Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Amerika

PERU

Kolíska juhoamerickej civilizácie

PERU

PERU

CENA OD 759 €

Náročnosť:
KRAJINA
Peru
Kulinárske top zážitky v hlavnom meste Lima, ale aj záhadné obrazce v Nazca a famózne Machu Picchu v srdci Ánd. Cuzco a inkská história v jeho blízkosti spoločne s Arequipou ponúkajúce nekonečné panorámy. Napríklad na dokonalé kužele sopiek. Posvätné jazero Titicaca a na ňom plávajúce ostrovy. Zážitky na celý život!

Termíny
OBJEDNAŤ

31.10.2019 - 10.11.2019
len 6 dní dovolenky
759 €
16.02.2020 - 26.02.2020
len 8 dní dovolenky
890 €
31.03.2020 - 10.04.2020
len 8 dní dovolenky
890 €
07.05.2020 - 17.05.2020
len 6 dní dovolenky
759 €
29.08.2020 - 08.09.2020
len 6 dní dovolenky
759 €
29.10.2020 - 08.11.2020
len 7 dní dovolenky
759 €
Cena zahŕňa

Sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami, miestnu prenajatú dopravu (minibusmi, loďou), poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

Najkomplexnejší program Peru v kombinácii s bezkonkurenčnou cenou.

 

  • Priame strety s potomkami Inkov nás expresne naladia na juhoamerickú vlnu. Šperky medzi pamiatky, kde bude na nás prehovárať sila dávnej histórie – to je Cuzco a Machu Picchu.
  • Hlavné mesto peruánskeho folklóru Puna a štrikujúci muži.
  • Peru vo svojej rozmanitosti.

 

Program zájazdu

 
1-2. deň:

Odlet z Viedne a prílet do LIMY. Prvý kontakt s obyvateľmi potomkov hrdých Inkov zažijeme hneď pri našom hoteli s koloniálnou minulosťou. Plaza de Armas, katedrála s neľútostným dobyvateľom Franciscom Pizarrom, prezidentský palác a za ním donedávna no-go zóna pre gringov – štvrť Rimac. Dopravný chaos deväťmiliónovej Limy nás neodradí od cesty do našej obľúbenej reštaurácie pri Tichom oceáne. Čakajú nás tu totiž najlepšie peruánske špeciality s kokteilom pisco sour a po nich odchod panamerickou diaľnicou do mesta Pisco.

3.-4. deň:

Loďou na ostrovy BALLESTAS, množstvo uškatcov, pelikánov, morských čajok, guanayských kormoránov a tučniakov. Tu sa budete cítiť ako v prírodopisnom raji. TICHÝ OCEÁN obmývajúci fantastické pieskovcové útvary patrí k biologicky najbohatším vodám na svete a v roku 1988 bol práve tu objavený úplne nový druh veľryby Mesoplodon Peruvianus. NAZCA – fascinujúce tajomstvo gigantických obrazcov. Záujemcovia si pozrú jednu z najväčších záhad amerického kontinentu z lietadla a budú tak môcť pozorovať stovky metrov dlhé obrazce zvierat – pelikána, kondora či kolibríka, alebo až desiatky kilometrov dlhé, dokonale zhotovené geometrické vzory. Arequipa – magické biele mesto pod spiacou sopkou EL MISTI. Najväčšie námestie Plaza de Armas, katedrála a najstaršia stavba Casona Flores del Campo. Stratíte sa v chodbách najprestížnejšej cirkevnej stavby celej krajiny – kláštora SANTA CATALINA?

5.-6. deň:

Prílet do CUZCO, ľahký obed a presun andskou krajinou do mestečka Ollantaytambo, do posledného žijúceho inkského mesta. Jeden z vrcholov zájazdu. Návšteva magického mesta v srdci Ánd. MACHU PICCHU! Chrám Slnka, Kráľovská hrobka, Pohrebná skala, Posvätné nádvorie, dômyselné systémy vodovodov a stovky kamenných terás dokonale začlenených do neporušenej prírody. Šperk mesta INTIHUATANA alebo lapač Slnka. Neopísateľný zážitok!

7.-8. deň:

CUZCO – výška 3 400 m n. m nám už nebude robiť žiadne problémy, a tak si nenecháme ujsť pešiu prehliadku nádherného koloniálneho centra mesta. Pôvodný múr so zvyškami palácu Inca Roca a skvelá andská gastronómia. Odchod do Puna. Cestou sa zastavíme v očarujúcej dedine Andahuallillas, Raqchi a pravú peruánsku kávu ochutnáme v Pucará. Nocľah v hlavnom meste peruánskeho folklóru – Puno.

9.-11. deň:

Loďou k plávajúcim trstinovým ostrovom LOS UROS na posvätnom jazere TITICACA, kde „ľudia s čiernou krvou” žijú vďaka trstine „totora”. Skúsite, ako chutí? Z ostrovov LOS UROS na prekrásny kamenný ostrov TAQUILE – nádherná panoráma obrovského jazera, štrikujúci muži a neuveriteľný pokoj. O jedinečnom živote ostrovanov sa dozvieme maximum a potrebný kyslík nám dodá miestna bylina „muña“. Čarovné miesto, kde miestni ľudia nepotrebujú policajtov a kde sa ľudia dožívajú najvyššieho veku v krajine. Bude sa nám chcieť odísť? Odchod do mesta Juliaca na medzinárodné letisko INCA MANCO CAPAC. Odlet do Limy a následný prestup na lietadlo smer Európa. Prílet do Viedne a príchod domov.

 

Trasa zájazdu

Lima – Pisco – Nazca – Arequipa – Cuzco – Ollantaytambo – Machu Picchu – Puno

CENA OD 759 € ZAHŔŇA
Sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami, miestnu prenajatú dopravu (minibusmi, loďou), poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Letenku do Peru a prelet v rámci zájazdu, vlak na Machu Picchu, stravu (okrem uvedenej), vstupy, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 120 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ
Cena zájazdu 795 EUR je bez akejkoľvek letenky. Viac informácií v kancelárii.

PERU

Kolíska juhoamerickej civilizácie
Cena od 759€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X