Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Amerika

GUATEMALA, BELIZE, HONDURAS, EL SALVADOR, NIKARAGUA, KOSTARIKA, PANAMA

PRECHOD STREDNOU AMERIKOU

GUATEMALA, BELIZE, HONDURAS, EL SALVADOR, NIKARAGUA, KOSTARIKA, PANAMA

GUATEMALA, BELIZE, HONDURAS, EL SALVADOR, NIKARAGUA, KOSTARIKA, PANAMA

CENA OD 2950 €

Náročnosť:
KRAJINA
Belize
Salvádor
Guatemala
Honduras
Kostarika
Nikaragua
Panama
Najzachovalejšie mayské pamiatky v Guatemale, v Hondurase a v El Salvadore. Fantastické Národné parky, prírodné a kultúrne dedičstvá UNESCO.

Termíny
OBJEDNAŤ

24.03.2020 - 08.04.2020
12 dní dovolenky
3200 €
15.08.2020 - 30.08.2020
10 dní dovolenky
2950 €
23.10.2020 - 07.11.2020
11 dní dovolenky
2950 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v pohodlných hoteloch s raňajkami, prenajatú dopravu iba pre našu skupinu, let na trase Guatemala City – Flores, let Belize City – Punta Gorda, medzinárodný let na trase San José – Panama City, poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

Kombinácia toho najlepšieho, čo Stredná Amerika ponúka.

 

  • Aktívna sopka El Fuego neďaleko koloniálneho mesta Antigua, za zvukov marimby.
  • Guatemala nás privíta, ako sa patrí!
  • Mayské chrámy v Xunantunich a mahagónové drevo navôkol. Áno, sme v Belize.
  • Karibské, černošské Belize je celkom iné od hispánskej Guatemaly.
  • A čím nás prekvapí Honduras alebo Pompeje Strednej Ameriky a lá El Salvador?
  • Nechajte sa prekvapiť!
  • V Kostarike zaslúžený oddych na skvelých plážach Tichého oceánu a na záver drink pri panamskom kanále.

 

Program zájazdu

 
1.-3.deň:

Odlet z Viedne do Guatemaly. Váš splnený sen o Guatemale je na dosah! Autentická, rôznorodá zem Indiánov, plantáží kávy, aktívnych sopiek, hôr a výborného rumu. Starobylá koloniálna ANTIGUA – dôkladne si prezrieme najkrajšie mesto Strednej Ameriky ležiace medzi tromi sopkami, známe vybranou kuchyňou. Ochutnáme aj modré kukuričné placky tortillas a špeciality ako Tamales, Atole alebo Kak-ik? Prelet do srdca mayskej civilizácie – Petén a ostrov FLORES. Prechádzka tropickým pralesom, spoznáme aj skryté zákutia Mayského „Newyorku“ – TIKAL. Vystúpame po schodiskách na niekoľko pyramíd a chrámov, Acropola, Mundo Perdido, Templo II a Templo IV. Nezabudnuteľné výhľady na rozľahlú džungľu všade naokolo. Fantázia! Poobedný relax a ubytovanie pri jazere Lago Petén Itza.

4.deň:

Mikrobusom prechod do Belize. Kompou cez rieku Mopán a pokračujeme v spoznávaní mayských pyramíd – El Castillo a príťažlivá pamiatka XUNANTUNICH. Kuriózne hlavné mesto BELMOPAN, vynikajúca kreolská kuchyňa, stihneme si pozrieť aj tapíry, jaguáre a vrešťany v skvelej Zoo? V BELIZE CITY zažijeme špecifickú, karibsko-jamajskú atmosféru. Viete, že angličtina je tu úradný jazyk? Noc v Belize City.

5.-6.deň:

Hodinový prelet ponad nádherné pobrežie Belize do PUNTA GORDA, fantastický zážitok. Rýchločlnom cez karibský Honduraský záliv do mestečka LIVINGSTON, kde žijú černosi Garífuna. Ochutnáte tapado, výdatnú miestnu špecialitu z darov mora? Ďalej sa plavíme až k jazeru Izabal, pelikány, volavky, kormorány a nedotknutá príroda na oboch brehoch rieky RÍO DULCE, top atrakcia Guatemaly! Výnimočné stély v QUIRIGUÁ, najvyššie kamenné sochy predkolumbovskej ameriky! Prejazd cez plantáže banánov do Hondurasu. Obdivujeme prácu majstrov architektov v podmanivej pamiatke svetového kalibru – COPÁN. Múzeum s geniálnymi 3D plastikami a dokonalou kópiou chrámu Rosalila. Fascinujúca história panovníkov Osemnásť králik, Dymová mušľa či Strapatá hlava. Nocľah v Copán Ruinas.

7.-8.deň:

Pohodlným minivanom do štátu EL SALVADOR a jeho najzachovalejšieho koloniálneho mestečka SUCHITOTO. Vyhliadka na jazero Suchitlán, na večeru špecialita – plnené placky Pupusas a hotel priamo v centre. JOYA DE CERÉN, pamiatka pod patronátom UNESCO známa ako Mayské Pompeje. Unikátne vykopávky obydlí a stavieb obyčajných ľudí. Rušné a špinavé centrum hlavného mesta SAN SALVADOR. Odlet do najpriateľskejšej a najväčšej krajiny Strednej Ameriky – NIKARAGUA.

9.-10.deň:

Raňajky a prehliadka hlavného mesta MANAGUA. O sandinistickej histórii, revolúcii aj o ničivom zemetrasení si povieme priamo na námestí. Lávové polia Národného parku VOLCÁN MASAYA – pri pohľade do krátera tejto činnej sopky pochopíme, prečo ju nielen pôvodní obyvatelia, ale neskôr aj španielski dobyvatelia považovali za bránu do pekla. Farebné trhovisko Masaya a na obed Baho, typická nikaragujská špecialita s yukou a pečenými banánmi. Výlet lodičkou po jazere NICARAGUA pomedzi ostrovčeky LAS ISLETAS. Vedeli ste, že v jazere žijú sladkovodné žraloky? Koloniálna perla Nikaraguy – mesto GRANADA. Bude sa Vám páčiť ešte viac ako Antigua? Vstupujeme do KOSTARIKY. Zaslúžený oddych na krásnej pláži TICHÉHO OCEÁNA a fotogenický západ slnka v TAMARINDO. Skúsime si zasurfovať vo vlnách Pacifiku?

11.-13.deň:

Odchod do La Fortuna a pobyt pri majestátnej činnej sopke ARENAL. Budeme mať opäť šťastie a kochať sa výhľadmi na ňu aj z bazénov s horúcou minerálnou vodou? Aké ďalšie atrakcie Kostariky si vyberiete? Trekking v dažďovom pralese v korunách stromov po zavesených mostoch, adrenalínový Zipline či vodopády v parku La Paz? „Bohaté pobrežie“ ponúka možnosti vidieť z blízska tukany, kolibríky, veľké modré motýle Morpho aj obrovské leguány. Príchod do hlavného mesta krajiny SAN JOSÉ.

14.-16. deň:

Prelet do PANAMY. Moderné mrakodrapy finančného centra a rozpadnuté ghetto hneď vedľa seba. V historickom centre PANAMA CITY – Casco Viejo, sa môžme občas cítiť ako v kubánskej Havane. Spája ich viac ako len ochrana UNESCO? PANAMSKÝ KANÁL – pozorovanie lodí Panamex, ako sú prepravované cez plavebné komory Miraflores. Zaujímavé návštevnícke centrum, v ktorom sa dozviete, prečo bol tento gigantický projekt taký náročný. Odlet z Panamy a príchod domov.

 

Trasa zájazdu

Guatemala City – Antigua – Flores – Tikal – Belmopan – Belize City – Punta Gorda – Livingston – Rio Dulce – Copan – Suchito – Joya de Ceren –– San Salvador – Managua – Masaya – Granada – Tamarindo – La Fortuna – San José – Panama City

CENA OD 2950 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v pohodlných hoteloch s raňajkami, prenajatú dopravu iba pre našu skupinu, let na trase Guatemala City – Flores, let Belize City – Punta Gorda, medzinárodný let na trase San José – Panama City, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Fakultatívne výlety, let San Salvador – Managua cca 290 EUR, stravu (okrem raňajok), vstupy do pamiatok, vstupy a výstupy z krajín, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 575 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

GUATEMALA, BELIZE, HONDURAS, EL SALVADOR, NIKARAGUA, KOSTARIKA, PANAMA

PRECHOD STREDNOU AMERIKOU
Cena od 2950€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X