Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

Amerika

PERU

Kolíska juhoamerickej civilizácie

PERU

PERU

CENA OD 759 €

Náročnosť:
KRAJINA
Peru
Kulinárske top zážitky v hlavnom meste Lima, ale aj záhadné obrazce v Nazca a famózne Machu Picchu v srdci Ánd. Cuzco a inkská história v jeho blízkosti spoločne s Arequipou ponúkajúce nekonečné panorámy. Napríklad na dokonalé kužele sopiek. Posvätné jazero Titicaca a na ňom plávajúce ostrovy. Zážitky na celý život!
Termíny
OBJEDNAŤ

27.02.2019 - 09.03.2019
len 8 dní dovolenky
890 €
02.05.2019 - 12.05.2019
len 6 dní dovolenky
759 €
28.08.2019 - 07.09.2019
len 7 dní dovolenky
759 €
31.10.2019 - 10.11.2019
len 6 dní dovolenky
759 €
Cena zahŕňa

Sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami, miestnu dopravu (autobusmi, minibusmi, loďou), prenajatú dopravu, poistenie CK voči insolventnosti.

Popis zájazdu

Najkomplexnejší program Peru v kombinácii s bezkonkurenčnou cenou.

 

  • Priame strety s potomkami Inkov nás expresne naladia na juhoamerickú vlnu.
  • Šperky medzi pamiatky, kde bude na nás prehovárať sila dávnej histórie – to je Cuzco a Machu Picchu.
  • Hlavné mesto peruánskeho folklóru Puna a štrikujúci muži.
  • Peru vo svojej rozmanitosti.

Program zájazdu

1-2.deň:

Odlet z Viedne a prílet do LIMY. Ubytovanie v centre mesta v hoteli s koloniálnou minulosťou. Prvý kontakt s obyvateľmi potomkov hrdých Inkov a zvykanie si na dopravný chaos. Plaza de Armas, katedrála s neľútostným dobyvateľom Franciscom Pizarrom, prezidentský palác a najlepšie peruánske špeciality pri Pacifiku. Odchod panamerickou diaľnicou do mesta Pisco.

3.-4.deň:

Loďou na ostrovy BALLESTAS, množstvo uškatcov, pelikánov, morských čajok, guanayských kormoránov a tučniakov. Tu sa budete cítiť ako v prírodopisnom raji. TICHÝ OCEÁN obmývajúci fantastické pieskovcové útvary patrí k biologicky najbohatším vodám na svete a v roku 1988 bol práve tu objavený úplne nový druh veľryby Mesoplodon Peruvianus. NAZCA – fascinujúce tajomstvo gigantických obrazcov. Záujemcovia si pozrú jednu z najväčších záhad amerického kontinentu z lietadla a budú tak môcť pozorovať stovky metrov dlhé obrazce zvierat – pelikána, kondora či kolibríka, alebo až desiatky kilometrov dlhé, dokonale zhotovené geometrické vzory. Arequipa – magické biele mesto pod spiacou sopkou EL MISTI. Najväčšie námestie Plaza de Armas, katedrála a najstaršia stavba Casona Flores del Campo. Stratíte sa v chodbách najprestížnejšej cirkevnej stavby celej krajiny – kláštora SANTA CATALINA?

5.-6.deň:

CUZCO – pupok inkského sveta. Prehliadka obradného strediska SACSAYHUAMÁN, posvätný labyrint Q´ENQO a prepychové inkské kúpele TAMBO MACHAY. Jeden z vrcholov zájazdu. Návšteva magického mesta v srdci Ánd. MACHU PICCHU! Chrám Slnka, Kráľovská hrobka, Pohrebná skala, Posvätné nádvorie, dômyselné systémy vodovodov a stovky kamenných terás dokonale začlenených do neporušenej prírody. Šperk mesta INTIHUATANA alebo lapač Slnka. Neopísateľný zážitok!

7.-8. deň:

Voľno v najkrajšom meste Južnej Ameriky alebo možnosť navštíviť VALLE SAGRADO, čiže posvätné údolie Inkov. Najväčšie pohrebisko inkskej ríše v PISACU, nedokončený Chrám Slnka v OLLANTAYTAMBO, rôzne druhy lám a alpák a fascinujúca krajina naokolo. Odchod do hlavného mesta peruánskeho folklóru – PUNA.

9.-11. deň:

Loďou k plávajúcim trstinovým ostrovom LOS UROS na posvätnom jazere TITICACA, kde „ľudia s čiernou krvou” žijú vďaka trstine „totora”. Skúsite, ako chutí? Z ostrovov LOS UROS na prekrásny kamenný ostrov TAQUILE – nádherná panoráma obrovského jazera, štrikujúci muži a neuveriteľný pokoj. O jedinečnom živote ostrovanov sa dozvieme maximum a potrebný kyslík nám dodá miestna bylina „muña“. Čarovné miesto, kde miestni ľudia nepotrebujú policajtov a kde sa ľudia dožívajú najvyššieho veku v krajine. Bude sa nám chcieť odísť? Odchod do mesta Juliaca na medzinárodné letisko INCA MANCO CAPAC. Odlet do Limy a následný prestup na lietadlo smer Európa. Prílet do Viedne a príchod domov.

 

Trasa zájazdu

Lima – Pisco – Nazca – Arequipa – Cuzco – Puno

CENA OD 759 € ZAHŔŇA
Sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami, miestnu dopravu (autobusmi, minibusmi, loďou), prenajatú dopravu, poistenie CK voči insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Letenku do Peru a prelety v rámci zájazdu, vlak a vstup na Machu Picchu, fakultatívny výlet Valle Sagrado, stravu (okrem uvedenej), vstupy, povinné príplatky, poistenie lieč. nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 120 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ
Cena zájazdu od 759 eur je bez akejkoľvek letenky. Viac informácií v kancelárii. Upozornenie: mnohé hotely v rámci celej Južnej Ameriky nemajú výťahy.

PERU

Kolíska juhoamerickej civilizácie
Cena od 759€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X