Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Ázia

PAPUA, SUMBA, TIMOR, FLORES, KOMODO, BALI

Indonézia ako na dlani

PAPUA, SUMBA, TIMOR, FLORES, KOMODO, BALI

PAPUA, SUMBA, TIMOR, FLORES, KOMODO, BALI

CENA OD 2990 € 2860 €

Vianočná zľava 130  €
Náročnosť:
KRAJINA
Indonézia
Počas tohto zájazdu budete mať rozhodne pocit, že ste sa ocitli v dokumentárnom filme „National Geographic“. Nášmu oku nepoznané prírodné scenérie či tradičné aktivity domorodcov. Tajomné rituály zasadené do prostredia s rozmanitou tropickou flórou a faunou. Také je nefalšované aktívne poznávanie v našej spoločnosti.

Termíny
OBJEDNAŤ

20.06.2020 - 11.07.2020
len 15 dní dovolenky
2860 €2990 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel aktívne ovládajúceho indonézsky jazyk a miestnych sprievodcov, prehliadky všetkých navštívených miest, ubytovanie v jednoduchých, no čistých hoteloch s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, prenajatú dopravu, prelety na trasách Papua – Denpasar, Denpasar – Sumba, Sumba – Timor, Timor – Flores, Flores – Bali, všetky lodné transfery, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

Dobrodruzny poznavaci zajazd Sri Lanka s CK Victory Travel

Poznavaci zajazd do Indonezie s coestovnou kancelariou Victory Travel, papua nova guinea, komodo, indonezia

Poznavaci zajazd do Indonezie s coestovnou kancelariou Victory Travel, papua nova guinea, komodo, indonezia

Popis zájazdu

Jedinečná expedícia ponúkajúca divokú, pestrú, rituálnu i mystickú tvár Indonézie.

 

  • Spoznajte posvätné rituály a život domorodých kmeňov východnej Indonézie, pestré spektrum etník s odlišným spôsobom života.
  • Pozorujte výnimočný talent miestnych umelcov a remeselníkov, umenie vychádzajúce zo stáročných tradícií a rituálov.
  • Navštívte autentické dediny, posvätné miesta domorodcov, dych berúce panorámy, majestátne sopky, malebné ryžové terasy, tropické pralesy, divoké vodopády a, samozrejme, nádherné pláže.
  • Na ostrove Komodo sa akoby vrátime do praveku.
  • Práve tu žijú najväčšie jaštery na svete.
  • Čaká na Vás svet zázrakov, mystiky, tradičných hodnôt, divokej tropickej prírody, jedinečnej kultúry priateľských domorodcov.
  • Až šesť preletov v základnej cene zájazdu, so slovenským sprievodcom plynulo ovládajúcim miestny jazyk.

 

Program zájazdu

 
1. – 3. deň:

Našu expedíciu do hlbín divokej Indónezie začneme vo WAMENA, v hlavnom meste regiónu Jayawijaya na výšinách ostrova PAPUA. Ešte nedávno ste popíjali kapučínko na viedenskom letisku a dnes už tancujete s polonahými domorodcami v lone tropickej prírody? Návšteva domorodých etník a spoznávanie ich spôsobu života Vás presvedčí, že sme v úplne inom svete, ďaleko od všetkého, čo poznáme.

4. – 6. deň:

Transfer do SOGOKMO, na juh údolia BALIEM. Pôjdeme až do WESAPUT, trek potrvá cca 4-5 hodín. Cestou si budeme vychutnávať nádherné prírodné scenérie, ale aj aktivity domorodcov. Na nasledujúci deň presun do JIWIKA na sever údolia Baliem, kde si pozrieme 250 rokov starú múmiu. Prechádzka do dediny ANEMOIGI, kde sa zúčastníme na tradičnej domorodej zabíjačke. Uvidíme, ako domorodci tradičným spôsobom zakladajú oheň, lukmi a šípmi zabíjajú prasa a varia ho na horúcich kameňoch so zeleninou a so sladkými zemiakmi. Na ďalší deň prelet do Jayapura s prehliadkou mesta, vrátane monumentu druhej svetovej vojny a jazera SENTANI, antropologického múzea a trhu HAMADI.

7. – 11. deň:

Po prílete na rajský ostrov bohov BALI si doprajeme zaslúžený oddych na pláži s čerstvým kokosovým orechom v ruke. Máte chuť vyskúšať surfovanie alebo potápanie? Sprievodca Vám odporučí tie najlepšie miesta. Možnosť návštevy čarovných posvätných chrámov hinduizmu. Po relaxe na Bali nás čaká prelet na ostrov SUMBA do mesta WAIKABUBAK. Po prenocovaní cca dvojhodinový presun do KODI, kde navštívime dedinu Bondo Kodi s typickými tradičnými domami či megalitickými kamennými hrobkami a prejdeme sa po krásnych a scénických plážach. Aby sme sa dostali do ďalšej tradičnej dediny západnej Sumby – WAINYAPU, musíme prekročiť rieku. Nasledujúci deň presun do WAINGAPU so zastávkami v PASUNGA av GALUBAKUL, kde si prezrieme najväčší kamenný hrob. Po ubytovaní nás čaká návšteva PRAILIU, známej pre tradičný spôsob tkania Ikatov.

12. – 14. deň:

Prelet do hlavného prístavného mesta KUPANG na ostrove TIMOR. Návšteva múzea provincie Kupang a prehliadka mesta, ktorá bude zahŕňať čínsku štvrť a pevnosť Concordia. Presun do SOE so zastávkou v dedinke OEBELO, kde si vychutnáme hudbu na tradičných nástrojoch Sasando. Rozmanitosť Indonézie nás neprestáva prekvapovať. Návšteva najautentickejšej timorskej dediny BOTI s rozprávkovými slamenými domami. Presúvame sa krajinou s nádhernou panorámou, aby sme sa po príchode stretli s miestnym kráľom as jeho ľuďmi. Dozvieme sa viac o lokálnych zvykoch a rituáloch. Po obede návšteva parku BUAT a jeho krásnej záhrady. Prechádzka malebnou dedinou OEHALAs tradičnými timorskými domami nás dovedie k sedemúrovňovému vodopádu ukrytému uprostred pralesa. Neskôr sa okúpeme v prírodnom lesnom bazéne CAMPLONG

15. – 18. deň:

Prelet do MAUMERE na ostrove FLORES a presun do MONI. Vstávame skoro ráno, aby sme vyrazili k sopke KELIMUTU s troma rôznofarebnými vulkanickými jazerami v kráteroch. Pri pohľade na tento unikátny prírodný úkaz nám padajú sánky. Aj takáto je nádherná sopečná Indonézia! Pokračujeme do BAJAWA so zastávkou v BOAWAE, dedine kmeňa NAGEKEO na úpätí sopky EBULOBO. Míňame aj dedinu WOGO – ubytovanie v Bajawa. Prieskum dedín kmeňov Bajawa, z ktorých zaujme najmä BENA. Megalitická dedina, kde si ľudia zachovali svoju vieru v duchov ich predkov s atypickými obydliami so strechami symbolizujúcimi Ngadhu a Bhaga – mužské a ženské duchovné symboly. Cestou si urobíme foto zastávku na svahu aktívnej sopky INERIE. Neskôr sa okúpeme v prírodných horúcich prameňoch MENGERUDA. Návšteva tradičnej dediny Boloji, alebo Warusoba, kde si pozrieme lokálne autentické tanečné predstavenie s koncertom na bambusových flautách. Pokračujeme do RUTENG, do malého hlavného mesta kmeňa Manggarai. Prehliadka dediny RUTENGPUU s tradičnými domami.

19. – 22. deň:

Transfer do LABUAN BAJO. Cestou zastávky v ELMBOR a CANCAR, kde si vychutnáme nádhernú panorámu ryžových políčok a pohľady na život bežných ľudí. Ubytovanie v Labuan Bajo. Nasledujúce ráno transfer do prístavu a plavba na ostrov KOMODO. Práve tu uvidíme gigantické jaštery „Komodo dragons“ s dĺžkou dosahujúcou až 3 metre, vážiacimi až 150 kg. Možnosti kúpania sa na PANTAI MERAH s krištáľovo čistou vodou a bielym pieskom, ktorá je považovaná aj za najlepšie miesto na pozorovanie podmorského života. Návrat domov. Všetky tie dojmy a zážitky budeme ešte dlho spracovávať!

Trasa zájazdu

Jayapura – Wamena – Denpasar – Waikabubak – Waingapu – Kupang – Maumere – Bajawa – Ruteng – Komodo – Labuan Bajo

CENA OD 2860 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel aktívne ovládajúceho indonézsky jazyk a miestnych sprievodcov, prehliadky všetkých navštívených miest, ubytovanie v jednoduchých, no čistých hoteloch s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, prenajatú dopravu, prelety na trasách Papua – Denpasar, Denpasar – Sumba, Sumba – Timor, Timor – Flores, Flores – Bali, všetky lodné transfery, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Víza, fakultatívne výlety, stravu, vstupy, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 420 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

PAPUA, SUMBA, TIMOR, FLORES, KOMODO, BALI

Indonézia ako na dlani
Cena od 2860€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X