Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

Amerika

MEXIKO – MAXIMÁLNE POZNANIE

Autentické zážitky a pohoda v pralese aj pri Karibiku.

MEXIKO – MAXIMÁLNE POZNANIE

MEXIKO – MAXIMÁLNE POZNANIE

CENA OD 1790 €

Náročnosť:
KRAJINA
Mexiko
Mexická pohoda na brehoch Karibského mora. Kultúry Aztékov, Mayov, Olmékov, Toltékov a Zapotékov. Indiánske trhy a dedinky, skvelá tequila a kúpanie v Karibiku! Najúžasnejšie mayské pamiatky na Yucatáne.Garancia malej skupinky.
Termíny
OBJEDNAŤ

12.02.2019 - 26.02.2019
11 dní dovolenky
1790 €
05.03.2019 - 19.03.2019
11 dní dovolenky
1850 €
26.03.2019 - 09.04.2019
11 dní dovolenky
1850 €
30.04.2019 - 14.05.2019
9 dní dovolenky
1790 €
25.08.2019 - 08.09.2019
9 dní dovolenky
1790 €
12.11.2019 - 26.11.2019
11 dní dovolenky
1790 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, dopravu klimatizovaným prenajatým autobusom s miestnym šoférom – bez nočných presunov, cestné poplatky, ubytovanie v 3* a 4* hoteloch s raňajkami, výlet do kaňon del Sumidero, indiánska sauna Temazcal, kúpanie v Aqua Azul, poistenie CK voči insolventnosti.

Popis zájazdu

Unikátny zájazd plný exotiky a fascinujúcej histórie.

 

  • Najkomplexnejší prepracovaný program.
  • Od veľkomiest po džungľu, od historických pamiatok po slnkom zaliate biele pláže Yucatánu.
  • Kultúra Mayov a Aztékov a ich veľkolepá architektúra pyramidálnych chrámov.
  • Rôznorodá príroda, kaňon Sumidero, vodopády Aqua Azul, sopky, kostoly s množstvom zlata, svetová kuchyňa.
  • Zmes tohto všetkého len pre vaše zmysly.
  • Bez nočných presunov, raňajky aj indiánsky rituál Temazcal v cene!

 

Program zájazdu

1.-3.deň:

Odlet z Viedne a prílet do CIUDAD DE MÉXICO stojaceho na ruinách hlavného mesta Aztékov. V hoteli v centre spíme 2 noci. Tanečníci „concheros” nám pripomenú predkolumbovské časy na námestí Zócalo. Katedrála, prezidentský palác, chrám Tenochtitlán. Park Alameda, veľkolepá budova Palacio de Bellas Artes a výhľad na gigantické veľkomesto z Torre Latinoamericana. TEOTIHUACÁN – pútne miesto aztéckej šľachty. Calzada de los Muertos a výstup na Pyramídu Slnka aj pyramídu Mesiaca. Naozaj tu vyviera mystická energia? Zastávka pri bazilike Guadalope – najväčšom pútnickom mieste v celej Amerike. Múzeum mezoamerických kultúr! Navštívime CHOLULU s panorámou sopky Iztaccihuatl. Práve tu je postavený kostol na vrchole najväčšej pyramídy sveta. Večerať budeme v meste PUEBLA, pod sopkou Popocatepetl. Vynikajúca kuchyňa a svetoznáma korenená čokoládová omáčka „mole poblano”. Noc v Puebla.

4.-5. deň:

Cesta pomedzi obrovské kaktusy až do koloniálnej OAXACA. Dve noci a naplno si užijeme mesto čokolády, silného alkoholického mezcalu a opekaných kobyliek tzv. chapulines. Odporúčame! Katedrála s barokovým priečelím, kolonády, kostoly, námestia s malými obchodíkmi a indiánske trhy. MONTE ALBÁN. Rozľahlé ruiny sa skladajú z veľkého námestia obklopeného rôznymi budovami, chrámami, observatóriom, ihriskom a hrobkami. V krajine Zapotékov zažijeme jedinečný autentický rituál – indiánska sauna TEMAZCAL.

6.deň:

Raňajky a smerujeme na juhovýchod. Naša prvá zastávka bude pri obrovskom strome Ahuehuete v dedine EL TULE. Pokračujeme ďalej k mexickému unikátu, zapotéckemu stredisku MITLA, ktoré je považované za najlepší príklad kamenárskej zručnosti. Zoznámime sa s výrobou mezcalu. Čaká nás dlhý presun na územie Mayov – do štátu CHIAPAS – do indiánskeho aj koloniálneho mesta SAN CHRISTOBAL DE LAS CASAS, kde prespíme dve noci.

7. deň:

V tento deň si „oddýchneme“ od archeologických pamiatok absolvujeme výlet loďkou v unikátnom NP – v kaňon DEL SUMIDERO. Budeme mať šťastie na krokodílov? Navštívime indiánske dediny SAN JUAN CHAMULA a ZINACANTÁN. Unikátny kostol s čarodejníkmi, sviecami, kadidlami, sliepkami a Coca Colou, ktorú používajú miestni na vyháňanie zlých duchov. Čas na vychutnanie si výbornej kávy v koloniálnom centre mesta San Christobal alebo túlanie sa na indiánskych trhoch. V nadmorskej výške 2 100 vás poteší vlnené indiánske pončo.

8. – 9.deň:

Presun do mesta VILLAHERMOSA, hlavného mesta štátu Tabasco. V parku LA VENTA budeme obdivovať oltáre, stély, jaguáre, ale predovšetkým 24-tonovú čadičovú hlavu, ktorú vytvorila starobylá kultúra Olmékov. Po dobrom obede sa presunieme do mesta Palenque kde prespíme jednu noc v hoteli s bazénom. V tropickom teple si dobre oddýchneme. Ráno absolvujeme najkrajšie ruiny. PALENQUE – architektonický skvost vrcholnej mayskej civilizácie ukrytý v džungli. Chrám nápisov, Chrám jaguára a Palác grófa. Vodopád AGUA AZUL v pralese. Úžasný zážitok – kúpanie aj fotografie! Presun a noc pri Mexickom zálive.

10.deň:

CAMPECHE(UNESCO). Krátka prehliadka historického centra s pirátskou minulosťou.

Mayské kultové stredisko UXMAL. Odchod do hlavného mesta polostrova Yucatán, „Biele mesto” MÉRIDA.  Večer to tu naozaj žije! Noc v Merida.

11.deň:

CHICHÉN ITZÁ (UNESCO) – najväčší a najslávnejší komplex mayských pyramíd, novodobý div sveta.

Pri Múre lebiek pocítime na chrbte mrazenie a pri Svätej studni si predstavíme obetné rituály. Presun na Mayskú riviéru, do slávneho CANCÚNU, kde pri Karibiku prespíme 3 noci.

12.-15.deň:

Budeme sa kúpať v tyrkysovom Karibiku, piť v baroch, tancovať na diskotékach, prechádzať sa po pláži, … Možnosť absolvovať nádherný výlet na najfotogenickejšie a jediné mayské pyramídy pri Karibiku – TULUM. Panenská pláž bez mega hotelov. S kokosovými palmami a sombrerom na hlave budeme „eco-friendly“. Okúpeme sa v podzemných jaskyniach aj jazierkach CENOTES  – unikátny zážitok, ktorý sa len ťažko opisuje. Treba zažiť! Odlet do Európy a príchod domov.

 

Trasa zájazdu

Ciudad de México – Cholula – Puebla – Oaxaca – San Cristóbal de Ias Casas – kaňon Sumidero – Villahermosa – Palenque – Aqua Azul – Campeche – Mérida – Chichén Itzá – Cancun – Tulum

CENA OD 1790 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, dopravu klimatizovaným prenajatým autobusom s miestnym šoférom – bez nočných presunov, cestné poplatky, ubytovanie v 3* a 4* hoteloch s raňajkami, výlet do kaňon del Sumidero, indiánska sauna Temazcal, kúpanie v Aqua Azul, poistenie CK voči insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Stravu, vstupy s miestnym sprievodcom (120 €), povinné príplatky, fakultatívne výlety, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 360 Eur
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

MEXIKO – MAXIMÁLNE POZNANIE

Autentické zážitky a pohoda v pralese aj pri Karibiku.
Cena od 1790€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X