Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

Európa

PORTUGALSKO SINGLE

PORTUGALSKO SINGLE

PORTUGALSKO SINGLE

CENA OD 920 €

Náročnosť:
KRAJINA
Portugalsko
Lisabon a jeho ikonické budovy na pobreží. Sintra, jedno z najromantickejších miest Portugalska. Magicky pôvabné Óbidos. Porto preslávené svojím portským vínom.
Termíny
OBJEDNAŤ

05.05.2019 - 13.05.2019
len 5 dní dovolenkySGL
920 €
02.06.2019 - 10.06.2019
len 6 dní dovolenkySGL
920 €
07.07.2019 - 15.07.2019
len 6 dní dovolenkySGL
920 €
04.08.2019 - 12.08.2019
len 4 dni dovolenkySGL
920 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, ubytovanie v čistých hoteloch s raňajkami, 2x večeru, všetku spoločnú dopravu, poistenie CK proti úpadku.

Popis zájazdu

Program zájazdu

 
1.-2.deň:

Odlet z Viedne do Lisabonu. Prílet do Lisabonu a efektívny presun metrom do centra Lisabonu. Prechádzka historickým centrom a prvý koláčik, ktorý je symbol Portugalska – pastel de nata. Nocľah v centre Lisabonu.

3.deň:

Po raňajkách preskúmame Lisabon a jeho ikonické budovy na pobreží. Povieme si čo je to manuelský sloh a ako ho rozlíšiť od ostatných architektúr. Vo fantastickom Lisboa centre sa podozvedáme mimoriadne zaujímavé fakty o zemetrasení, ktoré navždy zmenilo tvár tohto úžasného mesta. Večerná prechádzka v najstaršej štvrti Alfama a pohľad na nádherné azulejos na fasádach starých domov, ktoré nás budú sprevádzať celým zájazdom. Započúvame sa práve tu do clivého fada?

4.deň:

Priamo z centra mesta budeme odchádzať do jednej z najromantickejších miest Portugalska. Sintra je dnes považovaná za ikonu celej krajiny a my si povieme, kto bol autor nádherných, možno aj trochu bizarných palácov a zámkov. Zo Sintry je to malý kúsok na najzápadnejší bod kontinentálnej Európy – Cabo da Roca. Prečítame si tu citát famózneho básnika Luisa de Camõesa, odfotíme sa na pamiatku a mierime opäť do nám už známeho Lisabonu.

5.deň:

Z Lisabonu sa miestnou dopravou dostávame do ďalšej perly Portugalska, magicky pôvabné Óbidos. Toto nádherné mestečko dostala ako dar od svojho manžela Isabela Aragónska v 13.storočí. Okrem stredovekých zákutí a uličiek sa pred západom Slnka vyberieme na hradby, ktoré obklopujú celé historické jadro. Samozrejme, že v Óbidose prespíme.

6.-deň:

Dopoludňajší odchod do ďalšieho skvelého mesta Porto. Budeme cestovať kombináciou autobus a vlak a podľa času sa možno zastavíme aj v univerzitnom mestečku Coimbra. Príchod do Porta bude vlakom na prekrásne vyzdobenú stanicu Sao Bento. Porto je dnes prekrásne zrekonštruované mesto a zdatne konkuruje Lisabonu.

7.-9.deň:

Porto sa samozrejme preslávilo svojím portským vínom. Pochopiteľne ho ochutnáme a kto bude chcieť, absolvuje aj plavbu loďou po rieke Douro. Práve z lode bude prekrásny výhľad na nábrežie Cais da Ribeira , miesto pod starostlivou ochranou UNESCO ako jedinečná kultúrna pamiatka ľudstva. Voľno v Porte, odchod na letisko a prílet do Viedne.
 

Trasa zájazdu

Lisabon – Sintra – Cabo da Roca – Lisabon – Óbidos – Porto – Coimbra – Porto

CENA OD 920 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, ubytovanie v čistých hoteloch s raňajkami, 2x večeru, všetku spoločnú dopravu, poistenie CK proti úpadku.
CENA NEZAHŔŇA
Povinné príplatky, stravu mimo uvedenej, vstupné do pamiatok, fakultatívne výlety, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

PORTUGALSKO SINGLE

Cena od 920€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X