežie Škótska.
  • Malebné mestečko Oban ponúkajúce výborné morské špeciality a výlet na Hebridy, kde s nami navštívite ostrov Mull a Iona.
  • Ten je rodiskom keltského kresťanstva.
  • Nevynecháme ani Národný park Loch Lomond, Glen Coe, Fort William a priam rozprávkovú dedinku Plockton.
  • Vypočujete si s nami v miestnom pube koncert lokálnych hudobníkov?
  • Útesy, pláže, dedinky a nádherné pohorie Quairang na útese Skye.
  • Podarí sa nám v hmlách nad jazerom zazrieť preslávenú Nessie?

 

Program zájazdu

 
1.-2. deň:

Prílet do mesta EDINBURGH a ubytovanie v centre mesta. Pešia prehliadka po jednej z hlavných ulíc Royal Mile a vrch CALTON HILL, ktorý ponúka najkrajšie pohľady na mesto a na jeho okolie. Budova škótskeho parlamentu a malebné ulice centra mesta. Samozrejmosťou je aj ochutnávka škótskych špecialít, ako sú haggis, fish and chips, neeps, tatties a steaky. Presun na pobrežie k mestu OBAN. Zastávka v národnom parku LOCH LOMOND, na pobreží jazera a v mestečku Inveraray, ktoré v minulosti bývalo sídlom jedného z najvplyvnejších škótskych klanov – Campbell. V prístavnom meste Oban strávime dve noci.

3.-4. deň:

Tretí deň nás čaká objavovanie SÚOSTROVIA HEBRIDY. Krásne a dramatické pobrežie ostrova Mull a kľudného ostrova Iona, ktoré je rodiskom keltského kresťanstva a tradičným pohrebiskom škótskych kráľov. Okrem Iona Abbey si spravíme aj peší výlet k niektorej z pláží ostrova. Večer zakončíme v pálenici OBAN DISTILLERY, kde ochutnáme Oban whisky a dozvieme sa niečo o jej výrobe. Po raňajkách sa vydáme na sever a prejdeme horskou oblasťou Glencoe. Zastavíme sa v meste Fort William a Fort Augustus, kde sa budeme plaviť po jazere LOCH NESS. Škótskemu zájazdu nesmie chýbať hrad, a tak sa zastavíme na hrade Eilean Donan. Ubytujeme sa v malebnom mestečku Plockton (alebo v jeho okolí), ktoré nás očarí pohľadmi na záliv, ponukou seafood a pubmi s výborným pivom a často aj so živou hudbou.

5.-6. deň:

Tento deň venujeme nádhernému OSTROVU SKYE. Navštívime jeho divoký sever, horský prechod Quiraing, skalnatú oblasť nazývanú The Old Man of Storr, čadičové útesy Kilt Rock a iné. Všetky tieto miesta nám ponúknu úžasné výhľady na okolitú prírodu. Prenocujeme na ostrove Skye alebo v jeho okolí. Po sýtych raňajkách cestujeme smer juh. Po ceste do mesta Glasgow sa odvezieme lanovkou k BEN NEVIS – najvyššiemu vrchu Veľkej Británie, ktorý je súčasťou lyžiarskeho strediska Nevis Range. V rámci návštevy najväčšieho škótskeho mesta uvidíme aj najstaršiu stredovekú katedrálu Škótska, ulice centra s viktoriánskou architektúrou, rušnú Buchanan Street a George Square, kde deň zakončíme v jednej z reštaurácií.

7.-8. deň:

Po raňajkách prechádzka v meste GLASGOW a presun do Edinburgu. Vo voľnom čase nákup posledných suvenírov, prípadne návšteva hradu, kráľovského sídla Holyrood alebo množstva galérií. Pred odchodom domov večera alebo drink v meste. Návrat na Slovensko.

 

Trasa zájazdu

Edinburg – Glasgow – Loch Lomond – Oban – ostrov Mull – ostrov Iona – Fort William – Portree – Neist – Lochh Ness

CENA OD 1395 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných bed and breakfast, hoteloch a penziónoch v dvojlôžkových izbách, 5x raňajky, prenajatú dopravu, poistenie proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Stravu mimo raňajok, vstupné, prezentáciu výroby whisky v pálenici, loď na Loch Ness, trajekt na ostrov Iona a prehliadku opátstva, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov, batožinu do podpalubia.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 370 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

ŠKÓTSKO

OSTROVY MULL, IONA, SKYE, MESTÁ EDINBURGH A GLASGOW
Cena od 1395€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X