Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

Európa

PORTUGALSKO SINGLE

PORTUGALSKO SINGLE

PORTUGALSKO SINGLE

CENA OD 920 €

Náročnosť:
KRAJINA
Portugalsko
Lisabon a jeho ikonické budovy na pobreží. Sintra, jedno z najromantickejších miest Portugalska. Magicky pôvabné Óbidos. Porto preslávené svojím portským vínom.
Termíny
OBJEDNAŤ

05.05.2019 - 13.05.2019
len 5 dní dovolenkySGL
920 €
02.06.2019 - 10.06.2019
len 6 dní dovolenkySGL
920 €
07.07.2019 - 15.07.2019
len 6 dní dovolenkySGL
920 €
04.08.2019 - 12.08.2019
len 4 dni dovolenkySGL
920 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, ubytovanie v čistých hoteloch s raňajkami, 2x večeru, všetku spoločnú dopravu, poistenie CK proti úpadku.

Popis zájazdu

Program zájazdu

 
1.-2.deň:

Odlet z Viedne do Lisabonu. Prílet do Lisabonu a efektívny presun metrom do centra Lisabonu. Prechádzka historickým centrom a prvý koláčik, ktorý je symbol Portugalska – pastel de nata. Nocľah v centre Lisabonu.

3.deň:

Po raňajkách preskúmame Lisabon a jeho ikonické budovy na pobreží. Povieme si čo je to manuelský sloh a ako ho rozlíšiť od ostatných architektúr. Vo fantastickom Lisboa centre sa podozvedáme mimoriadne zaujímavé fakty o zemetrasení, ktoré navždy zmenilo tvár tohto úžasného mesta. Večerná prechádzka v najstaršej štvrti Alfama a pohľad na nádherné azulejos na fasádach starých domov, ktoré nás budú sprevádzať celým zájazdom. Započúvame sa práve tu do clivého fada?

4.deň:

Priamo z centra mesta budeme odchádzať do jednej z najromantickejších miest Portugalska. Sintra je dnes považovaná za ikonu celej krajiny a my si povieme, kto bol autor nádherných, možno aj trochu bizarných palácov a zámkov. Zo Sintry je to malý kúsok na najzápadnejší bod kontinentálnej Európy – Cabo da Roca. Prečítame si tu citát famózneho básnika Luisa de Camõesa, odfotíme sa na pamiatku a mierime opäť do nám už známeho Lisabonu.

5.deň:

Z Lisabonu sa miestnou dopravou dostávame do ďalšej perly Portugalska, magicky pôvabné Óbidos. Toto nádherné mestečko dostala ako dar od svojho manžela Isabela Aragónska v 13.storočí. Okrem stredovekých zákutí a uličiek sa pred západom Slnka vyberieme na hradby, ktoré obklopujú celé historické jadro. Samozrejme, že v Óbidose prespíme.

6.-deň:

Dopoludňajší odchod do ďalšieho skvelého mesta Porto. Budeme cestovať kombináciou autobus a vlak a podľa času sa možno zastavíme aj v univerzitnom mestečku Coimbra. Príchod do Porta bude vlakom na prekrásne vyzdobenú stanicu Sao Bento. Porto je dnes prekrásne zrekonštruované mesto a zdatne konkuruje Lisabonu.

7.-9.deň:

Porto sa samozrejme preslávilo svojím portským vínom. Pochopiteľne ho ochutnáme a kto bude chcieť, absolvuje aj plavbu loďou po rieke Douro. Práve z lode bude prekrásny výhľad na nábrežie Cais da Ribeira , miesto pod starostlivou ochranou UNESCO ako jedinečná kultúrna pamiatka ľudstva. Voľno v Porte, odchod na letisko a prílet do Viedne.
 

Trasa zájazdu

Lisabon – Sintra – Cabo da Roca – Lisabon – Óbidos – Porto – Coimbra – Porto

CENA OD 920 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, ubytovanie v čistých hoteloch s raňajkami, 2x večeru, všetku spoločnú dopravu, poistenie CK proti úpadku.
CENA NEZAHŔŇA
Povinné príplatky, stravu mimo uvedenej, vstupné do pamiatok, fakultatívne výlety, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

PORTUGALSKO SINGLE

Cena od 920€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X