Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Amerika

MEXIKO – MAXIMÁLNE POZNANIE

Autentické zážitky a pohoda v pralese aj pri Karibiku.

MEXIKO – MAXIMÁLNE POZNANIE

MEXIKO – MAXIMÁLNE POZNANIE

CENA OD 1790 € 1540 €

Septembrová zľava na dvojicu: 700  €
Náročnosť:
KRAJINA
Mexiko
Mexická pohoda na brehoch Karibského mora. Pradávna kultúra a krvavé obrady Aztékov, Mayov, Olmékov, Toltékov a Zapotékov. Pravá tequila, vôňa čili a kukuričnej placky. Indiánske trhy, šamanistické rituály a dedinky, Piňa Colada a kúpanie sa v Karibiku! Najúžasnejšie mayské pamiatky na Yucatáne.

Termíny
OBJEDNAŤ

12.11.2019 - 26.11.2019
len 11 dní dovolenky
1615 €1790 €
10.02.2020 - 24.02.2020
len 11 dní dovolenky
1540 €1890 €
03.03.2020 - 17.03.2020
len 11 dní dovolenky
1540 €1890 €
25.03.2020 - 08.04.2020
len 11 dní dovolenky
1600 €1950 €
01.05.2020 - 15.05.2020
len 9 dní dovolenky
1600 €1950 €
23.08.2020 - 06.09.2020
len 9 dní dovolenky
1600 €1950 €
10.11.2020 - 24.11.2020
len 10 dní dovolenky
1600 €1950 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, dopravu klimatizovaným prenajatým autobusom s miestnym šoférom – bez nočných presunov, cestné poplatky, ubytovanie v 3* a 4* hoteloch na dvojlôžkových izbách s raňajkami, výlet loďou do kaňonu Sumidero, kúpanie sa v Aqua Azul, poistenie CK proti insolventnosti, malý darček.

Popis zájazdu

Unikátny zájazd plný exotiky a fascinujúcej histórie.

 

  • Najkomplexnejší prepracovaný program.
  • Od veľkomiest po džungľu, od historických pamiatok po slnkom zaliate biele pláže Yucatánu.
  • Kultúra Mayov a Aztékov a ich veľkolepá architektúra pyramidálnych chrámov.
  • Rôznorodá príroda, džungle, sopky, vodopády Aqua Azul, sopky, kostoly s množstvom zlata, svetová kuchyňa.
  • Bez nočných presunov, s raňajkami, výlet loďou v kaňone Sumidero v cene!

 

Program zájazdu

 
1.-3.deň:

Odlet z Viedne a prílet do CIUDAD DE MÉXICO stojaceho na ruinách hlavného mesta Aztékov. Tanečníci „concheros” nám pripomenú predkolumbovské časy na námestí Zócalo. Katedrála, prezidentský palác, chrám Tenochtitlán. Park Alameda, veľkolepá budova Palacio de Bellas Artes. TEOTIHUACÁN – pútnické miesto aztéckej šľachty. Calzada de los Muertos a výstup na Pyramídu Slnka aj na Pyramídu Mesiaca. Naozaj tu vyviera mystická energia? Zastávka pri bazilike Guadalope – na najväčšom pútnickom mieste v celej Amerike. Múzeum mezoamerických kultúr! Navštívime CHOLULU s panorámou sopky Iztaccihuatl. Práve tu je postavený kostol na vrchole najväčšej pyramídy sveta. Večerať budeme v meste PUEBLA, pod sopkou Popocatepetl. Vynikajúca kuchyňa a svetoznáma korenená čokoládová omáčka „mole poblano”. Noc v Puebla.

4.-5. deň:

Cesta pomedzi obrovské kaktusy až do koloniálnej OAXACA. Užijeme mesto čokolády, silného alko nápoja s červíkom – mezcalu a opekaných kobyliek tzv. chapulines. Odporúčame! Katedrála s barokovým priečelím, kolonády, kostoly, námestia s malými obchodíkmi a indiánske trhy. MONTE ALBÁN. Rozľahlé ruiny sa skladajú z veľkého námestia obklopeného rôznymi budovami, chrámami, observatóriom, ihriskom a hrobkami. V krajine Zapotékov nás čaká jedinečný indiánsky očistný rituál – sauna TEMAZCAL.

6.deň:

Naša prvá zastávka bude pri obrovskom strome Ahuehuete v dedine EL TULE. Najväčší strom oboch Amerík. Ďalej k mexickému unikátu, zapotéckemu stredisku MITLA, ktoré je považované za najlepší príklad kamenárskej zručnosti. Výroba mezcalu. Čaká nás dlhý presun na územie Mayov – do hrdého indiánskeho štátu zapatistov CHIAPAS – SAN CHRISTOBAL DE LAS CASAS s nádhernou koloniálnou architektúrou.

7. deň:

Parádny výlet loďkou v unikátnom NP – v kaňone DEL SUMIDERO. Budeme mať šťastie na krokodíly? Navštívime indiánske dediny SAN JUAN CHAMULA a ZINACANTÁN. Unikátny kostol s čarodejníkmi, so sviecami, s kadidlami, so sliepkami a s Coca Colou, ktorú používajú miestni na vyháňanie zlých duchov. Výborná káva v centre mesta a autentické indiánske trhy. V nadmorskej výške 2 100 m Vás poteší vlnené indiánske pončo.

8. – 9.deň:

Presun do mesta VILLAHERMOSA, do hlavného mesta štátu Tabasco. V parku LA VENTA budeme obdivovať oltáre, stély, jaguáre, ale predovšetkým 24-tonovú čadičovú hlavu, ktorú vytvorila starobylá kultúra Olmékov. Po dobrom obede sa presunieme do mesta Palenque, kde prespíme jednu noc v hoteli s bazénom. V tropickom teple si dobre oddýchneme. Ráno absolvujeme najkrajšie ruiny. PALENQUE – architektonický skvost vrcholnej mayskej civilizácie ukrytý v džungli. Chrám nápisov, Chrám jaguára a Palác grófa. Vodopád AGUA AZUL v pralese. Úžasný zážitok – kúpanie sa aj fotografie! Presun a noc pri Mexickom zálive.

10.deň:

CAMPECHE (UNESCO). Krátka prehliadka historického centra s pirátskou minulosťou. Mayské kultové stredisko UXMAL. Odchod do hlavného mesta polostrova Yucatán „Biele mesto” MÉRIDA. Večer to tu naozaj žije! Noc v Méride.

11.deň:

CHICHÉN ITZÁ (UNESCO) – najväčší a najslávnejší komplex mayských pyramíd, novodobý div sveta. Pri Múre lebiek pocítime na chrbte mrazenie a pri Svätej studni si predstavíme obetné rituály. Presun do mesta CANCÚN a do nášho 4* hotela s atmosférou pulzujúceho mesta.

12.-15.deň:

Budeme sa kúpať v tyrkysovom Karibiku, piť v baroch, tancovať na diskotékach, prechádzať sa po pláži… Možnosť absolvovať nádherný výlet na najfotogenickejšie a jediné mayské pyramídy pri Karibiku – TULUM. Panenská pláž bez mega hotelov. S kokosovými palmami a so sombrerom na hlave budeme „eco-friendly“. Okúpeme sa v podzemných jaskyniach aj v jazierkach CENOTES – unikátny zážitok, ktorý sa len ťažko opisuje. Treba zažiť! Odlet do Európy a príchod domov.

 

Trasa zájazdu

Ciudad de México – Cholula – Puebla – Oaxaca – San Cristóbal de Ias Casas – kaňon Sumidero – Villahermosa – Palenque – Aqua Azul – Campeche – Mérida – Chichén Itzá – Cancun – Tulum

CENA OD 1540 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, dopravu klimatizovaným prenajatým autobusom s miestnym šoférom – bez nočných presunov, cestné poplatky, ubytovanie v 3* a 4* hoteloch na dvojlôžkových izbách s raňajkami, výlet loďou do kaňonu Sumidero, kúpanie sa v Aqua Azul, poistenie CK proti insolventnosti, malý darček.
CENA NEZAHŔŇA
Stravu, vstupy podľa programu s miestnym sprievodcom (130 €), povinné príplatky, fakultatívne výlety, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 390 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

MEXIKO – MAXIMÁLNE POZNANIE

Autentické zážitky a pohoda v pralese aj pri Karibiku.
Cena od 1540€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X