Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Afrika

JAR, NAMIBIA, BOTSWANA, ZIMBABWE, ZAMBIA

Veľká africká expedícia – jedenkrát za život!

JAR, NAMIBIA, BOTSWANA, ZIMBABWE, ZAMBIA

JAR, NAMIBIA, BOTSWANA, ZIMBABWE, ZAMBIA

CENA OD 3660 €

Náročnosť:
KRAJINA
Botswana
Južná Afrika
Namíbia
Zambia
Zimbabwe
Zážitková cesta juhom Afriky, po stopách bušmenov a Hotentotov. Na terénnom aute či na minivane, púšťou hrajúcou farebným spektrom až po oranžové duny Sossusvlei, cez skalnaté rozsadliny po zelené národné parky, národy Damarov, Himbov, Ovambov, Šonov, Zuluov až po bielych Juhoafričnov či Afrikáncov. Slony na cestách, stejky z antilop na tanieri a k tomu osviežujúce pivo či lahodné víno. Na vlastnej koži zažijeme viackrát NAJ, NAJ, NAJ. NAJhlbší kaňon Afriky, NAJstaršiu púšť sveta, NAJstarší národný park Afriky, NAJväčší meteorit sveta, NAJširší neprerušený závoj vodopádov na svete.

Termíny
OBJEDNAŤ

23.04.2020 - 12.05.2020
len 12 dní dovolenky
3660 €
29.10.2020 - 17.11.2020
len 13 dní dovolenky
3660 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcov CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, kvalitnú klimatizovanú dopravu (minivany) + pohonné hmoty, cestné poplatky a poplatky na hraniciach, ubytovanie v kvalitných 3* a 4* hoteloch a štýlových lodžiách vo dvojlôžkových izbách s raňajkami, safari v NP Etosha, safari v NP Chobe a NP Kruger v otvorených autách uspôsobených na vyhľadávanie divých zvierat, safari plavba po rieke Chobe s obedom, poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

  • Kapské Mesto, Stolová hora, Pobrežie kostier, safari v najlepších národných parkoch Afriky: NP Etosha, NP Chobe a NP Kruger
  • Mys dobrej nádeje, 111 m vysoké Viktóriine vodopády, najhlbší africký kaňon – Fish River, ale aj Blyde River Canyon a fascinujúca Panorama Route
  • Namib Naukluft Park – oranžové pieskové duny Sossusvlei a Sesriem kaňon
  • Garantujeme najkomplexnejší program na Slovensku!

 

Program zájazdu

 
1.-3. deň:

Odlet z Viedne a prílet do KAPSKÉHO MESTA. Sami na vlastné oči sa presvedčíme, prečo sa toto najstaršie juhoafrické mesto zaraďuje medzi najkrajšie na svete. STOLOVÁ HORA a mesto, kde zažijeme zmes afrických tradícií a európskej architektúry. Pravá chuť Afriky, prvá noc pod Južným krížom. Farebná malajská štvrť Bo-Kaap, SIGNAL HILL a pohľady na slávnu Leviu hlavu. Okolo FALSE BAY až k MYSU DOBREJ NÁDEJE. Uvidíme kolóniu tučniakov, jedinú svojho druhu v Afrike, v meste SIMON’S TOWN, Damany skalné, priame príbuzné slonov a k tomu množstvo paviánov. Pohľad na Dvanásť apoštolov a štýlové predmestie CAMPS BAY. Zažili ste už pohľady na Kapské Mesto v noci?

4.-5. deň:

Odchod na sever od Namíbie, do SPRINGBOKU – do oblastného mesta NAMAQUALANDU. Prekročíme hranicu a sme v Namíbii. Krajina sa razom mení, zapadajúce slnko, takmer žiadne autá, púštne scenérie KALAHARI. Druhý najhlbší kaňon sveta – FISH RIVER CANYONU. Vyhliadka až na dno kaňonu. Cez Keetmanshoop až do hlavného mesta krajiny – do WINDHOEKU.

6.-8. deň:

Prehliadka Windhoeku. Moderné mesto a 12 namíbijských kmeňov je riadené práve z centrálnej časti Namíbie. Presun do nášho kempu strateného v divočine. Romantická Afrika! NAMIB NAUKLUFT PARK. Prvé stretnutia s priamorožcami a s Antilopami skákavými. Východ slnka nad obrovskými oranžovými pieskovými dunami v SOSSUSVLEI a v DEADVLEI Vás zaručene dostane! SESRIEM KAŇON. SOLITAIRE, mesto uprostred púšte s tradičnou nemeckou štrúdľou a s africkou pohostinnosťou. Po prašných cestách púšte do kúpeľného mesta. SWAKOPMUND – nemecké kúpeľné mesto s názvami ulíc po nemeckých panovníkoch, so skvelým pivom Hansa, mestská veža, reštaurácie na pobreží a nezabudnuteľná atmosféra. POBREŽIE KOSTIER a obrovská kolónia uškatcov a návšteva Cape Cross.

9.-10. deň:

Oblasť Damarlandu. Sekundovať nám bude masív pohoria BRANDBERG s najvyšším vrchom Namíbie. Až 45 000 krováckych malieb! Skalná maľba WHITE LADY. Cestou uvidíme ženy z kmeňa Herero a ženy „hore bez“ z kmeňa Himba. Príchod a ubytovanie sa pri NP ETOSHA. Kto uvidí prvý slona, nosorožca, leoparda a leva? Obed v bývalej vojenskej pevnosti NAMUTONI so zaujímavou históriou a môžeme pokračovať v našom safari. TSUMEB – banské mesto s nádherným parkom a náš hotel s bazénom.

11.-13. deň:

Meteorit HOBA – najväčší svojho druhu na svete. Zastavíme sa v meste RUNDU, ležiacom na slávnej rieke OKAVANGO s nefalšovanou africkou atmosférou. Noc pod africkým nebom v pohodlnej lodžii, neďaleko slávnej rieky Okavango. Cez CAPRIVI STRIP a jeho správne mesto Katima Mulilo až do botswanského KASANE. Botswana a safari v NP CHOBE, kde žije viac ako 80 000 slonov. Pozývame Vás na obed. Safari z lode na rieke Chobe a zvieratá pri večernom napájaní, ku ktorým sa dostanete na dosah. Hrochy, Antilopy Kudu, vodárky a množstvo ďalších zvierat, o ktorých ste doteraz iba čítali. Presun do ZIMBABWE – Victoria Falls.

14.-15. deň:

VIKTÓRIINE VODOPÁDY, azda najkrajšie padajúce vody na svete, ktoré objavil David Livingstone. Sen každého cestovateľa. My navštívime padajúce vody zo strany Zambie a aj Zimbabwe. Porovnáme, z ktorej strany sú krajšie! Možnosť návštevy LIVINGSTONE ISLAND a adrenalínové kúpanie v Devil´s pool! Len centimetre nás budú deliť od okraja vodopádu. Kto chce, vyskúša bungee jump priamo z mosta do rokliny rieky ZAMBEZI. Alebo vyskúšate vraj najťažší rafting na svete? Preletíte vrtuľníkom ponad vodopády? Chcete sa plaviť medzi krokodílmi a hrochmi a popíjať pritom rôzne druhy nápojov, čo hrdlo ráči? Tu nájdete aj tie najlepšie a najlacnejšie suveníry. Obrovský BAOBAB, pod ktorým odpočíval sám pán Livingstone.

16.-18. deň:

Čaká nás prechod cez Botswanu späť do Juhoafrickej republiky. Presun do GRASKOPU, kde ochutnáme famózne palacinky. Čarovné výhľady po famóznej PANORAMA ROUTE. Blyde River Canyon – tretí najväčší kaňon sveta. God´s Window a Bourke´s Luck Potholes – krásne prírodné útvary. A na koniec našej nezabudnuteľnej africkej anabázy to najlepšie! KRUGER NATIONAL PARK – rozkladá sa na 2 miliónoch hektárov a je zároveň najstarším parkom v Afrike. Celodenné safari.

19.-20. deň:

A sme v hlavnom meste – PRETÓRIA a naša prehliadka mesta. Sídlo prezidenta UNION BUILDING umiestnené na najvyššom kopci v meste, nádherné výhľady na mesto. PALACE OF JUSTICE je miesto, kde bol v roku 1963 odsúdený na doživotie N. Mandela. Church square a rodný dom Paula Krugera – otca búrskeho obyvateľstva, nádherné stromoradia s exotickými palisandrami. Pozývame Vás na dobrú večeru, na stejky. Rozlúčka s Afrikou. Odlet a prílet do Viedne.

Trasa zájazdu

Prílet do CAPE TOWN, presun do 2.SPRINGBOKu, ďalej do 3. AI AIS-Fish River Kanon, potom do 4. KEETMANSHOOP, ďalej do 5. WINDHOEK, pokračujeme do 6. SOSSUSVLEI, odtiaľ do 7. SOLITAIRE a následne do 8. SWAKOPMUNDU, presun do 9. OUTJO, ďalej do 10.NP ETOSHA potom do 11. TSUMEB, odtiaľ do 12. RUNDU a následne do 13. KASANE, pokračujeme do 14. VICTORIA FALLS, naspäť do KASANE a odtiaľ cez FRANCISTOWN na hraničný 15. GROBLERSBRUG a odtiaľ do 16. HAZYVIEW, potom 17. PRETORIA – JOHANNESBURG a odlet do Európy.

CENA OD 3660 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcov CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, kvalitnú klimatizovanú dopravu (minivany) + pohonné hmoty, cestné poplatky a poplatky na hraniciach, ubytovanie v kvalitných 3* a 4* hoteloch a štýlových lodžiách vo dvojlôžkových izbách s raňajkami, safari v NP Etosha, safari v NP Chobe a NP Kruger v otvorených autách uspôsobených na vyhľadávanie divých zvierat, safari plavba po rieke Chobe s obedom, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Víza, povinné príplatky, vstupné, poistenie liečebných nákladov, fakultatívne výlety.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 450 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ
Kvalitný a pohodlný zájazd pre každého! Vysoko kvalitné ubytovanie, doprava a skúsený sprievodca CK Victory Travel – odborník na Afriku s mnohoročnými skúsenosťami. Ukážeme Vám neopakovateľnú a romantickú časť africkej divočiny. Cesta jedenkrát za život!

JAR, NAMIBIA, BOTSWANA, ZIMBABWE, ZAMBIA

Veľká africká expedícia – jedenkrát za život!
Cena od 3660€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X