Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Európa

SILVESTER NA ISLANDE SGL

Nelámte si hlavu s jednoposteľovými izbami

SILVESTER NA ISLANDE SGL

SILVESTER NA ISLANDE SGL

CENA OD 1100 €

Náročnosť:
KRAJINA
Island
Na Islande je všetko trochu zvláštne. Celibát na ostrov nikdy nedorazil. Na ostrov sa jazdí v lete, ale to neuvidíte polárnu žiaru, ani zimnú rozprávku, keď sa ostrov zahalí do ľadového kostýmu a zľahka posype snehom. Denné svetlo si užijete hlavne medzi jedenástou a štvrtou hodinou poobede. Zostáva teda množstvo času na preskúmanie populárnych termálnych kúpalísk aj mestských klubov.

Termíny
OBJEDNAŤ

29.12.2019 - 03.01.2020
len 4 dni dovolenky, SILVESTERSGL
1100 €
29.12.2020 - 03.01.2021
len 4 dni dovolenky, SILVESTERSGL
1100 €
Cena zahŕňa

Sprievodcu CK VICTORY TRAVEL, ubytovanie v slušnom hosteli na dvojlôžkových izbách s raňajkami, prenajatú dopravu klimatizovaným autobusom, kvalitný sprievodný program, poistenie CK voči insolventnosti, letenku.

Popis zájazdu

Kúsok pod polárnym kruhom, ohrieva Golfský prúd sopečný ostrov zaliaty polárnou žiarou.

 

 

  • Nezabudnuteľný Silvester s podobne naladenou partou cestovateľov, 5 noci na Islande, 3 dni dovolenky.
  • Ostrov na hranici Európy a Ameriky dokonale spája moderné technológie s dávnymi tradíciami, islandská kultúra je neodvolateľne spojená s prírodou.
  • Surrealistickej krajine dominujú sopky, lávové a geotermálne polia ale aj ľadovcové lagúny.
  • Počas krátkych návštevy možno ulovíme aj polárnu žiaru!

 

Program zájazdu:

 
1. deň:

Odlet z Viedne alebo Budapešti a prílet do Reykjavíku, najsevernejšieho hlavného mesta Európy. V hoteli/hosteli si skontrolujeme nastavenia hodiniek, omladli sme o hodinu. Oddych po ceste, prechádzka mestom prípadne si spolu s domácimi pokecáme v obľúbených termálnych bazénoch. Z našej „základne“ v hlavnom meste nasledujúce dni hviezdicovito vyrážame na celodenné výlety. Večer v meste oslavujeme, poľujeme na polárnu žiaru či biele noci.

2. deň:

REYKJAVÍK sa nazýva “Dymová zátoka” podľa stúpajúcich stĺpov pary z horúcich prameňov. Mesto si ako na dlani pozrieme z veže vodárne Perlan. Navštívime aj miesto, kde sa v roku 1986 skončila studená vojna. Zišli sa tu Michail Gorbačov s Ronaldom Reaganom. Koncertná hala Harpa je skvost modernej architektúry. Po jej prehliadke si zájdeme na hot dog, ktorý odporúča aj Bill Clinton. Prechádzka mestom s množstvom reštaurácií, kaviarničiek a klubov. Navštívime magický poloostrov Snaefelsness, ktorému dominuje sopka Snæfellsjökull. Presne do jej krátera Jules Verne umiestnil vo svojom románe vstup na cestu do stredu Zeme. Navštívime Ytri Tunga pláž, na ktorej rady oddychujú tulene, krásny kostolík pri Buðir i blízku pláž so zlatým pieskom. Prejdeme sa popri útesoch z Arnasstapi do Hellar. Podľa ročného obdobia – kto chce, večer opäť číha na polárnu žiaru.

3. deň:

Po raňajkách vyrážame na ZLATÝ OKRUH. Celoročne je to unikátny zážitok. Po osídlení ostrova vznikol na Islande prvý parlament na svete. Ten sa nachádzal v národnom parku Þingvellir. Prejdeme sa v priekope medzi tektonickými doskami. Pomyselne sa tu stretáva Európa s Amerikou. Pokocháme sa výhľadom najväčšie prírodné jazero Þingvallavatn. Nakrúcali sa tu niektoré časti výpravného seriálu Hra o tróny. Uvidíme aj chrliaci gejzír Strokkur. Leží hneď vedľa oddychujúceho GEYSIRU, ktorý dal meno všetkým gejzírom na svete. Čaká nás ohromujúci zlatý vodopád GULLFOSS. Večer opäť kluby a hudba, prípadne poľovačka na polárnu žiaru – vyvezieme sa za mesto, kde sú lepšie svetelné podmienky pre pozorovanie polárnej žiari. Alebo silvestrovský ohňostroj! Alebo si vychutnáme letnú „bielu“ noc a takmer nezapadajúce slnko?

4. deň:

Na južnom pobreží Islandu si užijeme vodopády. Prejdeme za Seljalandfoss, pozrieme si dúhu pri Skógafosse. Prejdeme popod jazykolam roku 2010, vulkán Eyjafjallajökull. Zavítame na najjužnejší bod Islandu, polostrov Dyrholey. Je známy skalným oblúkom týčiacim sa z mora. Najeme sa v meste o počte 300 obyvateľov Vík í Mýrdal. Je pri jednej z desiatich najkrajších pláží sveta. Vychutnáme si ju na Reynisfjara tvorenou stĺpmi čadiča. Sú tu nádherné a mohutné vlny. Len skamenení trollovia im odolávajú. Pod ľadovcom nad mestom je sopka Katla. Podľa podmienok možnosť absolvovať výlet medzi plávajúcimi kusmi ľadovca a vynárajúcimi sa tuleňmi v ľadovcovej lagúne Jökulsárlón.

5. deň:

Na záver si dáme priestor na pohodu, individuálny program – jazdu na koňoch, výpravu za veľrybami či do vnútra sopky alebo ľadovca. Podľa ročného obdobia a rád Vášho sprievodcu, ktorý Island miluje a pozná. Nechajte sa nahovoriť aj na skvelý relaxačný kúpeľ v svetoznámej Modrej lagúne.

6. deň:

Odlet z krátkej ale intenzívnej návštevy Islandu a hurá späť do reality nového roka.

Silvestrovský termín je viac „PÁRTY“ orientovaný – či už v termálnych bazénoch, pri poznávacom programe aj večer v kaviarničkách, baroch a kluboch. V jednom z nich nás čaká Silvestrovská večera a zábava. Spoznajte a zabavte sa s podobne naladenou partiou cestovateľov. Kto chce, poľuje na polárnu žiaru. Silvestrovská párty pokračuje  v jednom z mnohých klubov. Ohňostroj nad mestom majú na starosti záchranári a je to naozaj veľkolepé predstavenie. Na tento vstup do nového roka budete ešte dlho spomínať!

„Ako na nový rok, tak po celý rok“ CK VICTORY TRAVEL Vám praje – nech je Váš nový rok 2019 aj 2020 naozaj „zlatý“!

ZLATÝ OKRUH je v zimných mesiacoch unikátny zážitok. Rovnako aj Párty s liečivým omladzovacím bahnom a relaxačný kúpeľ v svetoznámej Modrej lagúne.

Trasa zájazdu:

Reykjavik, Geysir, Gullfoss, Skogafoss, Dyrholey, Vik , Jökulsárlón

CENA OD 1100 € ZAHŔŇA
Sprievodcu CK VICTORY TRAVEL, ubytovanie v slušnom hosteli na dvojlôžkových izbách s raňajkami, prenajatú dopravu klimatizovaným autobusom, kvalitný sprievodný program, poistenie CK voči insolventnosti, letenku.
CENA NEZAHŔŇA
Povinné príplatky, dopravu z/ na letisko zo Slovenska, stravu okrem raňajok, vstupné, poistenie lieč. nákladov, fakultatívne výlety - Modrá lagúna od 50 €, Poľovačka na polárnu žiaru od 80 €, vstupné do bazénov, Silvestrovskú zábavu vstup a večeru. Ceny ostatných možných fakultatívnych výletov poskytne sprievodca na zájazde.
PRÍPLATKY
Možný príplatok za 3- hviezdičkový hotel alebo za 4-hviezdičkový hotel. Viac informácií v kancelárií.
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

SILVESTER NA ISLANDE SGL

Nelámte si hlavu s jednoposteľovými izbami
Cena od 1100€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X