Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

Európa

OSLO

Umelecký raj v zelenom meste a workshop s nórskym umelcom

OSLO

OSLO

CENA OD 1100 €

Náročnosť:
KRAJINA
Nórsko
“Na zdravie!” po nórsky je „skål!” – výraz ktorým si Vikingovia po víťaznej bitke pripili z lebky porazeného – na jeho pamiatku. Drsnosť Vikingov ostala len v divej prírode a Nórsko je dnes jednou z najšťastnejších a najbohatších krajín sveta. Hlavné mesto Oslo patrí k najtolerantnejším mestám Európy a ponúka fascinujúce scenérie. Pohľad na more zo strechy jednej z najmodernejších opier sveta, prechádzky po parkoch s neobvyklými sochami, piknik kráľovi pod nosom – v kráľovskom parku, so stovkami Oslovčanov, ktorí pri najopatrnejších lúčoch slnka vyberajú piknikové koše a stolujú po celom meste, na akejkoľvek zelenej ploche. Umeniu sa v Oslo nevyhnete – buď naň narazíte pri obyčajnej prechádzke – Picassova stena vo vládnej štvrti, alebo ho cielene vyhľadáte na workshope s nórskym umelcom, alebo v niektorej z galérií, založenými súkromnými osobami. Oslo Vám zlomí srdce a stane sa divokou láskou Vášho života.
Termíny
OBJEDNAŤ

01.02.2018 - 04.02.2018
len 2 dni dovolenky
1100 €
03.03.2018 - 06.03.2018
len 2 dni dovolenky
1100 €
30.03.2018 - 02.04.2018
0 dní dovolenky
1200 €
28.04.2018 - 01.05.2018
len 1 deň dovolenky
1100 €
05.07.2018 - 08.07.2018
len 1 deň dovolenky
1100 €
29.08.2018 - 01.09.2018
len 1 deň dovolenky
1100 €
Cena zahŕňa

Sprievodcu CK VICTORY TRAVEL, letenku, ubytovanie v slušnom 3 hviezdičkovom hoteli na dvojlôžkových izbách s raňajkami, kvalitný doplňujúci program, poistenie CK voči insolventnosti.

Popis zájazdu

Mesto drsných Vikingov – najkultúrnejšia časť Európy

 

  • Príbeh Popolušky na príklade mesta: ako sa z chudobnej krajiny a jeho hlavného mesta stala v priebehu 30 rokov fascinujúca moderná metropola.
  • Dlhé škandinávske noci v parkoch a uliciach v najzelenšom veľkomeste Európy, potomkovia kedysi krutých Vikingov – dnes sediaci so šálkami kávy vychutnávajúci si lúče slnka.
  • My sa k nim na pár dní pripojíme a nasajeme atmosféru ich životov, pozrieme sa na ich históriu a to, čo ich vymodelovalo do dnešnej podoby.
  • Oslo Vám ponúkne všetko – pohodlnú infraštruktúru, severskú prírodu, bohaté zbierky umenia, hipsterské kaviarničky, v lete pikniky – v zime sánkovanie a lyžovanie.

 

Program zájazdu:

1. deň:

Odlet z Viedne alebo Košíc a prílet do hlavného mesta Nórska – Oslo. Ubytujeme sa a oddýchneme si po ceste. Sprievodca Vás zorientuje v programe
a oboznámi s najdôležitejšími informáciami. Prehliadka mesta, ktoré Vás príjemne prekvapí. Budova jednej z najmodernejších opier sveta – v modernej štvrti mesta, prejdeme sa po jej streche. Radnica a radničné námestie, výstava moderného umenia v Astrup Fearnley Museet. Káva, zákusok v  kaviarni, posedenie či kúpeľ v mori na mestskej pláži. Voľný program. Tí z Vás, ktorí sa prihlásili na workshop s nórskym umelcom prejdú na miesto
workshopu.

2. deň:

Vychutnáme si raňajky spolu s domácimi Oslovčanmi v botanickej záhrade, prejdeme sa po jej krásne upravených záhonoch. Po prechádzke a občerstvujúcom pobyte vonku si pozrieme výstavu jedného z najvýznamnejších a najznámejších maliarov Nórska Edvarda Muncha okrem iných aj s jeho najslávnejším obrazom „Výkrik“. Po umeleckej kvalite sa prevezieme z prístavu na polostrov múzeí. Navštívte tie najlepšie – podľa Vášho výberu. My odporúčame múzeum polárnych expedícií Fram, Heyerdahlove Kon-Tiki, Vikingské múzeum, prípadne Skanzen. Kľukatou trasou metra cez kopce Osla a cez jeho vilovú štvrť na konečnú – štvrť Holmenkollen. Prejdeme okolo slávnych skokanských mostíkov. Stáť pri mostíku a predstaviť si na chvíľu ten pocit, aký môže zažívať skokan na mieste, kde sa odohráva história skoku na lyžiach od jeho prvopočiatkov až po súčasné majstrovstvá sveta. Večerať môžeme v prekrásnej drevenej reštaurácii s fascinujúcim pohľadom na mesto a zaujímavým interiérom – pozostáva z viacerých drevených sál s osvetlením z losieho parožia a veľkým kozubom. Krásny výhľad na Oslo a jeho more. Voľný program. Tí z Vás, ktorí sa prihlásili na workshop s nórskym umelcom prejdú na miesto workshopu.

3. deň:

Deň začneme vo Vigelandovom parku. Je to jeden z najväčších parkov so sochami od jediného umelca – Gustava Vigelanda. Spomedzi 200 sôch je azda najviac vyhľadávanou bronzová socha hnevajúceho sa chlapčeka. Park patrí medzi to, čo si v Oslo nemôžete nechať ujsť. Budete prekvapene stáť pri jednotlivých súsošiach a doslova cítiť všetky zákutia ľudskej duše, ktoré sa Gustavovi Vigelandovi podarilo zhmotniť. Okrem sôch je park impozantný aj svojou rozlohou a architektúrou, ktorej autorom je tiež Gustav Vigeland. Skúste sa postaviť v parku, s pohľadom na vydláždené priestranstvo pred Vami a zachyťte atmosféru, ktorú zo seba sála. Ktorú ríšu Vám to pripomína? Z Vigelandovho parku prejdeme cez Majorstuen – časť mesta, v ktorej sa odohrávajú prvé knižky od svetoznámeho krimi autora Jo Nesbo. Od Majorstuen ku Kráľovskému palácu. Všimnite si, že nie je nijak špeciálne chránený – ani múrom, ani po zuby ozbrojenou strážou. Nóri po desaťročia nepoznali kriminalitu a kráľovský park so zámkom je toho krásnym príkladom. Budeme pokračovať triedou ktorá vedie k palácu smerom do mesta, prejdeme popri Národnom divadle, Národnej galérii, Parlamente. Sme v centre Oslo, rozhliadnite sa, dáte si obed či kávu? Voľný program. Tí z Vás, ktorí sa prihlásili na workshop s nórskym umelcom prejdú na miesto workshopu.

4. deň:

Ranný odlet do Viedne

Trasa zájazdu:

OSLO

CENA OD 1100 € ZAHŔŇA
Sprievodcu CK VICTORY TRAVEL, letenku, ubytovanie v slušnom 3 hviezdičkovom hoteli na dvojlôžkových izbách s raňajkami, kvalitný doplňujúci program, poistenie CK voči insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Povinné príplatky, stravu, vstupné, poistenie lieč. nákladov, fakultatívne výlety, workshop s umelcom (80 €), lístok na mestskú hromadnú dopravu a vstup do múzeí.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 100 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

OSLO

Umelecký raj v zelenom meste a workshop s nórskym umelcom
Cena od 1100€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X