Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Afrika

KAMERUN

Krajina šamanov a tajomnej mágie

KAMERUN

KAMERUN

CENA OD 2200 €

Náročnosť:
KRAJINA
Kamerun
Afrika v miniatúre – aj takto môžeme nazvať túto krajinu. Jedna z najrozmanitejších zemí Afriky s množstvom etnických skupín, fascinujúca tradičná kultúra a história. Netradičná kuchyňa. Od Sahary po rovníkové trávnaté pláne, po kopce, savany, dažďové lesy až po najvyššiu horu západnej Afriky.

Termíny
OBJEDNAŤ

19.11.2020 - 02.12.2020
len 10 dní dovolenky
2200 €
03.12.2020 - 16.12.2020
len 10 dní dovolenky
2200 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, skúseného sprievodcu CK Victory Travel a miestneho sprievodcu, ubytovanie na misii a v rôznych typoch hotelov od jednoduchého ubytovania po hotely na miestnej úrovni cca 3* hotelov, prenajatú dopravu s miestnym šoférom, vstupné, výlet loďou po rieke Lobé, výlety podľa programu, poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

Tropická džungľa s Pygmejmi

 

  • Biely piesok a palmy na brehu Guinejského zálivu.
  • V kráľovstve Oka. Miestne palmové víno.
  • Výstup na najvyšší vrch západnej Afriky.

 

Program zájazdu

 
1.-3. deň:

Prílet do DOUALA. Letovisko KRIBI na pobreží Guinejského zálivu. Jemný piesok, kokosové palmy a v diaľke ropné plošiny. Pochutíme si na čerstvo vylovených pečených rybách a na morských potvorách, okúpeme sa v oceáne. Hotel priamo na pláži. Presun za lovcami z kmeňa Pigmejov. Trek hustým pralesom. Ukážky zo života týchto lovcov. Plavba loďou po rieke LOBÉ.

4.-5. deň: 

DIZANGUÉ na brehu jazera Ossa. Návšteva stanice Pongo s mláďatami šimpanzov. Medzi šimpanzmi Bonobo sa môžeme voľne pohybovať v ich tesnej blízkosti a pozorovať ich správanie. Plavba loďou a pozorovanie statných samcov dospelých šimpanzov. Noc v stanoch v úžasnom prostredí Kamerunu. Mesto BAMENDA, centrum anglofónneho Kamerunu. Nespevnené cesty, špina, hluk a trhovisko v centre mesta s najlepšími ananásmi, aké ste kedy jedli. Vodopády EKON NKAM – miesto natáčania filmu Tarzan s Christopherom Lambertom.

6. deň: 

KUMBO, centrum starého kráľovstva Nso, so stále živými tradíciami. JUJU – impozantné masky duchov. Budeme mať šťastie stretnúť sa s miestnym šamanom? Chcete poznať lásku alebo sa jej zbaviť? Obrad u miestneho šamana a ideme čarovať.

7. deň:

Výlet do kráľovstva OKU, audiencia u miestneho kráľa. Návšteva dielní rezbárov, kde vznikajú masky, posvätné sochy a úbory pre juju. Ochutnávka palmového vína a kukuričného piva.

8.-9. deň: 

Návšteva paláca v kráľovstve BAFUT. Návšteva miestneho trhu. Presun do letoviska LIMBE s plážami s čiernym sopečným pieskom, s divokou flórou a s pohľadmi na Mount Cameroon.

10.–12. deň:

Presun do mesta KUMBA, navštívime jazero BAROMBI MBO, mys a kráter jazera DEBUNSHA. Návrat do Limbe.

Alternatíva: Fakultatívny výlet na najvyššiu horu západnej Afriky Mount Cameroun vysokú 4 080 m n. m. Výstup na doteraz aktívnu sopku prechádza cez všetky vegetačné pásma a posledná etapa s monumentálnym výhľadom uspokojí aj ostrieľaných lezcov. Tu zažijeme pravé africké „odcivilizovanie sa”.

13.-14. deň: 

Po návrate z národného parku v Limbe počkáme na tých, ktorí absolvovali výstup na Mount Cameroun a presunieme sa do Doualy. Posledné momenty Afriky. Nočný let a prílet do Viedne.

Viac k ceste:

Očkovanie

V Kamerune je povinné očkovanie na žltú zimnicu. Očkovací preukaz budú kontrolovať na letisku, bez potvrdenia o očkovaní vás do krajiny nepustia. Odporúčame vám aj očkovanie na hepatitídu. Rovnako budeme brať antimalariká.

Bezpečnostná situácia

Bezpečnostná situácia je v tejto časti Afriky – veľmi dobrá. Ľudia sú tolerantní a srdeční. Samozrejme, budeme sa správať ako pri iných cestách, teda istý stupeň ostražitosti a prirodzený rešpekt je potrebný.

Ubytovanie

Ubytovaní budeme na misii, niekoľkokrát v stanoch a potom v hoteloch strednej kategórie kamerunského typu. Tu musíme odložiť naše európske hodnotenie kvality a čistoty hotelov a akceptovať typ afrického hotela. Cestujeme do miest, ktoré sú len minimálne navštevované európskymi turistami a tomu zodpovedá aj ponúkané ubytovanie.

 

Trasa zájazdu

Douala – Kribi – Dizangué – Bamenda – Kumbo – Oku – Limbe

CENA OD 2200 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, skúseného sprievodcu CK Victory Travel a miestneho sprievodcu, ubytovanie na misii a v rôznych typoch hotelov od jednoduchého ubytovania po hotely na miestnej úrovni cca 3* hotelov, prenajatú dopravu s miestnym šoférom, vstupné, výlet loďou po rieke Lobé, výlety podľa programu, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Víza a organizačné zabezpečenie (190 €), povinné príplatky, stravu, fakultatívne aktivity, vreckové, vstupné (cca 50 eur)
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 400 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

KAMERUN

Krajina šamanov a tajomnej mágie
Cena od 2200€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X