Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

Afrika

VEĽKÝ OKRUH NAMÍBIOU 2018

Púštny diamant Afriky

VEĽKÝ OKRUH NAMÍBIOU 2018

VEĽKÝ OKRUH NAMÍBIOU 2018

CENA OD 2330 €

Náročnosť:
KRAJINA
Namíbia
Spoločne budeme obdivovať národné parky, zaujímavé pobrežie, kaňony, bohatú faunu a flóru a etnickú rozmanitosť obyvateľov. V programe nie sú zahrnuté žiadne fyzicky náročné aktivity. Ukážeme vám neopakovateľnú a romantickú časť africkej divočiny. Kvalitný a pohodlný zájazd pre každého. Garancia silného zážitku!
Termíny
OBJEDNAŤ

11.04.2018 - 20.04.2018
iba 8 dní dovolenky
2330 €
21.08.2018 - 30.08.2018
iba 7 dní dovolenky
2470 €2480 €
29.11.2018 - 08.12.2018
iba 7 dní dovolenky
2380 €2460 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných 3*- 4* hoteloch v dvojlôžkových izbách s raňajkami a v štýlovej a pohodlnej lodžii, kvalitnú klimatizovanú dopravu (minivany) + pohonné hmoty,  cestné poplatky a poplatky na hraniciach, transfery na letisko v Afrike, safari v NP Etosha, poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

Namíbia ako z pohľadnice a vychýrená africká pohostinnosť.

 

  • Windhoek, kmeň Hererov, oranžové duny v Sossusvlei pod africkým slnkom.
  • Púšť Namib, pohorie Brandberg a maľby Sanov, safari v NP Etosha.
  • Fascinujúci Damaraland a neprekonateľná púšť pri meste Swakopmund.

 

Program zájazdu

1.-2. deň:

Odlet a prílet do WINDHOEKU. Hlavné mesto Namíbie. Pozrieme si staré koloniálne nemecké mesto, ktoré v preklade znamená Veterný kút. Večer začneme kulinársku časť našej cesty v reštaurácii s divinou. Ochutnali ste už mäso z antilopy či zebry? Noc Windhoek.

3.-4. deň:

Jeden z najkrajších národných parkov celej Afriky. NAMIB NAUKLUFT PARK. Najfotogenickejšie miesto v Namíbii! Kaňon SESRIEM. Večer odchod k dune Elim. Najväčšie duny sveta. SOSSUSVLEI a DEADVLEI. Namíbiu ako z pohľadnice si budeme môcť vychutnať pri prvých lúčoch slnka, ktoré sa dotknú vrcholkov dún. Odporúčame aspoň kúsok vyšliapať na najväčšiu dunu Big Daddy a vychutnať si krásny výhľad na prebúdzajúcu sa púšť. SOLITAIRE, mesto uprostred púšte s tradičnou nemeckou štrúdľou a africkou pohostinnosťou. Po prašných cestách púšte NAMIB do nemeckého kúpeľného mesta SWAKOPMUND.

5. deň:

WALVIS BAY a SWAKOPMUND – anglické koloniálne mesto v susedstve toho nemeckého. Kolónia pelikánov, plameniakov a pieskové duny v meste. SWAKOPMUND – príjemné a čisté mestečko s názvami ulíc po nemeckých panovníkoch, skvelým pivom Hansa, mestská veža, reštaurácie na pobreží a čarovná atmosféra tohto afrického mestečka. Práve tu ochutnáme najlepší stejk z pštrosa. POBREŽIE KOSTIER a obrovská kolónia uškatcov a návšteva CAPE CROSS – miesta, kde prvýkrát vstúpila európska noha na africkú pôdu.

6. deň:

Začíname opäť prechod púšte po pobreží a sme v oblasti DAMAROV. Sekundovať nám bude masív pohoria BRANDBERG s najvyšším vrchom Namíbie a práve tu objavíme najstaršie krovácke maľby. Až 45 000 malieb! Slávna maľba WHITE LADY. Doplníme palivo v Khorixas, v mestečku s typickou africkou atmosférou. Cestou uvidíme ženy z kmeňa Herero a ženy „hore bez“ z kmeňa Himba. Pokračujeme na sever, do regiónu KUNENE do mesta OPUWO, hlavného správneho strediska ľudí z kmeňa Himba. Tu možno vidieť ženy Himby „hore bez“ v supermarkete či na benzínovej pumpe. Tento kmeň si zachoval svoj pôvodný spôsob života, ženy sa tu dodnes natierajú okrou a chodia stále obnažené. Noc v Opuwo.

7.-8. deň:

Návšteva dedinky Himbov a ich ešte stále autentický život domorodcov v tejto nehostinnej časti Namíbie. NP ETOSHA –s unikátnou faunou a flórou. Biela soľná panva uprostred rezervácie. Začíname safari na našich autách. Pozorovanie divej zveri. Kto uvidí prvý slona, nosorožca, leoparda a leva? Doobeda budeme pozorovať pasúce sa antilopy skákavé, zebry, žirafy, priamorožce a ak budeme mať šťastie, uvidíme aj šelmy odpočívajúce po nočnom love. TSUMEB – banské mesto s nádherným parkom a náš hotel s bazénom.

9.-10. deň:

Ráno odchod do Windhoeku. Cestou zástavka v OTJIWARONGO – návšteva krokodílej farmy. Odlet a prílet do Viedne.

Trasa zájazdu:

Windhoek – Sesriem – Swakopmund – Khorixas – Opuwo – NP Etosha – Tsumeb – Windhoek

CENA OD 2330 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných 3*- 4* hoteloch v dvojlôžkových izbách s raňajkami a v štýlovej a pohodlnej lodžii, kvalitnú klimatizovanú dopravu (minivany) + pohonné hmoty,  cestné poplatky a poplatky na hraniciach, transfery na letisko v Afrike, safari v NP Etosha, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Víza, stravu (okrem raňajok), vstupy, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 360 EUR
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ
Štýlové a kvalitné ubytovanie a skúsený sprievodca CK Victory Travel – odborník na Afriku s dlhoročnými skúsenosťami. Po celú dobu zájazdu využívame vlastné prenajaté vozidlo, ktoré bude šoférovať váš skúsený sprievodca.

VEĽKÝ OKRUH NAMÍBIOU 2018

Púštny diamant Afriky
Cena od 2330€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X