Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Amerika

GUATEMALA, BELIZE, HONDURAS, EL SALVADOR, NIKARAGUA, KOSTARIKA, PANAMA

PRECHOD STREDNOU AMERIKOU

GUATEMALA, BELIZE, HONDURAS, EL SALVADOR, NIKARAGUA, KOSTARIKA, PANAMA

GUATEMALA, BELIZE, HONDURAS, EL SALVADOR, NIKARAGUA, KOSTARIKA, PANAMA

CENA OD 2950 € 2500 €

Septembrová zľava na dvojicu: 900  €
Náročnosť:
KRAJINA
Belize
Salvádor
Guatemala
Honduras
Kostarika
Nikaragua
Panama
Najzachovalejšie mayské pamiatky v Guatemale, v Hondurase a v El Salvadore. Fantastické Národné parky, prírodné a kultúrne dedičstvá UNESCO.

Termíny
OBJEDNAŤ

25.10.2019 - 09.11.2019
10 dní dovolenky
2950 €
24.03.2020 - 08.04.2020
12 dní dovolenky
2750 €3200 €
15.08.2020 - 30.08.2020
10 dní dovolenky
2500 €2950 €
23.10.2020 - 07.11.2020
11 dní dovolenky
2500 €2950 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v pohodlných hoteloch s raňajkami, prenajatú dopravu iba pre našu skupinu, let na trase Guatemala City – Flores, let Belize City – Punta Gorda, medzinárodný let na trase San José – Panama City, poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

Kombinácia toho najlepšieho, čo Stredná Amerika ponúka.

 

  • Aktívna sopka El Fuego neďaleko koloniálneho mesta Antigua, za zvukov marimby.
  • Guatemala nás privíta, ako sa patrí!
  • Mayské chrámy v Xunantunich a mahagónové drevo navôkol.
  • Áno, sme v Belize.
  • Karibské, černošské Belize je celkom iné od hispánskej Guatemaly.
  • A čím nás prekvapí Honduras alebo Pompeje Strednej Ameriky a lá El Salvador?
  • Nechajte sa prekvapiť!
  • Na záver zaslúžený oddych na krásnych plážach Tichého oceánu a drink pri panamskom kanále.

 

Program zájazdu

 
1.-3.deň:

Odlet z Viedne do Guatemaly. Váš splnený sen o Guatemale je na dosah! Autentická, rôznorodá zem Indiánov, plantáží kávy, aktívnych sopiek, hôr a výborného rumu. Budeme opäť počuť aspoň zopár z 22 jazykov, ktorými sa v Guatemale hovorí? Naposledy to bol jazyk Q´eqchi´ a Q´anjob´al. ANTIGUA – dôkladne si prezrieme najkrajšie mesto Strednej Ameriky ležiace medzi tromi sopkami, známe vybranou kuchyňou – prvé fantastické tortillas a Kak-ik. Odlet do mesta Flores. Najväčšia mayská pamiatka ukrytá v džungli – stratené mayské mesto TIKAL. Veľké námestie, Centrálna Akropola a pohľad do džungľového nekonečna z vrcholu pyramídy. Fantázia!

4.deň:

Odchod do Belize. Cestou do Belize City väčšinou navštevujeme veľmi zaujímavú pamiatku Xunantunich. Mikrobusom prejdeme cez hlavné mesto BELMOPAN a v BELIZE CITY si užijeme najmä neopakovateľnú, karibsko-jamajskú atmosféru. Vedeli ste, že Belize je jediná krajina Strednej Ameriky, v ktorej je úradným jazykom angličtina? Noc v Belize City.

5.-6.deň:

Odlet na trase Belize City – Punta Gorda a plavba do guatemalského mestečka LIVINGSTON, kde žije černošské obyvateľstvo, kmeň Garífuna. Pokračujeme plavbou po rieke RÍO DULCE až na miesto nášho ubytovania. Ochutnáte výdatnú miestnu špecialitu tapado? QUIRIGUÁ – najväčšie kamenné stély mayského sveta, aké boli kedy vyrobené! 60 ton vážiaca stéla E’ a presun do Hondurasu. Návšteva svetovej majskej pamiatky COPÁN s geniálnymi 3D plastikami. Kópia chrámu Rosalila a filmový príbeh jej objavenia. Fascinujúca história panovníkov Osemnásť králik, Dymová mušľa či Strapatá hlava. Nocľah v mestečku Copán.

7.-8.deň:

Prechod do štátu EL SALVADOR a návšteva jediného miesta v El Salvadore, ktoré je pod patronátom UNESCO – JOYA DE CERÉN, známe ako Pompeje Strednej Ameriky. Je to jediné miesto celého mayského sveta, v ktorom sa zachovali stavby obyčajných ľudí. Najzachovalejšie koloniálne mesto El Salvadoru – SUCHITOTO so špecialitou pupusa revuelta. Odlet do najpriateľskejšej a najväčšej krajiny Strednej Ameriky – NIKARAGUA.

9.-10.deň:

Raňajky a prehliadka hlavného mesto MANAGUA. O sandinistickej histórii, revolúcii, ale aj o ničivom zemetrasení si povieme priamo na námestí. Obed a typické nikaragujské špeciality. MASAYA a pohľad do „pekelnej brány“ v Národnom parku VOLCÁN MASAYA. Pri pohľade do krátera tejto činnej sopky pochopíme, prečo ju nielen pôvodní obyvatelia, ale neskôr aj španielski dobyvatelia považovali za bránu do pekla. Výlet po jazere NICARAGUA a návšteva ostrovčekov LAS ISLETAS. Vedeli ste, že v jazere žijú sladkovodné žraloky? Koloniálna perla Nikaraguy – mesto GRANADA. Bude sa Vám páčiť ešte viac ako Antigua? Vstupujeme do KOSTARIKY. Čaká nás zaslúžený oddych pri krásnych plážach TICHÉHO OCEÁNA v Tamarindo. Skúsime si opäť zasurfovať vo vlnách Pacifiku?

11.-13.deň:

Odchod do La Fortuna a pobyt pri najaktívnejšej sopke Kostariky – EL ARENAL. Nenáročný výlet v NP VOLCAN ARENAL, počas ktorého prejdeme lávovým poľom a dostaneme sa až na územie dažďového lesa alebo prechádzka po fantastických visutých mostoch v pralese. Príchod do hlavného mesta krajiny SAN JOSÉ.

14.-16. deň:

PANAMA CITY. V historickom centre Panama City, sa budeme občas cítiť ako v kubánskej Havane. Spája ich viac ako len ochrana UNESCO? PANAMSKÝ KANÁL a jeho fungovanie pri plavebnej komore Miraflores. Fantastické návštevnícke centrum, v ktorom sa dozviete, prečo tento gigantický projekt bol taký náročný. Odlet z Panamy a príchod domov.

 

Trasa zájazdu

Guatemala City – Antigua – Flores – Tikal – Belmopan – Belize City – Punta Gorda – Livingston – Rio Dulce – Copan – Joya de Ceren – Suchito – San Salvador – Managua – Masaya – Granada – La Fortuna – San José – Panama City

CENA OD 2500 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v pohodlných hoteloch s raňajkami, prenajatú dopravu iba pre našu skupinu, let na trase Guatemala City – Flores, let Belize City – Punta Gorda, medzinárodný let na trase San José – Panama City, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Fakultatívne výlety, let San Salvador – Managua cca 290 EUR, stravu (okrem raňajok), vstupy do pamiatok, vstupy a výstupy z krajín, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 575 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

GUATEMALA, BELIZE, HONDURAS, EL SALVADOR, NIKARAGUA, KOSTARIKA, PANAMA

PRECHOD STREDNOU AMERIKOU
Cena od 2500€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X