Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Afrika

MADAGASKAR – ESENCIA VEĽKÉHO OSTROVA

MADAGASKAR – ESENCIA VEĽKÉHO OSTROVA

MADAGASKAR – ESENCIA VEĽKÉHO OSTROVA

CENA OD 2890 €

Náročnosť:
KRAJINA
Madagaskar
Obyvateľstvo Madagaskaru tvorí 18 základných kmeňov, ktoré dodnes zachovávajú svoje zvyky a tradície. Okrem iného na znak úcty voči svojim predkom vykonávajú aj ich exhumáciu – famadihana, riadia sa tajomnými fady (tabu), volia si svojich kmeňových náčelníkov a kráľov, ktorí majú medzi ľuďmi prirodzenú autoritu a vplyv.

Termíny
OBJEDNAŤ

23.05.2020 - 05.06.2020
len 10 dní dovolenky
2890 €
26.09.2020 - 09.10.2020
len 10 dní dovolenky
2890 €
10.10.2020 - 23.10.2020
len 10 dní dovolenky
2890 €
07.11.2020 - 20.11.2020
len 9 dní dovolenky
2890 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK VICTORY TRAVEL – odborníka a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie s raňajkami, pitný režim 1,5 l vody/deň na osobu, prenajatú dopravu mikrobusom, vstupy do národných parkov, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

Nádherný a stále málo objavený a prebádaný ostrov v Indickom oceáne.

 

  • Aleja baobabov, vápencové skaly tsingy a národné parky, v ktorých budete mať možnosť
    pozorovať lemury, chameleóny, korytnačky, krokodíly.
  • Nechajte sa po ostrove previesť sprievodcom, ktorý sa do Madagaskaru zamiloval.
  • Dozviete sa veľa o krajine, o malgašských etnikách, o miestnych zvykoch i o histórii.

 

Program zájazdu

 

1.-2. deň:

Odlet z Viedne do mesta ANTANANARIVO. Presun do dažďového pralesa – do národného parku Andasibe.

3.-4. deň:

NP ANDASIBE – v dažďovom pralese budeme pozorovať rôznorodé druhy chameleónov, krokodíly, viac ako desať druhov lemurov, vrátane toho najväčšieho – LEMUR INDRI INDRI. Drevené mestečko ANDASIBE s katolíckou katedrálou a s evanjelickou katedrálou i s moslimskou mešitou. Cestou si pozrieme dielňu na výrobu riadov v meste AMBATOLAPY, v ktorom akoby sa zastavil čas v dobe medenej. Ochutnáme tradičné foie gras ako pozostatok francúzskej kolonizácie.

5.-6. deň:

V meste ANTSIRABE si vyberieme svojho drožkára, ktorý nás prevezie mestom pohonom vlastných nôh alebo pomocou bicykla. Návšteva katedrály a zvečníme sa na Beňovského ulici. Návšteva remeselných dielní. Výlet k vulkanickému jazeru neďaleko mesta. Diskotéka alebo karaoke bar na vlastnej koži. Do mesta MORONDAVA cez autentické mesto MIANDRIVAZO. Zábava v bare so živou malgašskou muzikou, s vôňou rumu „arrangé” a dymu veselých cigariet.

7.-8. deň:

Relax v meste MORONDAVA spojený s kúpaním v Mozambickom prielive. Ešte za tmy k veľkým BAOBABOM. Východ slnka v ALEJI BAOBABOV patrí k cestovateľským vrcholom!

9.-10. deň:

NP TSINGY DE BERMAHA. Plavba pirogou po rieke Manambolo pod vápencovými brehmi, objavovanie jaskýň a hrobiek, blúdenie labyrintom vápencových chodbičiek a tiesňav, lozenie po skalách. Prechody cez visuté kývajúce sa mosty, pozorovanie lemurov a ďalších endemitov.

11.-12. deň:

Návrat do mesta Morondava. Obed v Belo Sur Tsiribine. Opäť putujeme krajinou baobabov a pozorujeme popri ceste pomaľované hrobky „ľudí z dlhého údolia“ – KMEŇ SAKALAVOV. Po rannom kúpaní sa v mori prelet do hlavného mesta – ANTANANARIVO.

13. –14. deň:

Prehliadka metropoly s rušným hlavným námestím a s pokojnou železničnou stanicou, kde nikto necestuje. Zastavíme sa vo štvrti Isoraka, aj na Beňovského ulici. Absolvujeme prehliadku historického kopca Rova, kde sa formovalo kráľovstvo Imerin. Fantastický výhľad na mesto. Návšteva trhov, kde je možné nakúpiť všetko, čo Madagaskar ponúka. Odlet do Európy a príchod domov.

SPRIEVODCA:

Na vybraných termínoch bude Vaším sprievodcom Vladimír Dudlák, riaditeľ Združenia Mórica Beňovského, ktorý si napriek desiatkam expedičných ciest do rôznych končín sveta zamiloval Madagaskar. Realizoval tu mnoho bádateľsko-filmárskych expedícií, z ktorých nakrútilmniekoľko filmových dokumentov. Je to najpovolanejší človek, ktorému sa na Madagaskare môžete zveriť.

S ostrovom Madagaskar sa spája aj meno Mórica Beňovského, uhorského šľachtica slovenského pôvodu z Vrbového, ktorý na tomto ostrove strávil štyri roky svojho života. S poverením francúzskeho kráľa Ľudovíta XV. prišiel na Madagaskar v roku 1774 ako 27- ročný vybudovať vojensko-obchodnú základňu. Vďaka svojim zásluhám pri zjednocovaní miestnych kmeňov a spolupráci s domorodými obyvateľmi bol v roku 1776 v Antogilskom zálive kmeňovými vodcami vyhlásený za anpansakabé – veľkokráľa, čím získal kontrolu nad strategickou severovýchodnou časťou ostrova. Beňovský zahynul na Východnom myse Madagaskaru v boji pri prestrelke s elitným francúzskym komandom v máji 1786, keď tam budoval ako nezávislý vládca svoje mesto – Mauritániu.

Trasa zájazdu

Antananarivo – NP Andasibe – Ambatolapy – Antsirabe – Miandravazo – Morondava – Alej Baobabov – NP Tsingy de Bermaha – Morondava – letecky do  Antananarivo

CENA OD 2890 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK VICTORY TRAVEL – odborníka a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie s raňajkami, pitný režim 1,5 l vody/deň na osobu, prenajatú dopravu mikrobusom, vstupy do národných parkov, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Víza (35 €), stravu okrem raňajok, ostatné vstupné, let na trase Morondava – Antananarivo (cca 250 €), povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 300 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

MADAGASKAR – ESENCIA VEĽKÉHO OSTROVA

Cena od 2890€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X