Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

Ázia

PAPUA, SULAWESI, SUMBA, TIMOR, FLORES, KOMODO, BALI

Indonézia ako na dlani

PAPUA, SULAWESI, SUMBA, TIMOR, FLORES, KOMODO, BALI

PAPUA, SULAWESI, SUMBA, TIMOR, FLORES, KOMODO, BALI

CENA OD 3179 €

Náročnosť:
KRAJINA
Indonézia
Počas tohto zájazdu budete mať rozhodne pocit, že ste sa ocitli v dokumentárnom filme „National Geographic“. Nášmu oku nepoznané prírodné scenérie či tradičné aktivity domorodcov. Tajomné rituály zasadené do prostredia s rozmanitou flórou a faunou. Také je nefalšované aktívne poznávanie v našej spoločnosti.
Termíny
OBJEDNAŤ

22.06.2019 - 13.07.2019
len 14 dní dovolenky
3179 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel aktívne ovládajúceho indonézsky jazyk a miestnych sprievodcov, prehliadky všetkých navštívených miest, ubytovanie v jednoduchých, no čistých hoteloch s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, prenajatú dopravu, prelety na trasách Bali – Makassar, Makassar – Papua, Papua – Denpasar, Denpasar – Sumba, Sumba – Timor, Timor - Flores, Flores – Bali, všetky lodné transfery, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

Jedinečná expedícia ponúkajúca divokú, pestrú, rituálnu i mystickú tvár Indonézie.

 

  • Spoznajte posvätné rituály a život domorodých kmeňov východnej Indonézie, spektrum etník s odlišným spôsobom života.
  • Pozorujte výnimočný talent miestnych umelcov a remeselníkov, umenie vychádzajúce zo stáročných tradícií a rituálov.
  • Navštívte autentické dediny, posvätné miesta domorodcov, dych berúce panorámy, sopky, ryžové polia, pralesy, vodopády a, samozrejme, nádherné pláže.
  • Na ostrove Komodo sa akoby vrátime do praveku.
  • Práve tu žijú najväčšie jaštery na svete.
  • Čaká na vás svet zázrakov, mystiky, tradičných hodnôt, divokej tropickej prírody, jedinečnej kultúry, priateľských domorodcov.
  • Až sedem preletov v základnej cene zájazdu, so slovenským sprievodcom plynulo ovládajúcim miestny jazyk.

 

Program zájazdu

 
1. – 4. deň:

Odlet z Viedne na BALI. Ubytovanie a oddych po ceste. Prelet do MAKASSARU, hlavného mesta SULAWESI. Návšteva starého prístavu PAOTERE, čínskeho chrámu a Rotterdamskej pevnosti. Prelet do WAMENA cez JAYAPURA na ostrov PAPUA. Prehliadka dediny WASAPUT, ale aj nezvyčajného visiaceho mosta.

5. – 7. deň:

Transfer do SOGOKMO, na juh údolia BALIEM. Pôjdeme až do WESAPUT, trek potrvá cca 4-5 hodín. Cestou si budeme vychutnávať nádherné prírodné scenérie, ale aj aktivity domorodcov. Nasledujúci deň presun do JIWIKA na sever údolia Baliem, kde si pozrieme 250 rokov starú múmiu. Prechádzka do dediny ANEMOIGI. Lokálna zabíjačka. Uvidíme, ako domorodci tradičným spôsobom zakladajú oheň, zabíjajú prasa s lukmi a šípmi a varia ho na horúcich kameňoch so zeleninou a sladkými zemiakmi. Na ďalší deň prelet do Jayapura s prehliadkou mesta, vrátane monumentu druhej svetovej vojny a jazera SENTANI, antropologického múzea a trhu HAMADI.

8. – 11. deň:

Po prelete do Denpasaru, voľno a oddych na jednej z pláží ostrova. Nasledujúci deň prelet na ostrov SUMBA do mesta WAIKABUBAK. Po prenocovaní cca dvojhodinový presun do KODI, kde navštívime Bondo Kodi. Tradičné domy a megalitická hrobka. Prechádzka po krásnych a pokojných plážach. Aby sme sa dostali do ďalšej tradičnej dediny západnej Sumby – WAINYAPU, musíme prekročiť rieku. Nasledujúci deň presun do WAINGAPU so zastávkami v PASUNGA a GALUBAKUL, kde si prezrieme najväčší kamenný hrob. Po ubytovaní nás čaká návšteva PRAILIU, známej pre tradičný spôsob tkania Ikat s možnosťou nákupu krásnych sumbanézskych IKATOV.

12. – 14. deň:

Prelet do KUPANGU na ostrove TIMOR. Návšteva múzea provincie Kupang a prehliadka mesta, ktorá bude zahŕňať čínsku štvrť a pevnosť Concordia. Presun do SOE so zastávkou v dedinke OEBELO, kde si vychutnáme hudbu na tradičných nástrojoch Sasando. Návšteva najautentickejšej timorskej dediny BOTI. Presúvame sa krajinou s nádhernou panorámou, aby sme sa po príchode stretli s miestnym kráľom a jeho ľuďmi. Dozvieme sa viac o lokálnych zvykoch a rituáloch. Po obede návšteva parku BUAT a jeho krásnej záhrady. Návšteva ďalšej z dedín OEHALA, kde uvidíme tradičné domy Timoru. Tu sa uprostred pralesa ukrýva sedemúrovňový vodopád. Neskôr prírodný bazén a prales v CAMPLONG.

15. – 18. deň:

Prelet do MAUMERE na ostrove FLORES. Presun do MONI. Vstávame skoro ráno, aby sme vyrazili k sopke KELIMUTU s trojfarebnými jazerami. Pokračujeme do BAJAWA so zastávkou v BOAWAE, dedine kmeňa NAGEKEO na úpätí sopky EBULOBO. Míňame aj dedinu WOGO – ubytovanie v Bajawa. Prieskum dedín kmeňov Bajawa, z ktorých zaujme najmä BENA. Megalitická dedina, kde si ľudia zachovali svoju vieru v duchov ich predkova s atypickými obydliami so strechami symbolizujúcimi Ngadhu a Bhaga – mužské a ženské duchovné symboly. Cestou si urobíme foto zastávku na svahu aktívnej sopky INERIE. Neskôr sa okúpeme v prírodných horúcich prameňoch MENGERUDA. Návšteva tradičnej dediny Boloji, alebo Warusoba, kde si pozrieme lokálne autentické tanečné predstavenie s koncertom na bambusových flautách. Pokračujeme do RUTENG, malého hlavného mesta kmeňa Manggarai. Prehliadka dediny RUTENGPUU s tradičnými domami.

19. – 22. deň:

Transfer do LABUAN BAJO. Cestou zastávky v ELMBOR a CANCAR, kde si vychutnáme nádhernú panorámu ryžových políčok a pohľady na život bežných ľudí. Ubytovanie v Labuan Bajo. Nasledujúce ráno transfer do prístavu a plavba na ostrov KOMODO. Práve tu uvidíme gigantické jaštery „Komodo dragons“ s dĺžkou dosahujúcou až 3 metre, vážiacimi až 150 kg. Možnosti kúpania sa na PANTAI MERAH s krištáľovo čistou vodou a bielym pieskom, ktorá je považovaná aj za najlepšie miesto na pozorovanie podmorského života. Návrat do Labuan Bajo. Nasledujúci deň prelet do Denpasaru, voľno a oddych na pláži. Presun na letisko a odlet do Európy.

 

Trasa zájazdu

Denpasar – Makassar – Jayapura – Wamena – Waikabubak – Waingapu – Kupang – Maumere – Bajawa – Ruteng – Komodo – Labuan Bajo

CENA OD 3179 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel aktívne ovládajúceho indonézsky jazyk a miestnych sprievodcov, prehliadky všetkých navštívených miest, ubytovanie v jednoduchých, no čistých hoteloch s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, prenajatú dopravu, prelety na trasách Bali – Makassar, Makassar – Papua, Papua – Denpasar, Denpasar – Sumba, Sumba – Timor, Timor - Flores, Flores – Bali, všetky lodné transfery, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Víza, fakultatívne výlety, stravu, vstupy, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 420 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

PAPUA, SULAWESI, SUMBA, TIMOR, FLORES, KOMODO, BALI

Indonézia ako na dlani
Cena od 3179€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X