Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Afrika

KAPSKÉ MESTO – MYS NA KONCI SVETA

KAPSKÉ MESTO – MYS NA KONCI SVETA

KAPSKÉ MESTO – MYS NA KONCI SVETA

CENA OD 980 €

Náročnosť:
KRAJINA
Južná Afrika
Na konci Afriky, pod mysom, nájdete najkrajšie mesto afrického kontinentu. Mesto, ktoré je v zovretí hôr a oceánu. Mesto, pod ktorým sú tie najlepšie vinice v celej Afrike a najlepšie vína, ktoré ochutnávame v pivničkách univerzitného mesta Stellenbosch. Mesto najkrajších panorám, ikonickej Stolovej hory, príbehov o Bludnom Holanďanovi, vychutnáme si tie najlepšie stejky, ktoré zapijeme lahodným červeným vínom – Pinotage v bývalých dokoch mesta – Victoria & Alfred Waterfront, mesto, kde len zopár kilometrov od centra väznili najslávnejšieho afrického väzňa – N. Mandelu, históriu písanú Janom van Riebeckom... Priatelia, mesto na konci Afriky Vám ponúkneme tak, aby ste si tento kút Afriky s určitosťou zamilovali.

Termíny
OBJEDNAŤ

18.03.2020 - 24.03.2020
len 5 dní dovolenky
1030 €
08.04.2020 - 14.04.2020
len 3 dni dovolenky
1050 €
07.10.2020 - 13.10.2020
len 5 dní dovolenky
980 €
04.11.2020 - 10.11.2020
len 5 dní dovolenky
980 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, ubytovanie vo dvojlôžkových izbách s raňajkami, transfer z/na letisko/a na hotel (obojsmerne), komfortná prenajatá doprava v JAR, lanovka na Stolovú horu, poistenie CK proti insolventnosti, malý darček.

Popis zájazdu

  • Kapské mesto, Mys dobrej Nádeje, Stolová hora, Signal Hill
  • Ochutnávka vína – Stellenbosch, pravé africké safari na 4 x 4 autách
  • Boulders – Tučniaky kapské na dosah ruky a Damany skalné, zebry, pštrosy a paviány neďaleko mesta

 

Program zájazdu

 
1.-2. deň:

Odlet z Viedne a prílet do KAPSKÉHO MESTA, ktoré sa nazýva „Matka miest“. Jedno z najkrajších miest sveta. Prevezieme sa okolo hradu Dobrej nádeje, pohľady na City Hall v City Bowl a lanovkou na ikonickú STOLOVÚ HORU a zažijeme najkrajšie pohľady na mesto v Stolovej zátoke. Vedeli ste, že na „stolovke“ sa nachádzajú mnohé rastlinné endemity a že pre niekoľkých návštevníkov sa stal tento kus skaly osudným? Pohľady na Leviu hlavu a najkrajší panoramatický pohľad na mesto. Farebná malajská štvrť BO-KAAP s nezameniteľnými domčekmi pod úpätím SIGNAL HILL.

3. deň:

Vydáme sa na juh okolo FALOŠNEJ ZÁTOKY až na MYS DOBREJ NÁDEJE. Scénická cesta Chapman´s Peak drive. Skalné útesy na CAPE POINT a príbehy o Bludnom Holanďanovi. Damany skalné, priame príbuzné slonov a k tomu zvedavé paviány. Kolónia tučniakov na pláži BOULDERS jedinečná kolónia svojho druhu v Afrike – v meste SIMON´S TOWN. Pohľady na DVANÁSŤ APOŠTOLOV a štýlové predmestie CAMPS BAY s nádhernými plážami. Luxusná prístavná promenáda v Stolovej zátoke VICTORIA & ALFRED WATERFRONT so živou muzikou, s veľkým ruským kolesom, s množstvom krčmičiek, vinární a reštaurácií s vynikajúcimi morskými špecialitami.

4. deň

Pre záujemcov výlet do známej vinárskej oblasti STELLENBOSCH spojený s ochutnávkou vyhlásených juhoafrických vín. Prehliadka druhého najstaršieho mesta Južnej Afriky – Stellenbosch. Sídlo univerzity a romantické farebné domy v kapsko-holandskom štýle.

5.-7. deň

Sme v Afrike a k Afrike neodmysliteľne patrí safari. Presun do oblasti KAROO cez pohorie Hawequas a údolie rieky Hex. Čaká nás pravé africké safari na terénnych autách 4 x 4 v súkromnej rezervácii. Uvidíme Veľkú africkú päťku? Návrat do Cape Town. Posledné momenty nášho výdatného afrického dobrodružstva. Prílet do Viedne.

Trasa zájazdu

Cape Town – Cape Point – Cape Town – Stellenbosch – Cape Town – Touwsriver – Cape Town – odlet do EU

CENA OD 980 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, ubytovanie vo dvojlôžkových izbách s raňajkami, transfer z/na letisko/a na hotel (obojsmerne), komfortná prenajatá doprava v JAR, lanovka na Stolovú horu, poistenie CK proti insolventnosti, malý darček.
CENA NEZAHŔŇA
Víza, safari výlet (100 €), povinné príplatky, vstupné, fakultatívne výlety, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 190 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

KAPSKÉ MESTO – MYS NA KONCI SVETA

Cena od 980€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X