Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Európa

PORTUGALSKO

PORTUGALSKO

PORTUGALSKO

CENA OD 899 €

Náročnosť:
KRAJINA
Portugalsko
Intenzívne, ale bezstresové putovanie po prekrásnej krajine na konci Európy, ktorú ešte turistický valec neprevalcoval. Miesta geniálnych moreplavcov, skvelej gastronómie a fantastického portského vína. Cestujeme v malej skupine!

Termíny
OBJEDNAŤ

03.05.2020 - 11.05.2020
len 5 dní dovolenky
899 €
31.05.2020 - 08.06.2020
len 6 dní dovolenky
899 €
05.07.2020 - 13.07.2020
len 6 dní dovolenky
899 €
02.08.2020 - 10.08.2020
len 6 dní dovolenky
899 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, všetku dopravu (vlakom, mikrobusom), poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

V roku 2018 navštívilo susedné Španielsko takmer 83 miliónov turistov, kým Portugalsko, napriek tomu, že bolo vyhlásené za „najlepšiu turistickú destináciu sveta“, iba 25! Poďte s nami zažiť, užiť si chutí a atmosféry v prekrásnom Portugalsku, kým sa ku hrozivým španielskym číslam nezačne približovať!

 

Program zájazdu

 
1.-2. deň:

Odlet z Viedne a prílet do Lisabonu. Po prevzatí si batožiny sa pohodlne a rýchlo presunieme metrom do samotného centra Lisabonu. Prechádzka historickým centrom, ktorú nám osladí koláčik, ktorý je symbolom celého Portugalska od konca 19. storočia – pastel de nata. Nocľah v centre Lisabonu.

3. deň:

Po raňajkách preskúmame Lisabon, jeho ikonické budovy na pobreží rieky Tajo, ale najmä si užijeme úžasnú atmosféru tohto mesta. Povieme si, čo je to manuelský sloh a ako ho rozlíšiť od ostatných architektúr. Vo fantastickom Lisboa centre sa podozvedáme mimoriadne zaujímavé fakty o zemetrasení, ktoré navždy zmenilo tvár tohto mesta. Večerná prechádzka v najstaršej štvrti Alfama a pohľad na nádherné azulejos na fasádach starých domov, ktoré nás budú sprevádzať počas celého zájazdu. Započúvame sa práve tu do clivého fada?

4. deň:

Priamo z centra mesta budeme odchádzať do jedného z najromantickejších miest Portugalska. Sintra je dnes považovaná za ikonu celej krajiny a my si povieme, kto bol autorom nádherných, možno aj trochu bizarných palácov a zámkov. Nádherné výhľady na zelenú krajinu, iba kúsok na najzápadnejší bod kontinentálnej Európy – Cabo da Roca. Na Cabo da Roca si prečítame citát famózneho básnika Luisa de
Camõesa, a mierime opäť do nám už známeho Lisabonu.

5. deň:

V tento deň sa dostávame do ďalšej perly Portugalska, do magicky pôvabného Óbidos. Toto nádherné mestečko dostala ako dar od svojho manžela Isabela Aragónska v 13. storočí. Okrem stredovekých zákutí a uličiek sa pred západom slnka vyberieme na hradby, ktoré obklopujú celé historické jadro. V krásnom Óbidose prespíme.

6. deň:

Dopoludňajší odchod do ďalšieho skvelého mesta, Porto. Vedeli ste, že až do 17. storočia sa tu nesmela usadzovať šľachta? Napriek absencii palácov a aristokratických budov Porto veľmi zdatne konkuruje Lisabonu a nepochybujeme o tom, že tunajšia atmosféra Vás uchváti. Centrum najstaršej časti Terreiro da Sé a prekrásne vyzdobená stanica Sao Bento. Kto by čakal, že ochutnávka skvelej portugalskej kuchyne sa začína a končí sa v Lisabone, je na omyle, pretože práve Porto sa preslávilo fantastickými malými „Francúzkami“. Priamo na mieste sa dozviete viac!

7.-9. deň:

Porto sa okrem francesinhou preslávilo svojím portským vínom. Viete, že pravé portské sa smie vyrábať iba v oblasti Alto Douro? Pochopiteľne, že ho ochutnáme, a kto bude chcieť, absolvuje aj plavbu loďou po rieke Douro. Práve z lode bude prekrásny výhľad na nábrežie Cais da Ribeira, na miesto, ktoré je pod starostlivou ochranou UNESCO ako jedinečná kultúrna pamiatka ľudstva. Voľno v Porte, odchod na letisko a prílet do Viedne.

 

Trasa zájazdu

Lisabon – Sintra – Cabo da Roca – Lisabon – Óbidos – Porto – Coimbra – Porto

CENA OD 899 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, všetku dopravu (vlakom, mikrobusom), poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Povinné príplatky, stravu okrem raňajok, vstupné do pamiatok, fakultatívne výlety, poistenie liečebných nákladov, batožinu do podpalubia.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 250 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

PORTUGALSKO

Cena od 899€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X