Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

Ázia

KAZACHSTAN, TURKMENISTAN, UZBEKISTAN

To najlepšie zo Stredného východu

KAZACHSTAN, TURKMENISTAN, UZBEKISTAN

KAZACHSTAN, TURKMENISTAN, UZBEKISTAN

CENA OD 2350 € 2340 €

Náročnosť:
KRAJINA
Kazachstan
Uzbekistan
Turkménsko
Osvedčená trojkombinácia, ktorá svojou pestrosťou uspokojí aj toho najnáročnejšieho cestovateľa. Ideálna kombinácia, v ktorej každý nájde to, čo je jeho srdcu blízke. Knihu s príbehmi Tisíc a jednej noci otvoríme dokorán. No nebudeme si z nej čítať, my ju budeme zažívať!
Termíny
OBJEDNAŤ

07.04.2018 - 19.04.2018
9 dní dovolenky
2350 €
01.09.2018 - 13.09.2018
9 dní dovolenky
2340 €2350 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, let na trase Taškent – Urgenč a Dašoguz – Ašchabad, dopravu mikrobusom, všetky pozývacie listy a povolenia nutné na získanie víz, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

Príbehy Tisíc a jednej noci ako na dlani.

 

  • Legenda Veľkej hodvábnej cesty, plov, šašliky, kumys a turkménska vodka.
  • Moderná turkménska metropola Ašchabad, ale aj starobylá Chiva v Uzbekistane (UNESCO).
  • Bývalé hlavné mesto Chórezemskej ríše (UNESCO). Kvalitný a prepracovaný program, v ktorom vám ponúkneme maximum za krátky čas.

 

Program zájazdu

 
1.-2.deň:

Odlet z Viedne a prílet do Kazachstanu. ALMA ATA. Prvýkrát cítime, ako vonia Orient a prvé dojmy na nás začínajú doliehať. Sme tu správne! Kvalitná prehliadka zeleného a pokojného mesta najväčšej krajiny Strednej Ázie. PANFILOV PARK, široké bulváre a krásna ZEMKOVA KATEDRÁLA. Pochúťka bešbarmak a kumys. Ochutnáte aj fermentované ťavie mlieko ŠUBATY? Odchod pohodlným nočným lôžkovým vlakom do mesta ŠYMKENT a následný presun do Turkestanu.

3.-5.deň:

TURKESTAN, najposvätnejšie mesto Kazachstanu s nádherným MAUZÓLEOM HODŽU AHMEDA JASAVÍHO. Tu aj prenocujeme. Naša púť v Kazachstane sa pomaly končí, no pred nami je obľúbený UZBEKISTAN. Mierime priamo do hl. mesta najľudnatejšej stredoázijskej krajiny, do TAŠKENTU. Mešita Telješach a madrasa KUKELDAŠ. Architektúra, čo udivuje. Ochutnáme vynikajúci uzbecký chlieb a najmä legendu uzbeckej kuchyne, PLOV. Prelet do mesta Urgenč a krátky presun do mesta CHIVA. V Chive, najmä v časti mestského komplexu IČAN KALA, ako vystrihnuté z rozprávky Tisíc a jedna noc, budeme obdivovať mnohé fascinujúce pamiatky. Symbol mesta, medresa a minaret ISLAMA CHODŽI a náš pohľad na stredovekú rozprávku rozprestierajúcu sa pod nami. Labyrint chodieb, nádvorí a 163 izieb, to je palác TOŠ – HOVLI. Môžeme sa tešiť aj na
ďalšie skvosty starobylého staviteľstva, minaret PALYAN – KARI, mešita Chodra Ksauli a pevnosť KUNYA – ARK. Naša prechádzka nádvoriami a návšteva v islamskej škole Šergazi Chána. Nocľah v Chive.

6.-8.deň:

Prechod do TURKMENISTANU. Mesto KONYE – URGENČ, bývalé hlavné sídlo Chórezemskej ríše a veľmi významná oáza severnej časti HODVÁBNEJ CESTY. Oddýchneme si tu aj my, rovnako ako znavené karavány, putujúce krížom krážom po Ázii aj niekoľko týždňov. MAUZÓLEUM TÖREBEK HANYM a 60 metrov vysoký minaret KUTLUG TIMUR sú príjemným spestrením. Nocľah v blízkom meste Dašoguz. Následný odlet do hlavného mesta Turkmenistanu, AŠCHABAD. Absolútne iný svet! Mesto postavené z mramoru (doslova), ktoré sa pýši nerezovými semaformi, minimálnou dopravou a dnes už legendárnymi zlatými sochami Turkmenbašiho. Odchod do mesta Mary a opäť sa ocitneme na jednej z najdôležitejších križovatiek Hodvábnej cesty, oázy MERV. Viac ako štyritisícročná história centra vzdelanosti. Návrat do mestečka Mary a nocľah.

9.- 10.deň:

Po raňajkách sa vraciame do Uzbekistanu, aby sme nevynechali ani jedno „naj“, čo táto časť sveta ponúka. BUCHARA, mesto, o ktorom sa tvrdí, že je najviac nedotknutým mestom Strednej Ázie. Našu pozornosť zaujme najpozoruhodnejšia stavba v Buchare, ktorou je sámanovská hrobka, perla stredoázijskej architektúry. SÁMANOVSKÉ MAUZÓLEUM sa považuje za najkrajší príklad funerálnej architektúry. Hlavný symbol Buchary – MEŠITA A MINARET KALÁN. Minaret svojho času slúžil aj ako Veža smrti. Povieme si viac priamo pod ním. Pevnosť ARK nám poskytne pohľad na okolité minarety a kupoly. Medresa MIR – ARAB ako najvýznamnejšie centrum vzdelania a tyrkysové čiapočky madrasy ČOR MINAR.

11.-13.deň:

Obed a čaká nás koruna celej cesty, uzbecká a stredoázijská perla, SAMARKAND. Mimoriadne významné mesto, ktoré v 14. storočí TIMUR pretvoril na centrum svojej obrovskej ríše. Námestie REGISTAN s tromi úchvatnými madrasami a fantastické mauzóleum GUR EMIR, v ktorom odpočívajú ostatky obávaného vládcu a dobyvateľa Timura. Známe observatórium Tiumurovho vnuka ULUG BEKA a tyrkysový komplex hrobiek ŠAH – I – ZINDA. Mešita BIBI CHANUM a neskutočný dlaždicový obklad kopule v GÚR – I – AMÍR. Nocľah v Samarkande. Odchod do Taškentu, dokončenie prehliadky mesta a posledný nákup suvenírov. Následný odlet domov do Európy.

Trasa zájazu

Alma Ata – Turkestan – Taškent – Chiva – Urgenč – Ašchabad – Buchara – Samarkand

CENA OD 2340 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, let na trase Taškent – Urgenč a Dašoguz – Ašchabad, dopravu mikrobusom, všetky pozývacie listy a povolenia nutné na získanie víz, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Víza, stravu, vstupy, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednoposteľovú izbu: 480 EUR.
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ
Na tento zájazd je nutné prihlásiť sa čo najskôr z dôvodu zdĺhavého vybavovania víz do Turkmenistanu.

KAZACHSTAN, TURKMENISTAN, UZBEKISTAN

To najlepšie zo Stredného východu
Cena od 2340€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X