Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

Afrika

JAR, NAMIBIA, BOTSWANA, ZIMBABWE, ZAMBIA

JAR, NAMIBIA, BOTSWANA, ZIMBABWE, ZAMBIA

JAR, NAMIBIA, BOTSWANA, ZIMBABWE, ZAMBIA

CENA OD 3590 €

Náročnosť:
KRAJINA
Botswana
Južná Afrika
Namíbia
Zambia
Zimbabwe
Kapské mesto, Stolová hora, Pobrežie kostier, safari v najlepších národných parkoch Afriky: NP Etosha, NP Chobe a NP Kruger . Mys Dobrej nádeje, 111 m vysoké Viktóriine vodopády (návšteva vodopádov zo zimbabwskej aj zambijskej strany), najhlbší africký kaňon - Fish River, ale aj Blyde River Canyon a fascinujúca Panorama Route. Namib Naukluft Park – oranžové pieskové duny Sossusvlei a Sesriem kaňon
Termíny
OBJEDNAŤ

25.04.2019 - 14.05.2019
len 12 dní dovolenky
3590 €
31.10.2019 - 19.11.2019
len 13 dní dovolenky
3590 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcov CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, kvalitnú klimatizovanú dopravu (minivany) + pohonné hmoty, cestné poplatky a poplatky na hraniciach, ubytovanie v kvalitných 3* a 4* hoteloch a štýlových lodžiach v dvojlôžkových izbách s raňajkami, safari v NP Etosha, safari v NP Chobe a NP Kruger v otvorených autách uspôsobených na vyhľadávanie divých zvierat, safari plavba po rieke Chobe s obedom, pozývame vás 3 x na steak v reštaurácii SPUR, poistenie CK voči insolventnosti.

Popis zájazdu

  • Kapské mesto, Stolová hora, Pobrežie kostier, safari v najlepších národných parkoch Afriky: NP Etosha, NP Chobe a NP Kruger
  • Mys Dobrej nádeje, 111 m vysoké Viktóriine vodopády (návšteva vodopádov zo zimbabwskej aj zambijskej strany), najhlbší africký kaňon – Fish River, ale aj Blyde River Canyon a fascinujúca Panorama Route
  • Namib Naukluft Park – oranžové pieskové duny Sossusvlei a Sesriem kaňon
  • Garantujeme najkomplexnejší program na Slovensku!

 

Program zájazdu

 
1.-3. deň:

Odlet z Viedne a prílet do KAPSKÉHO MESTA. Sami na vlastné oči presvedčíme, prečo sa toto najstaršie juhoafrické mesto radí medzi najkrajšie na svete. STOLOVÁ HORA a mesto, kde zažijeme zmes afrických tradícií a európskej architektúry. Pravá chuť Afriky, prvá noc pod Južným krížom. Farebná malajská štvrť Bo-Kaap, SIGNAL HILL a pohľady na slávnu Leviu hlavu. Vydáme sa na juh okolo FALSE BAY až k MYS DOBREJ NÁDEJE. Uvidíme kolóniu tučniakov jedinú svojho druhu v Afrike v meste SIMON’S TOWN, damany skalné, priame príbuzné slonov a k tomu množstvo paviánov. Pohľad na Dvanásť apoštolov a štýlové predmestie CAMPS BAY. Zažili ste už pohľady na Kapské mesto v noci? S nami zažijete Cape Town by night! Obchodno – kultúrna štvrť WATERFRONT.

4.-5. deň:

Odchod na sever do Namíbie, do SPRINGBOKU– oblastného mesta NAMAQUALANDU. Prekročíme hranicu a sme v Namíbii. Krajina sa razom mení, zapadajúce slnko, takmer žiadne autá, púštne scenérie KALAHARI. Druhý najhlbší kaňon sveta – FISH RIVER CANYONU. Vyhliadka až na dno kaňonu. Cez Keetmanshoop až do hlavného mesta krajiny – WINDHOEK.

6.-8. deň:

Prehliadka Windhoeku. Moderné mesto a 12 namibských kmeňov je riadené práve z centrálnej časti Namíbie. Presun do nášho kempu strateného v divočine. Romantická Afrika! NAMIB NAUKLUFT PARK. Prvé stretnutia s priamorožcami a antilopami skákavými. Východ slnka nad obrovskými oranžovými pieskovými dunami v SOSSUSVLEI a DEADVLEI vás zaručene dostane! SESRIEM KAŇON. SOLITAIRE, mesto uprostred púšte s tradičnou nemeckou štrúdľou a africkou pohostinnosťou. Po prašných cestách púšte do kúpeľného mesta. SWAKOPMUND – nemecké kúpeľné mesto s názvami ulíc po nemeckých panovníkoch, skvelým pivom Hansa, mestská veža, reštaurácie na pobreží a nezabudnuteľná atmosféra. POBREŽIE KOSTIER a obrovská kolónia uškatcov a návšteva Cape Cross.

9.-10. deň:

Oblasť Damarlandu. Sekundovať nám bude masív pohoria BRANDBERG s najvyšším vrchom Namíbie. Až 45 000 krováckych malieb! Skalná maľba WHITE LADY. Cestou uvidíme ženy z kmeňa Herero a ženy „hore bez“ z kmeňa Himba. Príchod a ubytovanie sa pri NP ETOSHA. Kto uvidí prvý slona, nosorožca, leoparda a leva? Obed v bývalej vojenskej pevnosti NAMUTONI so zaujímavou históriou a môžeme pokračovať v našom safari. TSUMEB – banské mesto s nádherným parkom a náš hotel s bazénom.

11.-13. deň:

Meteorit HOBA – najväčší svojho druhu na svete. Zastavíme sa v meste RUNDU, ležiaceho na slávnej rieke OKAVANGO s nefalšovanou africkou atmosférou. Noc pod africkým nebom v pohodlnej lodge, neďaleko slávnej rieky Okavango. Cez CAPRIVI STRIP a jeho správne mesto Katima Mulilo až do botswanského KASANE. Botswana a safari v NP CHOBE, kde žije viac ako 80 000 slonov. Pozývame Vás na obed. Safari z lode na rieke Chobe a zvieratá pri večernom napájaní ku ktorým sa dostanete na dosah. Hrochy, antilopy kudu, vodárky a množstvo ďalších zvierat, o ktorých ste doteraz iba čítali. Presun do ZIMBABWE – Victoria Falls

14.-15. deň:

VIKTÓRIINE VODOPÁDY, azda najkrajšie padajúce vody na svete, ktoré objavil David Livingstone. Sen každého cestovateľa. My navštívime padajúce vody zo strany Zambie a aj Zimbabwe. Porovnáme z ktorej strany sú krajšie! Možnosť návštevy LIVINGSTONE ISLAND a adrenalínové kúpanie v Devil´s pool! Len centimetre nás budú deliť od okraja vodopádu. Kto chce, vyskúša bungee jump priamo z mosta do rokliny rieky ZAMBEZI? Alebo vyskúšate vraj najťažší rafting na svete? Preletíte vrtuľníkom ponad vodopádmi? Chcete sa plaviť medzi krokodílmi a hrochmi a popíjať pritom rôzne druhy nápojov, čo hrdlo ráči? Tu nájdete aj tie najlepšie a najlacnejšie suveníry. Obrovský BAOBAB pod ktorým odpočíval sám pán Livingstone.

16.-18. deň:

Čaká nás prechod cez Botswanu späť do Juhoafrickej republiky. Presun do GRASKOPU, kde ochutnáme famózne palacinky. Čarovné výhľady po famóznej PANORAMA ROUTE. Návšteva Blyde River Canyon – tretieho najväčšieho kaňonu sveta, God´s Window a Bourke´s Luck Potholes – krásne prírodné útvary. A na koniec našej nezabudnuteľnej africkej anabázy to najlepšie! KRUGER NATIONAL PARK – rozkladá sa na 2 miliónoch hektároch a je zároveň najstarším parkom v Afrike. Celodenné safari.

19.-20. deň:

A sme v hlavnom meste – PRETÓRIA a naša prehliadka mesta. Sídlo prezidenta UNION BUILDING umiestnené na najvyššom kopci v meste, nádherné výhľady na mesto. PALACE OF JUSTICE je miesto, kde bol v roku 1963 odsúdený na doživotie N. Mandela. Church square a rodný dom Paula Krugera – otca búrskeho obyvateľstva nádherné stromoradia s exotickými palisandrami. Máme poslednú príležitosť nadýchnuť sa Afriky a so spomienkami na nádherné zážitky sa rozlúčime. Prílet domov.

Trasa zájazdu

CAPE TOWN – SPRINGBOK – AI AIS-Fish River Kanon – KEETMANSHOOP – WINDHOEK – SOSSUSVLEI – SOLITAIRE – SWAKOPMUNDU – OUTJO – ETOSHA – TSUMEB – RUNDU – KASANE – VICTORIA FALLS – KASANE – FRANCISTOWN – GROBLERSBRUG – HAZYVIEW – PRETORIA – JOHANNESBURG a odlet do Europy

CENA OD 3590 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcov CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, kvalitnú klimatizovanú dopravu (minivany) + pohonné hmoty, cestné poplatky a poplatky na hraniciach, ubytovanie v kvalitných 3* a 4* hoteloch a štýlových lodžiach v dvojlôžkových izbách s raňajkami, safari v NP Etosha, safari v NP Chobe a NP Kruger v otvorených autách uspôsobených na vyhľadávanie divých zvierat, safari plavba po rieke Chobe s obedom, pozývame vás 3 x na steak v reštaurácii SPUR, poistenie CK voči insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Víza, povinné príplatky, vstupné, poistenie lieč. nákladov, fakult. výlety.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 450 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ
Kvalitný a pohodlný zájazd pre každého! Vysoko kvalitné ubytovanie, doprava a skúsený sprievodca CK Victory Travel – odborník na Afriku s mnohoročnými skúsenosťami. Ukážeme vám neopakovateľnú a romantickú časť africkej divočiny. Garantujeme silný zážitok!

JAR, NAMIBIA, BOTSWANA, ZIMBABWE, ZAMBIA

Cena od 3590€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X