Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Ázia

TO NAJLEPŠIE Z UZBEKISTANU

Legenda Veľkej hodvábnej cesty

TO NAJLEPŠIE Z UZBEKISTANU

TO NAJLEPŠIE Z UZBEKISTANU

CENA OD 1195 € 1115 €

Vianočná zľava 80  €
Náročnosť:
KRAJINA
Uzbekistan
Uzbekistan z dielne CK Victory Travel je produkt tešiaci sa značnému úspechu. Vďaka perfektnému pomeru medzi cenou a kvalitou, aký nemá konkurenciu, spoznáte Orient ako nikdy predtým. Uzbekistan, to je zem plná farieb, legiend, pohostinných ľudí a architektonických skvostov, čo vytrvali v čase.

Termíny
OBJEDNAŤ

21.03.2020 - 29.03.2020
len 5 dní dovolenky
1115 €1195 €
11.04.2020 - 19.04.2020
len 4 dni dovolenky
1115 €1195 €
22.08.2020 - 30.08.2020
len 5 dní dovolenky
1115 €1195 €
12.09.2020 - 20.09.2020
len 4 dni dovolenky
1115 €1195 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadky všetkých navštívených miest, vstupné do všetkých pamiatok, ubytovanie v kvalitných 3* a 4* hoteloch s raňajkami (izby vybavené klimatizáciou, chladničkou, telefónom, TV), prenajatú dopravu v Uzbekistane, vnútroštátny let na trase Taškent – Urgenč, poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

PRIDALI SME: Tajomnú púštnu oázu – mesto MIZDAKHAN

Extrémne populárne príbehy rozprávkovej krajiny Timura Veľkého.

 

  • Samarkand – legenda Veľkej hodvábnej cesty na nás dýchne atmosférou bájneho Orientu, ktorá je citeľná ešte aj dnes.
  • Spoločne prejdeme všetky kultúrne dedičstvá UNESCO v Uzbekistane.
  • Blúdiac uličkami sa budeme kochať týmito monumentálnymi „múzeami pod šírym nebom“.
  • Spoznáme miestnu kultúru a jej jedinečné zvyklosti, ako i chute jedál, na ktoré nezabudneme ani po príchode domov.
  • A k tomu kvalitné ubytovanie a prenajatá doprava iba pre nás.

 

Program zájazdu

 
1. – 2. deň:

Odlet z Viedne s následným príletom do Uzbekistanu. TAŠKENT – ocitli sme sa v magickej STREDNEJ ÁZII! Taškent je mesto kontrastov a my uvidíme jeho novú modernú časť, ale aj staré miesta, z ktorých dýcha uzbecká história. Prehliadka náboženského komplexu Chazrati Imam, kde na malom priestore nájdeme množstvo architektonických perál. Madrasa Barak Chan, mešita Telješach, ale aj múzeum, v ktorom spočíva najstarší Korán na svete! Pozrieme si známy madras Kukeldaš, ktorý dodnes slúži svojmu pôvodnému účelu a tiež Piatkovú mešitu ležiacu v jej susedstve. Orientálny bazár Čorsu je miestom, ktoré dostane každého milovníka trhov. Mongolsko-tatárske tváre, farebné šaty žien, okrúhly uzbecký chlieb zdobený pečaťami lokálnych pekárov, vôňa grilovaných šašlíkov, najrôznejšie orechy, sušené marhule a obrovské množstvo ovocia a zeleniny. Nahliadneme do modernej časti Taškentu, kde uvidíme budovu opery a baletu Alíšera Navoyího a Námestie nezávislosti. Mix vnemov a zážitkov nás unáša do úplne iného sveta, aký nám bol doteraz známy. Noc v Taškente.

3. – 4. deň:

Prílet do mesta NUKUS na západe krajiny, odkiaľ sa presunieme na miesta starobylých ruín mesta MIZDAKHAN. Práve tu sa začíname ponárať do stredoázijskej rozprávky 1000 a 1 noc. CHIVA. Jedna z TOP zastávok na našej ceste. Prejdeme za hradby starého mesta a v „múzeu pod holým nebom“ sa vďaka zachovalej jedinečnej architektúre dostaneme o niekoľko storočí späť. V tomto meste, ako z rozprávky 1 000 a 1 noci, na nás čakajú skutočné skvosty uzbeckého staviteľstva: minaret Palvan – Kari, mešita Chodra Ksauli a pevnosť Kunya – Ark. Vstúpime aj do mauzólea miestneho svätca Pahlavana Mahmúda a prejdeme sa nádvoriami paláca Toš – Hovli či islamskej školy Šergazi Chána. Zastavíme sa pri symbole mesta, pri zvláštnom minarete Kalta Minor a zistíme o ňom viac. Vystúpime na vysoký minaret Islam Hodža, odkiaľ si užijeme pohľady na rozprávkové mesto z vtáčej perspektívy? Večer aj noc strávime v Chive. Dlhý presun zaujímavou krajinou naprieč Uzbekistanom až do slávnej Buchary. Aby sme sa do nej dostali, musíme prejsť okrajom púšte KYZYLKUM. Krajina, meniaca sa spolu s pribúdajúcimi kilometrami pohládza naše oko.

5. – 6.deň:

BUCHARA! Mesto, o ktorom sa právom tvrdí, že je najviac nedotknutým mestom Strednej Ázie. Vyjdeme na pevnosť Ark a budeme sa oddávať výhľadu na minarety a na kupoly mesta. Medresa Mir-Arab, blízky minaret s mešitou Kalon, tyrkysové čiapočky madrasu Čor Minar, námestie Ljabi Hauz s madrasmi starej židovskej štvrte, ale aj pôvodná synagóga. Je vôbec možné toho toľko vidieť? S nami áno. Ráno opustíme Bucharu, aby sme sa po ceste do Samarkandu zastavili v mestečku ŠAHRISABZ. Návštevou Šahrisabzu si skompletizujeme štvoricu uzbeckých miest, ktoré sa dostali na prestížny zoznam UNESCO! Mesto preslávil jeho rodák dobyvateľ Timur Veľký. Ruiny kedysi veľkolepého Timurovho letného bieleho paláca Ak Saray, komplex Dorut Tillavat s mešitou Kok Gumbaz, ako aj Dorus Saodat – hrobka Timurovho obľúbeného syna Džahangíra. Vyrážame do Samarkandu, kde aj prespíme.

7. – 9.deň: 

SAMARKAND – perla Hodvábnej cesty a podľa miestnych aj najkrajšie mesto sveta. Dáme im za pravdu? Samarkand je mimoriadne významným mestom, ktoré Timur v 14. storočí pretvoril na centrum svojej obrovskej ríše. Fotogenické Redžistánske námestie s tromi úchvatnými madrasmi si nás získa. Nakukneme aj do fantasticky vyzdobeného mauzólea Gur Emir, kde je pochovaný obávaný vládca Timur. Mešita jednej z Timurovych manželiek – Bibi Chanum a známe Ulugbekovo observatórium. Prejdeme sa aj tyrkysovým komplexom hrobiek Šah-i-Zinda, kde je pochovaný bratranec Mohameda, svätého proroka islamu. Nebudeme veriť, že tá krása naokolo je skutočná. Ešte nákup suvenírov a nás čaká posledná samarkandská noc. Neveríme, že to tak rýchlo ubehlo. V posvätnom meste HOJA ISMAIL navštívime na rozlúčku mauzóleum imáma Ismaila al-Bucharího. Presun do Taškentu a let naspäť do Európy.

Trasa zájazdu

Taškent – Nukus – Mizdakhan – Chiva – Buchara – Šahrisábz – Samarkand

CENA OD 1115 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadky všetkých navštívených miest, vstupné do všetkých pamiatok, ubytovanie v kvalitných 3* a 4* hoteloch s raňajkami (izby vybavené klimatizáciou, chladničkou, telefónom, TV), prenajatú dopravu v Uzbekistane, vnútroštátny let na trase Taškent – Urgenč, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Víza, stravu okrem raňajok, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 320 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

TO NAJLEPŠIE Z UZBEKISTANU

Legenda Veľkej hodvábnej cesty
Cena od 1115€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X