Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

Amerika

Perly USA

Západ a Stredozápad USA

Perly USA

Perly USA

CENA OD 2595 €

Náročnosť:
KRAJINA
Spojené štáty
Najstarší prírodný park na svete – Yellowston – a svetoznámy Grand Canyon. Kovbojský Jackson, mormónske Salt Lake City, bijúce zvony v legendárnom Santa Fé.
Termíny
OBJEDNAŤ

23.03.2019 - 04.04.2019
9 dní dovolenky
2595 €
30.04.2019 - 12.05.2019
7 dní dovolenky
2595 €
29.06.2019 - 11.07.2019
8 dní dovolenky
2685 €
20.08.2019 - 01.09.2019
8 dní dovolenky
2655 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, dopravu v prenajatých mikrobusoch, pohonné hmoty, ubytovanie v pohodlných moteloch a hoteloch, cestné poplatky a parkovné, organizačné zabezpečenie ESTY, poistenie CK voči insolventnosti.

Upper Antelope Canyon

Upper Antelope Canyon near Page, Arizona

Popis zájazdu

Prepracovaná cesta po najúžasnejších miestach Západu a Stredozápadu USA.

 

  • Najstarší prírodný park na svete – Yellowston, ikona štátu Utah – Arches, svetoznámy Grand Canyon a Route 66.
  • Kovbojský Jackson, mormónske Salt Lake City, bijúce zvony v legendárnom Santa Fé.
  • Bizóny, losy, medvede, ale aj studené pivo a skvelý hamburger v typickom sportbare.
  • Ceremoniálne strediská Indiánov NP Mesa Verde a skamenené stromy v NP Petrified Forest

Program zájazdu

1.-3.deň:

Odlet z Viedne a prílet do Bozemanu v štáte Montana. Úžasný NP YELLOW-STONE, ktorý je najstarším národným parkom na svete. Neuveriteľné prírodné divadlo, v ktorom sú hlavné úlohy pridelené bublajúcim bahenným sopkám, syčiacim fumarolám, gejzírom a krištáľovo čistým termálnym jazierkam. Vápencové formácie v MAMMOTH HOT SPRING, stáda bizónov, jeleňov a možno budeme mať šťastie na medvede a losy. Obrazový pohľad na Veľký kaňon a vodopády. Nocľah v mestečku Cody, ktoré je známe skvelým rodeom, atmosférou Divokého západu a špičkovým múzeom legendy Divokého západu – BUFFALO BILLA. Pokračujeme v prehliadke Yellowstonu, vychutnáme si pohľad na aktívny gejzír Old faithfull a mimozemský Prismatic Spring. Nocľah v kovbojskom a snobskom meste JACKSON.

4.-5.deň:

AFTON a vaša fotografia pod najväčším oblúkom sveta, ktorý je vytvorený z jeleních parohov. SALT LAKE CITY a prehliadka CENTRA MORMÓNOV, zasadeného do krásneho prostredia pohoria Wasatch a rozprávkového námestia Temple Square. V NP CANYONLANDS vás zavedieme k miestu, ktoré je na každej pohľadnici Utahu. Naskytne sa nám pohľad na úžasný meander RIEKY COLORADO, ktorý si vychutnáme v parku DEAD HORSE POINT. Nocľah v mestečku MOAB.

6.-7.deň:

Zlatý klinec juhozápadu, preslávená červená púšť s legendárnymi pieskovcovými útvarmi – MONUMENT VALLEY alias Marlboro Country. Prejdeme priamo srdcom Monument Valley a obed si dáme v reštaurácii s neuveriteľným výhľadom na najznámejšiu prírodnú scenériu juhozápadu USA. Arizonské mestečko Page a pohľad na dychberúci meander rieky Colorado – HORSESHOE BAND. Neuveriteľné fotogenické zákutia v ANTELOPE CANYON a odchod do mesta Flagstaff, ktoré leží priamo na legendárnej Route 66.

8.-9. deň:

Národný park GRAND CANYON. Prírodný skvost, bez ktorého sa nemôže zaobísť nijaká návšteva západnej časti USA. Pohľad na rozoklané skaly a neskutočne farebné sedimenty staré miliardy rokov. Dozvieme sa konečne ako vznikol? Smerujeme po dlhom úseku bývalej ROUTE 66 až do NP PETRIFIED FOREST. Prejdeme okolo skamenených stromov starých 250 miliónov rokov, absolvujeme krátku vychádzku v BLUE MESA a ostaneme šokovaní pohľadom na PAINTED DESERT. Pokračujeme, do asi najkrajšieho mesta v celom USA, legendárneho Santa Fé, hlavného mesta NOVÉHO MEXIKA. Kúpite si svojho indiánskeho bôžika Kokopelliho práve tu?

10.-11.deň:

Centrum indiánskej kultúry Anasaziov, NP MESA VERDE! Park figurujúci na prvom mieste dedičstva UNESCO v USA! Majestátna scenéria pri pohľade na CLIFF PALACE a unikátna prehliadka posvätných miestností starých Pueblanov – KIVAS. Vychutnáme si nádherný západ slnka na krátkom treku v POINT LOOKOUT TRAIL? Nocľah v meste Cortez. Utah a NP ARCHES. Nenáročný výstup k ikone celého parku, oblúku DELICATE ARCH a najdlhší oblúk Landscape Arch. Prenocujeme v nám už známom meste Moab.

12.-13.deň:

Presun na letisko do Salt Lake City, odlet do Európy a príchod domov.

 

Trasa zájazdu

Bozeman – NP Yellowstone – Jackson – Salt Lake City – Moab – Monument Valley – Page – NP Grand Canyon – Flagstaff – NP Petrified Forest – Santa Fé – NP Mesa Verde

CENA OD 2595 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, dopravu v prenajatých mikrobusoch, pohonné hmoty, ubytovanie v pohodlných moteloch a hoteloch, cestné poplatky a parkovné, organizačné zabezpečenie ESTY, poistenie CK voči insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Stravu, vstupné, povinné príplatky, poplatok ESTA (14 €), prípadné fakultatívne výlety, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 350 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

Perly USA

Západ a Stredozápad USA
Cena od 2595€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X