Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

Amerika

TO NAJLEPŠIE Z KOLUMBIE

Esencia Karibiku a jeho kultúry

TO NAJLEPŠIE Z KOLUMBIE

TO NAJLEPŠIE Z KOLUMBIE

CENA OD 2105 €

Náročnosť:
KRAJINA
Kolumbia
Famózne múzeum zlata v Bogote. Tajomné hrobky Tierradentro (UNESCO). Najväčšia skupina megalitických sôch v meste San Augustín (UNESCO) v Južnej Amerike. Karibská Cartagena – prehliadka unikátneho mesta (UNESCO), kúpanie v Karibiku, najlepšia káva v Zona Cafetera (UNESCO) a Medellín.

Termíny
OBJEDNAŤ

02.04.2019 - 14.04.2019
len 9 dní dovolenky
2185 €
25.06.2019 - 07.07.2019
len 9 dní dovolenky
2145 €
12.11.2019 - 24.11.2019
len 9 dní dovolenky
2105 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, miestnu dopravu, výlet do Valle de Cocora, túra na kávovej plantáži, džípy do kávovej oblasti, prenajatú mikrobusovú dopravu, let na trase Bogotá – Neiva, ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami (v oblasti Tierradentro jednoduchšie), poistenie CK voči insolventnosti.

Popis zájazdu

Kolumbia – prekrásna, bezpečná krajina – povinná súčasť portfólia každého cestovateľa.

PRIDALI SME: Medellín,  kávovú oblasť (UNESCO), krásne údolie VALLE DE COCORA a jeden deň oddychu naviac v Cartagene! 4 najkrajšie UNESCO pamiatky!

NAJKOMPLEXNEJŠÍ PROGRAM NA SLOVENSKU!

  • Esencia Karibiku s fascinujúcimi archeologickými pamiatkami, prírodnými krásami a veľmi príjemnými ľuďmi, čo z nej robí doslova destináciu snov.
  • Ako hovoria Kolumbijčania: „Jediné riziko je, že sa z Kolumbie nebudete chcieť vrátiť domov.“

 

Program zájazdu

1.-2.deň:

Odlet z Viedne a prílet do hlavného mesta Kolumbie, BOGOTÁ. Prehliadka deväťmiliónového kolosu. Veľmi rýchlo však unikneme do ticha jedinečného múzea zlata, ktoré po dlhoročnej nákladnej rekonštrukcii opäť otvorilo svoje brány turistom. Bogotá je mestom bohatej kolumbijskej kultúry. Historická štvrť mesta – CANDELARIA a večerný prelet do mesta Neiva.

3.-4.deň:

Ranný odchod do oblasti San Agustín, čo je komplex, ktorý sa nedá porovnať so žiadnym iným miestom v Južnej Amerike. Megalitické sochy s hrozivým výrazom dodnes vzbudzujú tajomný strach, dnes ich chráni UNESCO. Pokračujeme na ďalšie úžasné miesto, ešte tajomnejšie ako megalitické sochy v San Augustín. Miesto nazvané TIERRADENTRO je ťažkým orieškom archeológov. Na tomto mieste bolo nájdených viac ako sto hrobiek, všetky pod zemou (niektoré v hĺbke až deväť metrov) a všetky s bohatou a tajomnou ornamentálnou výzdobou. Povieme si, čo rozumieť pod slovom hipogeo a skúsime si predstaviť, ako tu žili ľudia pred 1 500 rokmi. Jedinečná oblasť, ktorú turisti našťastie ešte neobjavili!

5.-7.deň:

Odchod do mesta Popayán. POPAYÁN patrí k najpríjemnejším mestám v Kolumbii so zachovalou koloniálnou architektúrou, v ktorom prenocujeme. Z Popayánu mierime na sever, do oblasti, ktorá sa vďaka svojej krajine, napriek tomu, že ju vytvorili ľudia, dostala na zoznam UNESCO. Je to preslávená kávová zóna, tvorená mestami Pereira, Armenia a Manizales. Samozrejme, absolvujeme túru po plantáži a ochutnáme skvelú arabiku. Na ďalší deň vyrážame na nenáročnú túru do jedného z najkrajších údoli Južnej Ameriky – VALLE DE COCORA, v ktorom rastú voskové palmy – Národný strom Kolumbie! Obed a nocľah.

8.-10. deň:

Z kávovej zóny vyrážame na cestu do neslávne známeho mesta MEDELLÍN. Toto obrovské mesto sa pýši rozvinutými kultúrnymi centrami a fantastickou mestskou dopravou. Je veľmi hrdé na svojho rodáka, ikonu maliarstva a sochárstva – Fernanda Botera. Odfotíme si korpulentné sochy a lanovkou sa dostaneme do krásneho PARQUE ARVÍ. Množstvo tropického ovocia a rušný život na 70-tej ulici. Odlet do kráľovnej Karibiku, fantastickej „la Perla de las Indias“ – CARTAGENY! Cartagena ako dejisko nespočetných bojov proti pirátom sa už rozkladá na pobreží Karibiku a je považovaná za mesto s najrozsiahlejším mestským obranným systémom v Južnej Amerike.

11.-13. deň:

Cartagena. Za múrmi opevneného mesta sa skrýva prekrásne dielo koloniálnej architektúry. Čaká nás podrobná prehliadka mesta, ktoré figurovalo a stále figuruje v nespočetnom množstve prozaických diel a filmov. Oddych v prekrásnych uličkách dokonalého historického centra, ktoré nám budú evokovať príbeh „Lásky v čase cholery“ od držiteľa Nobelovej ceny za literatúru – Kolumbijčana Gabriela García Márqueza. Samozrejme, na brehoch Karibiku sa dá dobre okúpať, prípadne si urobiť výlet na ostrovy – Karibský raj! Odlet do Európy a príchod domov.

 

POZNÁMKA:

Kolumbiu sme navštívili na našich individuálnych cestách veľakrát. Zatiaľ, čo do susedného Peru či Ekvádoru cestuje milióny turistov už veľa rokov, na Kolumbiu sa zabúdalo. Už druhý rok pravidelne organizujeme zájazdy do Kolumbie, navštívte ju, kým nie je pohltená turistickým valcom.

 

Trasa zájazdu

Bogotá – Neiva – San Augustín – Tierradentro – Popayán – Pereira – Madellín – Cartagena

CENA OD 2105 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, miestnu dopravu, výlet do Valle de Cocora, túra na kávovej plantáži, džípy do kávovej oblasti, prenajatú mikrobusovú dopravu, let na trase Bogotá – Neiva, ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami (v oblasti Tierradentro jednoduchšie), poistenie CK voči insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Stravu okrem uvedenej, povinné príplatky, vstupné, poistenie liečebných nákladov, prelet Medellín – Cartagena (cca 115 €).
PRÍPLATKY
Príplatok za jednoposteľovú izbu: 315 EUR
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

TO NAJLEPŠIE Z KOLUMBIE

Esencia Karibiku a jeho kultúry
Cena od 2105€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X