Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Amerika

TO NAJLEPŠIE Z KOLUMBIE

Esencia Karibiku a jeho kultúry

TO NAJLEPŠIE Z KOLUMBIE

TO NAJLEPŠIE Z KOLUMBIE

CENA OD 2235 €

Náročnosť:
KRAJINA
Kolumbia
Famózne múzeum zlata v Bogote. Najvýznamnejšie archeologické pamiatky - Tajomné hrobky Tierradentro (UNESCO), megalitické sochy v San Agustín (UNESCO) Karibská Cartagena – prehliadka unikátneho mesta (UNESCO), kúpanie sa v Karibiku, skvelá káva v Zona Cafetera (UNESCO) kultúrny Medellín a salsa v hlavnom meste tohto tanca – Cali.

Termíny
OBJEDNAŤ

08.04.2020 - 20.04.2020
NA VYŽIADANIE! len 9 dní dovolenky
2235 €
20.06.2020 - 02.07.2020
len 9 dní dovolenky
2235 €
10.11.2020 - 22.11.2020
len 8 dní dovolenky
2235 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, miestnu dopravu, výlet do Valle de Cocora, túru na kávovej plantáži, prenajaté džípy do kávovej oblasti, prenajatú mikrobusovú dopravu, let na trase Bogotá – Neiva, Pereira – Medellín ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami (v oblasti Tierradentro jednoduchšie), poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

Prekrásna, bezpečná krajina – povinná súčasť portfólia každého cestovateľa.

 

  • Esencia Karibiku s fascinujúcimi archeologickými pamiatkami, s prírodnými krásami a s veľmi príjemnými ľuďmi, čo z nej robí doslova destináciu snov.
  • Ako hovoria Kolumbijčania: „Jediné riziko je, že sa z Kolumbie nebudete chcieť vrátiť domov.“

 

Program zájazdu

 

1. – 2. deň:

Odlet z Viedne a prílet do hlavného mesta Kolumbie, BOGOTÁ. Pred chaosom a hlukom deväťmiliónového mesta unikneme v jedinečnom múzeu zlata, ktoré po dlhoročnej nákladnej rekonštrukcii opäť otvorilo svoje brány pre turistov. Historická štvrť mesta – CANDELARIA, blízke hlavné námestie a večerný prelet do mesta Neiva.

3. – 4. deň:

Ranný odchod do oblasti San Agustín, čo je komplex, ktorý sa nedá porovnať so žiadnym iným miestom v Južnej Amerike. Megalitické sochy s hrozivým výrazom dodnes vzbudzujú strach, dnes sú pod patronátom UNESCO. Pokračujeme na ďalšie úžasné miesto, ešte tajomnejšie ako megalitické sochy v San Augustíne. Miesto nazvané TIERRADENTRO je ťažkým orieškom archeológov. V tejto oblasti bolo nájdených viac ako sto hrobiek, všetky pod zemou, pričom niektoré v hĺbke až deväť metrov. Ich spoločným menovateľom je bohatá a tajomná ornamentálna výzdoba. Povieme si, čo rozumieť pod slovom hipogeo a skúsime si predstaviť, ako tu žili ľudia pred 1 500 rokmi. Jedinečná oblasť, ktorú turisti našťastie ešte neobjavili!

5. – 7. deň:

Odchod do mesta Popayán, Pozrieme si námestie aj torre reloj na jeho rohu a ani sa nenazdáme a po dobrom obede mierime opäť na sever, do hlavného mesta salsy CALI! Miestne pochúťky lulada caleña a marranita valuña. Navštívime aj niektorý z preslávených salsa klubov? Po raňajkách vyrazíme na prehliadku centra mesta, ktoré je pestrou zmesou moderných mrakodrapov, historických koloniálnych budov a príjemných parkov. Na záver sa pozrieme na tretie najväčšie a zároveň aj tretie najstaršie kolumbijské mesto z vyhliadky pri nohách veľkolepej sochy Krista Spasiteľa, ktorá sa týči viac ako 400 metrov nad mestom. A odtiaľ zamierime rovno do oblasti kávovej zóny. Krajina, ktorá napriek tomu, že je pretvorená ľuďmi, si vďaka svojej unikátnosti zaslúžila zápis do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Po obede absolvujeme túru na plantážach arabiky, kde sa dozvieme, prečo je káva práve z tejto oblasti taká výnimočná a, samozrejme, ju aj ochutnáme! Nocľah v meste Salento.

8. deň:

Valle de Cocora. Údolie ležiace iba dvanásť kilometrov od Salenta sa pre svoju krásu

stalo nespochybniteľnou ikonou nielen regiónu Quindío, ale celej Kolumbie. Smaragdovo zelené mierne svahy sú posiate národnými stromami Kolumbie Palma de cera, nad ktorými, ak budeme mať šťastie, môžeme pozorovať plachtiacich kondorov – skutočných kráľov andských nebies.

9. deň:

Smaragdovo zelené údolie vystrieda druhé najväčšie mesto Kolumbie – MEDELLÍN, do ktorého sa dostaneme krátkym letom. Medellín je mesto, ktoré v posledných rokoch prešlo úžasnou premenou. V 80-tych rokoch najnebezpečnejšie mesto sveta, sídlo najmocnejšieho drogového kartelu, dnes pulzujúca metropola plná inšpirujúcich kultúrnych a umeleckých aktivít, ktorá je hrdá na svoju novú tvár a identitu. Vyrazíme do kedysi obávanej štvrte *Comuna 13*, kde ešte pred niekoľkými rokmi bojovali gangy a gerila s armádou a teraz tu nájdeme životaschopnú štvrť, ktorá sa zapojila do integračných komunitných projektov a za pomoci dobrovoľníkov z celého sveta skrášľuje a kultivuje svoj verejný priestor. Cestou k hotelu si pripomenieme aj tú nedávnu minulosť, zastavíme sa vo štvrti Los Olivos, v ktorej stále stojí budova, na streche ktorej zahynul Pablo Escobar. Noc v Medellíne

10.-13. deň

Väčšinu tohto dňa máme na Medellín. Sochársky štýl najvýznamnejšieho kolumbijského umelca a tunajšieho rodáka Fernanda Botera budeme obdivovať priamo v centre mesta, odvezieme sa linkou metra (jediného v Kolumbii) a nasadneme na lanovku, ktorá s metrom tvorí nosný dopravný systém ako stvorený pre početné štvrte šplhajúce sa do strmých andských úbočí. CARTAGENA. Za múrmi opevneného mesta sa skrýva prekrásne dielo koloniálnej architektúry. Čaká nás podrobná prehliadka mesta, ktoré figurovalo a stále figuruje v nespočetnom množstve prozaických diel a filmov. Oddych v romantických uličkách dokonalého historického centra, ktoré nám budú evokovať príbeh „Lásky v čase cholery“ od držiteľa Nobelovej ceny za literatúru – Kolumbijčana Gabriela García Márqueza. Samozrejme, na brehoch Karibiku sa dá dobre okúpať, prípadne si urobiť výlet na ostrovy – Karibský raj! Odlet do Európy a príchod domov.

POZNÁMKA: 

Kolumbiu sme navštívili na našich individuálnych cestách veľakrát. Zatiaľ, čo do susedného Peru či do Ekvádoru cestuje milióny turistov už veľa rokov, na Kolumbiu sa zabúdalo. Prvý zájazd do Kolumbie sme organizovali pred tromi rokmi. Za ten čas sme zájazd úplne prepracovali, a posunuli sme ho tak na neporovnateľnú úroveň – porovnajte náš program s konkurenciou!

Trasa zájazdu

Bogotá – Neiva – San Agustín – Tierradentro – Popayán – Cali – Valle de Cocora – Pereira – Madellín – Cartagena

CENA OD 2235 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, miestnu dopravu, výlet do Valle de Cocora, túru na kávovej plantáži, prenajaté džípy do kávovej oblasti, prenajatú mikrobusovú dopravu, let na trase Bogotá – Neiva, Pereira – Medellín ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami (v oblasti Tierradentro jednoduchšie), poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Stravu okrem uvedenej, povinné príplatky, vstupné, poistenie liečebných nákladov, prelet Medellín – Cartagena (cca 115 €).
PRÍPLATKY
Príplatok za jednoposteľovú izbu: 315 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

TO NAJLEPŠIE Z KOLUMBIE

Esencia Karibiku a jeho kultúry
Cena od 2235€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X