Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

Ázia

SIBERUT, OSTROVY MENTAWAI

Cesta do minulosti

SIBERUT, OSTROVY MENTAWAI

SIBERUT, OSTROVY MENTAWAI

CENA OD 2379 €

Náročnosť:
KRAJINA
Indonézia
Pikantná perlička! Náročná cesta pre malú skupinu dobrodruhov, ktorí chcú vidieť rýchlo miznúci svet. Pre tých, čo sú ochotní obetovať trošku pohodlia a zažiť niečo nevídané, ponúkame atypické obrazy, ktoré akoby nepatrili do 21. storočia. Mentawajci sú jedným z posledných jedinečných prírodných etník a ich územie je relatívne ľahko prístupné s minimálnym rizikom tropických chorôb.
Termíny
OBJEDNAŤ

25.05.2019 - 05.06.2019
len 8 dní dovolenky
2379 €
16.11.2019 - 27.11.2019
len 8 dní dovolenky
2379 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, slovenského sprievodcu CK Victory Travel plynulo hovoriaceho po indonézsky, miestneho sprievodcu, nosičov, vnútroštátne letenky (do Padangu a späť), všetku dopravu – loďami, mikrobusom, všetky vstupy a poplatky za trek, ubytovanie v jednoduchých príjemných hoteloch a bungalovoch s raňajkami, počas treku plná penzia, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

Autentické dobrodružstvo mimo civilizácie, kde sa čas zastavil pred tisíckami rokov.

 

  • Dobrodružná expedícia tisíc rokov späť do minulosti, do sveta, kde sa akoby zastavil čas, je jedinečnou cestou do praveku.
  • Jeden z posledných dažďových tropických pralesov na našej Zemi.
  • Autentický život v ume, tradičnom drevenom dome, my a takmer nahí, potetovaní Mentawajci.
  • Pobyt na nádhernej divokej pláži opusteného ostrova, kde nenájdete žiadnych turistov.
  • Skúsený slovenský sprievodca hovoriaci BAHASA INDONESIA, s ktorým budete všade ako doma.
  • Živé zvyky a tradície týchto ľudí nás neprestanú udivovať. Možnosť spojenia so skvelým zájazdom na Sumatru.

 

Program zájazdu:

 
1. – 3. deň

Po odlete z Viedne a niekoľkých prestupoch, pristávame v hlavnom meste západnej Sumatry – PADANG. Špina, hluk, chaos a smrad. Lúčime sa s civilizáciou. Rýchločlnom cez Indický oceán smerujeme k Mentawajským ostrovom, ktoré sú geologicky staršie ako pevnina. Cieľom je dostať sa k našim priateľom žijúcim v osamelých domoch uprostred ostrova Siberut. Nevedie tam ale žiadna cesta.

4. – 9. deň

MUARA SIBERUT, posledná možnosť nakúpiť potraviny, ponesú nám ich naši nosiči. Všade sa sušia ryby a spúšť našich foťákov nestíha cvakať. Neobyčajné príhody, ktoré vám známi neuveria, no my ich skutočne zažívame! Na motorovom kanoe sa plavíme do vnútrozemia ostrova, dýchame svieži vzduch pralesa a nasávame atmosféru dobrodružstva. Stretávame stále viac domorodcov s tradičným tetovaním na celom tele. Čaká nás niekoľkodenný pochod zablatenou džungľou plnou pijavíc do územia duchov, kde radosť a zlosť je čistá ako voda v horskom potoku. Kráčame niekoľko hodín denne, míňame stáročných obrov, s pravidelnými osvieženiami v riekach a vodopádoch. Celou cestou spíme pod moskytiérou doma u Mentawajcov, všade nesieme dary. Pozorujeme ich zvyky, zúčastňujeme sa na neobyčajných každodenných aktivitách. Vyrobíme si vlastný odev, bedrové rúško kabit, a odhodíme nohavice. Naučíme sa, ako sa spracúva ságo z palmy a tento ich hlavný zdroj obživy aj ochutnáme. Spoznáme však aj iné špeciálne recepty. Sme v našej ume, drevený dom na koloch, ďalší sused je pol dňa pešo. Šaman a jeho synovia vyrážajú na lov s lukmi a otrávenými šípmi. My sme pri tom. Ulovia opice alebo prasiatko? Ženy chytajú raky v rieke. Opekanie na ohni, hostina na našu počesť, turistu vidia iba párkrát do roka. Nočné zvuky tropického pralesa. Ako na inej planéte. Dovolia nám miestni šamani spoznať ich rituály? Predvedú nám tance s privolávaním duchov našich predkov? Budeme svedkami aj jedinečného rituálu obetovania prasaťa so šamanským zariekavaním? Lokálny sprievodca nám tlmočí ich večerné rozhovory, pochopíme animizmus a ich zmysel života?

10. – 12. deň

Cestou späť preskúmavame ďalšie časti ostrova, nekonečné množstvo endemických druhov zvierat a rastlín. Na záver si doprajeme pobyt so zaslúženým relaxom na našej pláži, kde je len biely piesok, palmy a my. So živou spomienkou na unikátnu ostrovnú kultúru sa vraciame do reality 21. storočia, bol to len sen?

 

Trasa zájazdu:

Jakarta – Padang – Siberut – Padang – Jakarta

CENA OD 2379 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, slovenského sprievodcu CK Victory Travel plynulo hovoriaceho po indonézsky, miestneho sprievodcu, nosičov, vnútroštátne letenky (do Padangu a späť), všetku dopravu – loďami, mikrobusom, všetky vstupy a poplatky za trek, ubytovanie v jednoduchých príjemných hoteloch a bungalovoch s raňajkami, počas treku plná penzia, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Víza, fakultatívne výlety, stravu (okrem uvedenej), prepitné, darčeky domorodcom, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Nie je možná jednolôžková izba.
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

SIBERUT, OSTROVY MENTAWAI

Cesta do minulosti
Cena od 2379€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X