Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

Afrika

MADAGASKAR

Esencia veľkého ostrova

MADAGASKAR

MADAGASKAR

CENA OD 2910 €

Náročnosť:
KRAJINA
Madagaskar
Obyvateľstvo Madagaskaru tvorí 18 základných kmeňov, ktoré dodnes zachovávajú svoje zvyky a tradície. Okrem iného na znak úcty voči svojim predkom vykonávajú aj ich exhumáciu – famadihana, riadia sa tajomnými fady (tabu), volia si svojich kmeňových náčelníkov a kráľov, ktorí majú medzi ľuďmi prirodzenú autoritu a vplyv.
Termíny
OBJEDNAŤ

19.05.2018 - 02.06.2018
10 dní dovolenky
2990 €
02.06.2018 - 16.06.2018
10 dní dovolenky
2990 €
01.09.2018 - 15.09.2018
10 dní dovolenky
2980 €2990 €
10.11.2018 - 24.11.2018
10 dní dovolenky
2910 €2990 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK VICTORY TRAVEL – odborníka a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie s raňajkami, pitný režim 1,5 l vody/deň na osobu, prenajatú dopravu mikrobusom, všetky vstupy do národných parkov, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK voči insolventnosti.

Popis zájazdu

Nádherný a stále málo objavený a prebádaný ostrov v Indickom oceáne.

 

  • Ešte aj v súčasnosti sa objavujú na Madagaskare nové nepopísané druhy zvierat a rastlín.
  • Väčšinu z nich nenájdeme nikde inde na svete. I preto je Madagaskar snom mnohých cestovateľov.
  • Poďte si s nami vychutnať tú pravú esenciu Madagaskaru.
  • Alej baobabov, vápencové skaly tsingy a národné parky, v ktorých budete mať možnosť pozorovať lemury, chameleóny, korytnačky, krokodíly a ďalšie exotické druhy zvierat, ktoré sú pre Madagaskar charakteristické.
  • Nechajte sa po ostrove previesť sprievodcom, ktorý sa do Madagaskaru zamiloval.
  • Dozviete sa veľa o krajine, o malgašských etnikách, miestnych zvykoch i o histórii, ktorá má prienik aj s tou našou.

 

Program zájazdu

 
1.-2.deň:

Odlet do hlavného mesta ANTANANARIVO. Hlavné mesto Madagaskaru – skrátene Tana – v preklade znamená mesto tisícov bojovníkov. Na Madagaskare bol pred 240 rokmi náš Móric Beňovský vyhlásený za kráľa kráľov. Presun do dažďového pralesa – národného parku Andasibe.

3.-4.deň:

NÁRODNÝ PARK ANDASIBE sa nachádza vo východnej časti centrálneho Madagaskaru v oblasti dažďového pralesa. Budeme pozorovať rôznorodé druhy chameleónov, krokodíly, viac ako desať druhov lemurov, vrátane toho najväčšieho druhu LEMUR INDRI INDRI. Okrem prírody navštívime aj drevené mestečko ANDASIBE s katolíckou katedrálou, evanjelickou katedrálou i moslimskou mešitou. Z Andasibe sa presunieme do hlavného mesta ANTSIRABE. Cestou si pozrieme si dielňu na výrobu riadov v meste AMBATOLAPY, v ktorej akoby sa zastavil čas v dobe medenej a ochutnáme tradične foie gras – delikatesu z husacej alebo kačacej pečene (pozostatok po francúzskej kolonizácii).

5.-6.deň:

V kúpeľnom meste ANTSIRABE na centrálnej náhornej planine si môžete vybrať svojho drožkára, ktorý vás prevezie mestom pohonom vlastných nôh alebo s pomocou bicykla. Mestu dominuje veľká katolícka katedrála ale nájdeme tu aj Beňovského ulicu. Navštívime umelecké dielne workshopy, kde nám miestni umelci a remeselníci predvedú svoj kumšt. Výlet k vulkanickému jazeru neďaleko mesta. Chcete sa pozrieť, ako vyzerá diskotéka alebo karaoke bar? Antsirabe je tá správna voľba. Presun do MORONDAVA pri Mozambickom prielive cez autentické  mesto MIANDRIVAZO na rieke Tsiribihina, za ktorým začína územie bojovných Sakalavov. Cestou sa zastavíme na západ slnka v aleji baobabov. Večer strávime v bare u Boba Marleyho v Morondava so živou malgašskou muzikou, okúzľujúcim spevom malgašských krások, vôňou malgašského rumu “arrangé” a dymu veselých cigariet.

7.-8.deň:

Relaxačný deň v MORONDAVA s kúpaním v Mozambickom prielive. Možnosť potuliek po meste alebo výletu cez mangrovy a morské rameno do neďalekej rybárskej dedinky. Ak budeme mať guráž, ďalší deň z Morondava vyrážame ešte za tmy k veľkým BAOBABOM. Východ slnka v ALEJI BAOBABOV patrí k cestovateľským highlightom a nezabudnuteľným zážitkom. Ľudia kmeňa Sakalava majú svoje príbytky v bezprostrednej blízkosti baobabov Adansonia Grandidieri, ktoré svojou mohutnosťou dominujú nad okolitou krajinou. Budeme putovať baobabou krajinou, bez použitia mosta prekonáme veľkú rieku Tsiribihina a prídeme do kráľovstva vápencových skál odľahlého NP TSINGY DE BEMARAHA.

9.-10.deň:

Národný park TSINGY DE BERMAHA patrí k prírodným skvostom Madagaskaru. Budeme mať ubytovanie v hoteli s bazénom. Plavba na piroge po rieke Manambolo pod príkrymi vápencovými brehmi, objavovanie jaskýň a hrobiek, blúdenie labyrintom vápencových chodbičiek a tiesňav, štveranie sa na vyhliadkové bralá s využitím istenia via ferratových setov. Prechody cez visuté kývajúce sa mosty ponad vápencové priepasti, pozorovanie lemurov a ďalších malgašských endemitov, to všetko ponúka NP Bemaraha.

11.-12.deň:

Z NP Bemaraha sa vrátime naspäť do Morondava. Obedová prstávka v Belo Sur Tsiribine. Opäť putujeme krajinou baobabov a pozorujeme popri ceste pomaľované hrobky „ľudí z dlhého údolia“ – KMEŇ SAKALAVOV. Pred návratom do Morondava si ešte raz a naplno vychutnáme západ slnka a navštívime aj baobabých milencov. Po rannom okúpaní sa vo vodách mozambického prielivu v Morondava odletíme lietadlom Air Madagaskar do hlavného mesta ANTANANARIVO. Ubytovanie v Tana.

13. –15.deň:

Prehliadka malgašskej metropoly s rušným hlavným námestím a pokojnou železničnou stanicou, kde nikto necestuje. Zastavíme sa v štvrti Isoraka, aj na Beňovského ulici. Absolvujeme prehliadku historického kopca Rova neďaleko Tana, kde sa formovalo kráľovstvo Imerina a kde sídlili prví malgašskí králi aj kráľovnin palác Rova, odkiaľ je jedinenčný výhľad na hlavné mesto. Navštívime umelecké trhy, kde je možné nakúpiť všetko, čo Madagaskar ponúka a čo sme nestihli zohnať cestou. Odporúčame tradičné drevené výrobky, náhrdelníky a šperky z kravských rohov zebu, vzácne polodrahokamy, kamene alebo vanilku. Odlet do Európy a príchod domov.

SPRIEVODCA:

Na vybraných termínoch bude Vaším sprievodcom Vladimír Dudlák, riaditeľ Združenia Mórica Beňovského, ktorý si napriek desiatkam expedičných ciest do rôznych končín sveta zamiloval práve Madagaskar. Na Madagaskare realizoval mnoho bádateľsko-filmárskych expedícii, z ktorých nakrútil niekoľko filmových dokumentov. O Madagaskare prednáša na rôznych podujatiach, festivaloch a na školách. Je to najpovolanejší človek, ktorému sa na Madagaskare môžete zveriť do rúk. S Vladimírom Dudlákom zažijete cestovateľské dobrodružstvo a objavíte tú pravú esenciu Madagaskaru. V prípade jeho neprítomnosti na ostrove Vás bude sprevádzať ním osobne zaučený nový expert z CK VICTORY TRAVEL.

S ostrovom Madagaskar sa spája aj meno Mórica Beňovského, uhorského šľachtica slovenského pôvodu z Vrbového, ktorý na tomto ostrove strávil štyri roky svojho života. S poverením francúzskeho kráľa Ľudovíta XV. prišiel na Madagaskar v roku 1774 ako 27- ročný vybudovať vojensko-obchodnú základňu. Vďaka svojim zásluhám pri zjednocovaní miestnych kmeňov a spolupráci s domorodými obyvateľmi bol v roku 1776 v Antogilskom zálive kmeňovými vodcami vyhlásený za anpansakabé – veľkokráľa, čím získal kontrolu nad strategickou severovýchodnou časťou ostrova. Beňovský zahynul na Východnom myse Madagaskaru v boji pri prestrelke s elitným francúzskym komandom v máji 1786, keď tam budoval ako nezávislý vládca svoje mesto – Mauritániu.

Trasa zájazdu

 
Antananarivo – NP Andasibe – Ambatolapy – Antsirabe – Miandravazo – Morondava – Alej Baobabov – NP Tsingy de Bermaha – Morondava – Antananarivo

CENA OD 2910 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK VICTORY TRAVEL – odborníka a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie s raňajkami, pitný režim 1,5 l vody/deň na osobu, prenajatú dopravu mikrobusom, všetky vstupy do národných parkov, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK voči insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Víza, stravu okrem raňajok, vstupy okrem horeuvedeného, povinné príplatky, poistenie lieč. nákladov. Cena nezahŕňa lokálny prelet Air Madagaskar z Morondava do Antananarivo, jeho orientačná cena je 250 euro, podľa aktuálnych podmienok Air MADA.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 330 EUR
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

MADAGASKAR

Esencia veľkého ostrova
Cena od 2910€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X