Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

Európa

ŠKÓTSKO

OSTROVY MULL, IONA, SKYE, MESTÁ EDINBURGH A GLASGOW

ŠKÓTSKO

ŠKÓTSKO

CENA OD 1395 €

Náročnosť:
KRAJINA
Spojené kráľovstvo
Škótska whisky, tradičné puby, haggis, fish and chips a Aberdeen Angus steaky. Calton Hill s výhľadom na Edinburg, Princes Street, Grass Market a Royal Mile. Glasgow. Návšteva ostrovov Mull, Iona a Skye. Pokojné, ale aj dramatické pobrežie, pláže s bielym pieskom a skalnaté hory.
Termíny
OBJEDNAŤ

04.05.2019 - 11.05.2019
len 4 dni dovolenky
1395 €
29.06.2019 - 06.07.2019
len 4 dni dovolenky
1395 €
18.07.2019 - 25.07.2019
len 5 dní dovolenky
1495 €
31.08.2019 - 07.09.2019
len 5 dní dovolenky
1395 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných bed and breakfast, hoteloch a penziónoch v dvojlôžkových izbách, 5x raňajky, prenajatú dopravu, poistenie proti insolventnosti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

The Edinburgh skyline from Calton Hill. Picture Credit : Paul Tomkins / VisitScotland / Scottish Viewpoint Tel: +44 (0) 131 622 7174 E-Mail : info@scottishviewpoint.com Web: www.scottishviewpoint.com This photograph cannot be used without prior permission from Scottish Viewpoint.

THE GLASGOW SKYLINE. PIC: P.TOMKINS/VisitScotland/SCOTTISH VIEWPOINT Tel: +44 (0) 131 622 7174 Fax: +44 (0) 131 622 7175 E-Mail : info@scottishviewpoint.com This photograph can not be used without prior permission from Scottish Viewpoint.

PORTREE SKYE, INNER HEBRIDES. PIC: VisitScotland/SCOTTISH VIEWPOINT Tel: +44 (0) 131 622 7174 Fax: +44 (0) 131 622 7175 E-Mail : info@scottishviewpoint.com This photograph can not be used without prior permission from Scottish Viewpoint.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Popis zájazdu

Nádherné lokality známe z filmov Harry Potter a Highlander, škótska whisky, tradičné puby, haggis a Aberdeen Angus steaky.

 

  • Hlavné mestá Edinburg, Glasgow a západné pobrežie Škótska.
  • Malebné mestečko Oban ponúkajúce výborné morské špeciality a výlet na Hebridy, kde s nami navštívite ostrov Mull a Iona.
  • Ten je rodiskom keltského kresťanstva.
  • Nevynecháme ani Národný park Loch Lomond, Glen Coe, Fort William a priam rozprávkovú dedinku Plockton.
  • Vypočujete si s nami v miestnom pube koncert lokálnych hudobníkov?
  • Útesy, pláže, dedinky a nádherné pohorie Quairang na útese Skye.
  • Podarí sa nám v hmlách nad jazerom zazrieť preslávenú Nessie?

 

Program zájazdu

 
1-2. deň:

Prílet do mesta EDINBURGH a ubytovanie v centre mesta. Pešia prehliadka po jednej
z hlavných ulíc Royal Mile a vrch CALTON HILL, ktorý ponúka najkrajšie pohľady na mesto a jeho okolie. Budova škótskeho parlamentu a malebné ulice centra mesta. Samozrejmosťou je aj ochutnávka škótskych špecialít, ako sú haggis, fish and chips, neeps, tatties a steaky. Presun na pobrežie k mestu OBAN. Zastávka v národnom parku LOCH LOMOND, na pobreží jazera a v mestečku Inveraray. ktoré v minulosti bývalo sídlom jedného z najvplyvnejších škótskych klanov – Campbell. V prístavnom meste Oban strávime dve noci.

3.-4.deň:

Tretí deň nás čaká objavovanie SÚOSTROVIA HEBRIDY. Krásne a dramatické pobrežie ostrova Mull a kľudného ostrova Iona, ktoré je rodiskom keltského kresťanstva a tradičným pohrebiskom škótskych kráľov. Okrem Iona Abbey si spravíme aj peší výlet k niektorej
z pláží ostrova. Večer zakončíme v pálenici OBAN DISTILLERY, kde ochutnáme Oban whisky a dozvieme sa niečo o jej výrobe. Po raňajkách sa vydáme na sever a prejdeme horskou oblasťou Glencoe. Zastavíme sa v meste Fort William a Fort Augustus, kde sa budeme plaviť po jazere LOCH NESS. Škótskemu zájazdu nesmie chýbať hrad, a tak sa zastavíme na hrade Eilean Donan. Ubytujeme sa v malebnom mestečku Plockton (alebo jeho okolí), ktoré nás očarí pohľadmi na záliv, ponukou seafood a pubmi s výborným pivom a často aj so živou hudbou.

5.-6 deň:

Tento deň venujeme nádhernému OSTROVU SKYE. Navštívime jeho divoký sever, horský prechod Quiraing, skalnatú oblasť nazývanú The Old Man of Storr, čadičové útesy Kilt Rock a iné. Všetky tieto miesta nám ponúknu úžasné výhľady na okolitú prírodu. Prenocujeme na ostrove Skye alebo v jeho okolí. Po sýtych raňajkách cestujeme smer juh. Po ceste do mesta Glasgow sa odvezieme lanovkou k BEN NEVIS – najvyššiemu vrchu Veľkej Británie, ktorý je súčasťou lyžiarskeho strediska Nevis Range. V rámci návštevy najväčšieho škótskeho mesta uvidíme aj najstaršiu stredovekú katedrálu Škótska, ulice centra s viktoriánskou architektúrou, rušnú Buchanan Street a George Square, kde deň zakončíme v jednej z reštaurácií.

7.-8 deň:

Po raňajkách prechádzka v meste GLASGOW a presun do Edinburgu. Vo voľnom čase nákup posledných suvenírov, prípadne návšteva hradu, kráľovského sídla Holyrood alebo množstva galérií. Pred odchodom domov večera alebo drink v meste. Návrat na Slovensko.

 

Trasa zájazdu

Edinburg – Glasgow – Loch Lomond – Oban – ostrov Mull – ostrov Iona – Fort William – Portree – Neist – Lochh Ness

CENA OD 1395 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných bed and breakfast, hoteloch a penziónoch v dvojlôžkových izbách, 5x raňajky, prenajatú dopravu, poistenie proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Stravu mimo raňajok, vstupné, prezentáciu výroby whisky v pálenici, loď na Loch Ness, trajekt na ostrov Iona a prehliadku opátstva, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov, batožinu do podpalubia.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 370 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

ŠKÓTSKO

OSTROVY MULL, IONA, SKYE, MESTÁ EDINBURGH A GLASGOW
Cena od 1395€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X