Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

Ázia

JÁVA A KALIMANTAN (BORNEO)

Divoká Indonézia

JÁVA A KALIMANTAN (BORNEO)

JÁVA A KALIMANTAN (BORNEO)

CENA OD 2290 €

Náročnosť:
KRAJINA
Indonézia
Hlavné mesto ostrovného štátu Jakarta odzrkadľuje mnohé z charakteru tohto národa. Tie najzaujímavejšie pamiatky a malebné pláže na nás čakajú v okolí ďalšej z metropol – sultánskej Jogjakarte. S výstupom na sopku Bromo odhalíme málo poznanú tvár ostrova Jáva. Doteraz neobjavená exotika rozmanitého indonézskeho ostrova Kalimantan ponúka dažďový prales a v ňom orangutany, gibony, makaky, dlhonosé opice rodu Proboscis.
Termíny
OBJEDNAŤ

29.04.2019 - 12.05.2019
len 8 dní dovolenky
2290 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadky všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných hoteloch a chatkách s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, nočný vlak na trase Jakarta – Jogjakarta, prelet na trase Surabaya – Pangkalan Bun, Pangkalan Bun – Jakarta, dopravu kvalitným autobusom, všetku ostatnú lokálnu dopravu so skupinou, organizačné zabezpečenie turistických víz, poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

Harmónia poznania kultúry a eko turistiky uprostred dažďového pralesa.

 

  • Prehliadka najvýznamnejších chrámov hinduizmu a budhizmu na Jáve – Prambanan a Borobudur zaručí fotografie, na ktoré budete hrdí.
  • Predčí ich len východ slnka v sopečnej panoráme  s výstupom na sopku Bromo.
  • Pohostinní a milí domorodí obyvatelia, ktorí si nás všetkých získajú svojou dobrosrdečnosťou, nám budú všade prítomnými spoločníkmi.
  • Trojdňová vzrušujúca plavba na palube lode, počas ktorej budeme každý deň zažívať iné scenérie a iné dobrodružstvo je tým pravým, po čom duša pravého cestovateľa piští.
  • Divokí domorodci a všade navôkol prítomná dych berúca krása tropickej prírody obývanej bohatou faunou si nás získa. Cestujeme v malej skupinke.

 

Program zájazdu

1 – 3 deň:

Odlet z Viedne s príletom do JAKARTY. Mestské námestia, čínska štvrť, koloniálna mestská štvrť BATAVIA a starý prístav. Tak takto vyzerá 11 miliónová metropola indonézskeho národa? Pôsobivé! Popoludňajší prelet do Jogjakarty. Po ubytovaní sa v príjemnom hoteli v centre mesta, sa vydáme na prehliadku sultánskeho paláca a samotného mesta Jogjakarta. Večerná návšteva tradičného predstavenia jávanského tieňového divadla – WAYANG KULIT na nás dýchne kultúrou a zručnosťou miestnych umelcov. Na záver dňa pookrejeme na vychýrenej hlavnej ulici MARLIOBORO.

4. – 6. deň:

JOGJAKARTA – mesto plné trhov a kultúry, ale aj milých ľudí a nekonečných možností. Počuli ste už o tradičnej technike maľby na plátno voskom? Volá sa batik a my si ju predvedieme. Pre všetkých záujemcov odporúčame možnosť aktívneho relaxu v podobe celodenného fakultatívneho výletu na scénické a fotogenické pláže v okolí Jogjakarty. Celodenný výlet na najznámejšie a historicky najvýznamnejšie chrámy dvoch hlavných náboženstiev juhovýchodnej Ázie – hinduizmu a budhizmu. BOROBUDUR a PRAMBANAN. Prechod popod sopku MERAPI, návšteva a prehliadka tejto lávovej cesty, je pre prípadných záujemcov možná aj na džípoch. Tretia a posledná noc v Jogjakarte.

7. – 8. deň:

Na džípoch sa necháme vyviesť do výšky takmer 3 000 m n. m., kde počkáme na nezabudnuteľný východ slnka nad sopkou Bromo. Pri priaznivom počasí výhľad, aký sa vám naskytne za život len málokedy! Presun do SURABAYE, s následným preletom do mesta PANGKALAN BUUN na ostrove KALIMANTAN. Objavovanie ďalšieho z ostrovov začína krátkym presunom do blízkeho mestečka KUMAI, kde sa nalodíme na tradičnú drevenú loď klotok. Plavba po rieke SUNGGAI začína. Večera na lodi v obklopení prírodou nám chutí akosi lepšie. Zaspávame pri zvukoch džungle v RIMBA LODGE – komfortných ekologických domčekoch národného parku TANJUNG PUTING uprostred dažďového pralesa. Existuje ešte niečo krajšie?

9. – 11. deň:

Po výdatnom spánku sa vydáme do PONDOK TANGUY, kde absolvujeme ranné kŕmenie orangutanov. Tieto úžasné a neskutočne rozumné stvorenia pri nás ešte nikdy neboli tak blízko. Ďalej sa presúvame naším prenajatým klotokom, kde sa aj stravujeme. Navštívime prvú záchrannú stanicu orangutanov CAMP LEAKY založenú etologičkou Biruté Galdykas, ženou rovnakého významu na poli záchrany primátov, ako Diane Fossy (gorily) a Jane Goodall (šimpanzy). Prechádzka dažďovým pralesom ku miestu, kde krokodíly kladú vajcia, nás prevedie pomedzi obrovské stromy meranti za zvukov rôznych druhov vtáctva a opíc, ako sú napr. gibony, makaky či dlhonosé opice rodu Proboscis. Ráno sa plavíme k zalesňovacej stanici, kde si môžeme vyskúšať sadenie stromov, ako meranti, santal či nyati, ktorého plodmi sa živia práve orangutany. Cez Kumai sa presunieme do dediny dajákov BAKONSU. Kto sú to tí dajákovia a ako vlastne žijú? Ukážeme vám. Návšteva tradičného dlhého domu, postaveného na koloch nad zemou bude nevšedným zážitkom. Noc v Bakonsu v jednoduchých podmienkach.

12. – 14. deň:

Ako prebieha vzdelávanie v tak odľahlých častiach sveta? Návšteva lokálnej základnej školy bude v pozitívnom zmysle nesmierne dojímavá. Každý sa zamyslí nad luxusom  a komfortom, ktorý máme doma bez toho, aby sme si ho uvedomovali a vážili. Po tomto silnom zážitku ho už možno nebudeme vnímať ako samozrejmosť. Následný presun na letisko v Pangkalan Bun s preletom do Jakarty, kde strávime noc v hoteli. Je to tu, naša expedícia končí a my, plní nezabudnuteľných zážitkov z tak odlišnej a príjemnej Indonézie, odlietame do Viedne.

Trasa zájazdu:

Jakarta – Jogjakarta – Bromo – Surabaya – Pangkalan Buun

 

CENA OD 2290 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadky všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných hoteloch a chatkách s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, nočný vlak na trase Jakarta – Jogjakarta, prelet na trase Surabaya – Pangkalan Bun, Pangkalan Bun – Jakarta, dopravu kvalitným autobusom, všetku ostatnú lokálnu dopravu so skupinou, organizačné zabezpečenie turistických víz, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Víza, fakultatívne výlety, stravu, vstupy, prepitné, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 370 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

JÁVA A KALIMANTAN (BORNEO)

Divoká Indonézia
Cena od 2290€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X