Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

Amerika

PERU, BOLÍVIA, ČILE

Špičkový program bez konkurencie

PERU, BOLÍVIA, ČILE

PERU, BOLÍVIA, ČILE

CENA OD 2685 €

Náročnosť:
KRAJINA
Peru
Bolívia
Čile
Famózne Machu Picchu v srdci Ánd a bolívijské hlavné mesto Sucre. Legendárne mesto Potosí, gejzíry v päťkilometrovej výške a prekrásne farebné lagúny plné plameniakov. Posúvame hranice poznania.
Termíny
OBJEDNAŤ

27.02.2019 - 16.03.2019
len 13 dní dovolenky
2755 €
04.04.2019 - 21.04.2019
len 11 dní dovolenky
2685 €
02.05.2019 - 19.05.2019
len 11 dní dovolenky
2755 €
28.08.2019 - 14.09.2019
len 12 dní dovolenky
2685 €
31.10.2019 - 17.11.2019
len 11 dní dovolenky
2685 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v hoteloch strednej kategórie a jednoduchú ubytovňu v oblasti bolívijského altiplana, 14x raňajky a komplet stravu počas prechodu soľnou púšťou až do Čile, miestnu dopravu (autobusmi, minibusmi, loďou, džípmi), prenajatú dopravu, let na trase Arequipa – Cuzco, let na trase La Paz – Sucre, poistenie CK voči insolventnosti.

Popis zájazdu

Dokonale prepracovaný program odrážajúci našu lásku k Latinskej Amerike.

 

  • Metropola Peru a pocit ako v prírodopisnom filme na ostrovoch Ballestas.
  • Pupok inkského sveta – Cuzco a záhadné obrazce v Nazca. Plávajúce ostrovy na jazere Titicaca a noblesné Santiago de Chile.
  • Najväčšia a najkrajšia soľná púšť sveta Salar de Uyuni a jej kontrast v pieskovej púšti, najsuchšej púšti sveta Atacam.
  • Známa „cesta smrti” do bolívijskej oblasti Yungasa plantáže posvätnej koky.

 

Program zájazdu

1.-2.deň:

Odlet z Viedne a prílet do LIMY. Ubytovanie v centre mesta v hoteli s koloniálnou minulosťou. Prvý kontakt s obyvateľmi potomkov hrdých Inkov a zvykanie si na dopravný chaos. Plaza de Armas, katedrála s neľútostným dobyvateľom Franciscom Pizarrom, prezidentský palác a najlepšie peruánske špeciality pri Pacifiku. Odchod panamerickou diaľnicou do mesta Pisco.

3.-4.deň:

Loďou na ostrovy BALLESTAS, množstvo uškatcov, pelikánov, morských čajok, guayanských kormoránov a tučniakov. Tu sa budete cítiť ako v prírodopisnom raji. TICHÝ OCEÁN obmývajúci fantastické pieskovcové útvary patrí k biologicky najbohatším vodám na svete a v roku 1988 bol práve tu objavený úplne nový druh veľryby Mesoplodon Peruvianus. NAZCA – fascinujúce tajomstvo gigantických obrazcov. Záujemcovia si pozrú jednu z najväčších záhad amerického kontinentu z lietadla a budú tak môcť pozorovať stovky metrov dlhé obrazce zvierat – pelikána, kondora či kolibríka, alebo až desiatky kilometrov dlhé, dokonale zhotovené geometrické vzory. Arequipa – magické biele mesto pod spiacou sopkou EL MISTI. Najväčšie námestie Plaza de Armas, katedrála a najstaršia stavba Casona Flores del Campo. Stratíte sa v chodbách najprestížnejšej cirkevnej stavby celej krajiny – kláštora SANTA CATALINA?

5.-6.deň:

CUZCO – pupok inkského sveta. Prehliadka obradného strediska SACSAYHUAMÁN, posvätný labyrint Q´ENQO a prepychové inkské kúpele TAMBO MACHAY. Jeden z vrcholov zájazdu. Návšteva magického mesta v srdci Ánd. MACHU PICCHU! Chrám Slnka, Kráľovská hrobka, Pohrebná skala, Posvätné nádvorie, dômyselné systémy vodovodov a stovky kamenných terás dokonale začlenených do neporušenej prírody. Šperk mesta INTIHUATANA alebo lapač Slnka. Neopísateľný zážitok!

7.-8. deň:

Voľno v najkrajšom meste Južnej Ameriky alebo možnosť navštíviť VALLE SAGRADO, čiže posvätné údolie Inkov. Najväčšie pohrebisko inkskej ríše v PISACU, nedokončený Chrám Slnka v OLLANTAYTAMBO, rôzne druhy lám a alpák, a fascinujúca krajina naokolo. Odchod do hlavného mesta peruánskeho folklóru – PUNA.

9.-10. deň:

Loďou k plávajúcim trstinovým ostrovom LOS UROS na posvätnom jazere TITICACA, kde „ľudia s čiernou krvou” žijú vďaka trstine „totora”. Skúsite, ako chutí? Z ostrovov LOS UROS na prekrásny kamenný ostrov TAQUILE – nádherná panoráma obrovského jazera, štrikujúci muži a neuveriteľný pokoj. O jedinečnom živote ostrovanov sa dozvieme maximum a potrebný kyslík nám dodá miestna bylina „muña“. Čarovné miesto, kde miestni ľudia nepotrebujú policajtov a kde sa ľudia dožívajú najvyššieho veku v krajine. Bude sa nám chcieť odísť? Odchod do LA PAZU, prvého hlavného mesta Bolívie ležiaceho vo výške 3 700 m n. m. Plaza Murillo, prezidentský palác, národný kongres, kostol San Francisco a prudké stúpanie na záhadný trh čarodejníkov.

11. deň:

Fakultatívny výlet do subtropického Coroica. Neopakovateľná cesta, ktorá vás z výšky 4 700 m n. m. dovedie až k rieke YOLOSA ležiacej o tri a pol kilometra nižšie. Vlhkosť a subtropická klíma oblasti YUNGAS, v ktorej sa mimoriadne darí nielen citrusovým plodom a káve, ale najmä posvätnej koke, ktorá je považovaná za tú najkvalitnejšiu v krajine.

12.-13.deň:

Odlet do hlavného mesta Bolívie – SUCRE. Prehliadka mimoriadne príjemného Sucre, ktoré je vďaka svojej nedotknutej koloniálnej architektúre zapísané ako kultúrne dedičstvo ľudstva. Prehliadka bieleho centra mesta a nocľah v jedinečnom meste POTOSÍ, ktoré leží vo výške 4 060 m n. m. Famózne Potosí, ktoré malo v 17. storočí viac obyvateľov ako ktorékoľvek mesto na západnej pologuli a patrilo k najbohatším mestám sveta! CERRO RICO, hora, ktorá vydáva svoje strieborné bohatstvo už vyše štyristo rokov! Casa de la Moneda a prechádzka po malebných uličkách mesta, ale aj po streche kostola San Francisco. Presun do Uyuni, zabudnutého mestečka na okraji soľnej púšte.

14.deň:

SALAR DE UYUNI – prekrásna, neuveriteľná, fascinujúca a najväčšia soľná púšť na svete, ležiaca vo výške 3 700 m n. m. Sopky, nekonečná biela pláň pokrytá soľou a nádherne modré nebo. Sme ešte na Zemi? Hotel postavený zo soli a ISLA INCAWASI posiaty obrovskými kaktusmi. Slnečné okuliare sú nevyhnutné!

15.-18. deň:

Raňajky, fumaroly sopky OLLAGÜE a neuveriteľne čisté a farebné lagúny s rôznymi druhmi plameniakov. Lagúna CAŇAPA a obed pri lagúne HEDIONDA. „Kamenný strom“ a dych berúca panoráma červenej Lagúny COLORADA. Danteho peklo v oblasti bublajúcich bahenných gejzírov Sol de Mañana vo výške 4 900 m n. m.! Údolie Salvadora Dalího, Lagúna VERDE a úžasný výhľad na dokonalý kužeľ sopky Licancabur. Takýto pohľad na surrealistickú krajinu sa vám nenaskytne nikde inde na zemi! Prechod hraníc a… konečne asfalt! Úplne iný svet v čílskej dedinke SAN PEDRO DE ATACAMA. Po dobrom obede vyrazíme na najsuchšie miesto na svete – púšť ATACAMA. Odlet do SANTIAGO DE CHILE, v ktorom strávime poslednú noc na juhoamerickom kontinente. Prehliadka mesta, prezidentský palác a vyhliadka z vrcholu San Cristóbal. Odlet do Európy a príchod domov.

 

Trasa zájazdu

Lima – Pisco – Nazca – Arequipa – Cuzco – Puno – La Paz – Sucre – Potosí – Salar de Uyuni – púšť Atacama – Santiago de Chile

CENA OD 2685 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v hoteloch strednej kategórie a jednoduchú ubytovňu v oblasti bolívijského altiplana, 14x raňajky a komplet stravu počas prechodu soľnou púšťou až do Čile, miestnu dopravu (autobusmi, minibusmi, loďou, džípmi), prenajatú dopravu, let na trase Arequipa – Cuzco, let na trase La Paz – Sucre, poistenie CK voči insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Fakultatívne výlety, stravu (okrem uvedenej), vstupy, vlak a vstup na Machu Picchu, let Calama – Santiago de Chile (cca 195 €), povinné príplatky, poistenie lieč. nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 410 €. Napriek tomu nie je možné spať v jednoposteľovej izbe počas prechodu bolívijskou soľnou púšťou Salar de Uyuni a lagún oblasti parku Eduardo Avaroa.
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ
Ide o špičkový produkt, ale dve noci na bolívijskej náhornej planine strávime vo veľmi jednoduchom ubytovaní. Soľná púšť a prechod bolívijskou náhornou planinou prenajatými džípmi však patria k najúžasnejším zážitkom na celej ceste. Skúsenosť, zodpovednosť, prepracovanosť programu, láska k Latinskej Amerike a dokonalá jazyková vybavenosť sprievodcu sú nevyhnutné atribúty, bez ktorých by sme sa neobišli. Zájazd organizujeme už rok ako jediní na Slovensku a patrí k najobľúbenejším zájazdom vôbec! Upozornenie: mnohé hotely v rámci celej Južnej Ameriky nemajú výťahy.

PERU, BOLÍVIA, ČILE

Špičkový program bez konkurencie
Cena od 2685€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X