Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

Amerika

PERU

Kolíska juhoamerickej civilizácie

PERU

PERU

CENA OD 759 €

Náročnosť:
KRAJINA
Peru
Kulinárske top zážitky v hlavnom meste Lima, ale aj záhadné obrazce v Nazca a famózne Machu Picchu v srdci Ánd. Cuzco a inkská história v jeho blízkosti spoločne s Arequipou ponúkajúce nekonečné panorámy. Napríklad na dokonalé kužele sopiek. Posvätné jazero Titicaca a na ňom plávajúce ostrovy. Zážitky na celý život!
Termíny
OBJEDNAŤ

27.02.2019 - 09.03.2019
len 8 dní dovolenky
890 €
02.05.2019 - 12.05.2019
len 6 dní dovolenky
759 €
28.08.2019 - 07.09.2019
len 7 dní dovolenky
759 €
31.10.2019 - 10.11.2019
len 6 dní dovolenky
759 €
Cena zahŕňa

Sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami, miestnu dopravu (autobusmi, minibusmi, loďou), prenajatú dopravu, poistenie CK voči insolventnosti.

Popis zájazdu

Najkomplexnejší program Peru v kombinácii s bezkonkurenčnou cenou.

 

  • Priame strety s potomkami Inkov nás expresne naladia na juhoamerickú vlnu.
  • Šperky medzi pamiatky, kde bude na nás prehovárať sila dávnej histórie – to je Cuzco a Machu Picchu.
  • Hlavné mesto peruánskeho folklóru Puna a štrikujúci muži.
  • Peru vo svojej rozmanitosti.

Program zájazdu

1-2.deň:

Odlet z Viedne a prílet do LIMY. Ubytovanie v centre mesta v hoteli s koloniálnou minulosťou. Prvý kontakt s obyvateľmi potomkov hrdých Inkov a zvykanie si na dopravný chaos. Plaza de Armas, katedrála s neľútostným dobyvateľom Franciscom Pizarrom, prezidentský palác a najlepšie peruánske špeciality pri Pacifiku. Odchod panamerickou diaľnicou do mesta Pisco.

3.-4.deň:

Loďou na ostrovy BALLESTAS, množstvo uškatcov, pelikánov, morských čajok, guanayských kormoránov a tučniakov. Tu sa budete cítiť ako v prírodopisnom raji. TICHÝ OCEÁN obmývajúci fantastické pieskovcové útvary patrí k biologicky najbohatším vodám na svete a v roku 1988 bol práve tu objavený úplne nový druh veľryby Mesoplodon Peruvianus. NAZCA – fascinujúce tajomstvo gigantických obrazcov. Záujemcovia si pozrú jednu z najväčších záhad amerického kontinentu z lietadla a budú tak môcť pozorovať stovky metrov dlhé obrazce zvierat – pelikána, kondora či kolibríka, alebo až desiatky kilometrov dlhé, dokonale zhotovené geometrické vzory. Arequipa – magické biele mesto pod spiacou sopkou EL MISTI. Najväčšie námestie Plaza de Armas, katedrála a najstaršia stavba Casona Flores del Campo. Stratíte sa v chodbách najprestížnejšej cirkevnej stavby celej krajiny – kláštora SANTA CATALINA?

5.-6.deň:

CUZCO – pupok inkského sveta. Prehliadka obradného strediska SACSAYHUAMÁN, posvätný labyrint Q´ENQO a prepychové inkské kúpele TAMBO MACHAY. Jeden z vrcholov zájazdu. Návšteva magického mesta v srdci Ánd. MACHU PICCHU! Chrám Slnka, Kráľovská hrobka, Pohrebná skala, Posvätné nádvorie, dômyselné systémy vodovodov a stovky kamenných terás dokonale začlenených do neporušenej prírody. Šperk mesta INTIHUATANA alebo lapač Slnka. Neopísateľný zážitok!

7.-8. deň:

Voľno v najkrajšom meste Južnej Ameriky alebo možnosť navštíviť VALLE SAGRADO, čiže posvätné údolie Inkov. Najväčšie pohrebisko inkskej ríše v PISACU, nedokončený Chrám Slnka v OLLANTAYTAMBO, rôzne druhy lám a alpák a fascinujúca krajina naokolo. Odchod do hlavného mesta peruánskeho folklóru – PUNA.

9.-11. deň:

Loďou k plávajúcim trstinovým ostrovom LOS UROS na posvätnom jazere TITICACA, kde „ľudia s čiernou krvou” žijú vďaka trstine „totora”. Skúsite, ako chutí? Z ostrovov LOS UROS na prekrásny kamenný ostrov TAQUILE – nádherná panoráma obrovského jazera, štrikujúci muži a neuveriteľný pokoj. O jedinečnom živote ostrovanov sa dozvieme maximum a potrebný kyslík nám dodá miestna bylina „muña“. Čarovné miesto, kde miestni ľudia nepotrebujú policajtov a kde sa ľudia dožívajú najvyššieho veku v krajine. Bude sa nám chcieť odísť? Odchod do mesta Juliaca na medzinárodné letisko INCA MANCO CAPAC. Odlet do Limy a následný prestup na lietadlo smer Európa. Prílet do Viedne a príchod domov.

 

Trasa zájazdu

Lima – Pisco – Nazca – Arequipa – Cuzco – Puno

CENA OD 759 € ZAHŔŇA
Sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami, miestnu dopravu (autobusmi, minibusmi, loďou), prenajatú dopravu, poistenie CK voči insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Letenku do Peru a prelety v rámci zájazdu, vlak a vstup na Machu Picchu, fakultatívny výlet Valle Sagrado, stravu (okrem uvedenej), vstupy, povinné príplatky, poistenie lieč. nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 120 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ
Cena zájazdu od 759 eur je bez akejkoľvek letenky. Viac informácií v kancelárii. Upozornenie: mnohé hotely v rámci celej Južnej Ameriky nemajú výťahy.

PERU

Kolíska juhoamerickej civilizácie
Cena od 759€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X