Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

Afrika

JAR, NAMÍBIA, BOTSWANA, ZIMBABWE, ZAMBIA, SVAZIJSKO 2018

Krásy Južnej Afriky 

JAR, NAMÍBIA, BOTSWANA, ZIMBABWE, ZAMBIA, SVAZIJSKO 2018

JAR, NAMÍBIA, BOTSWANA, ZIMBABWE, ZAMBIA, SVAZIJSKO 2018

CENA OD 3590 €

Náročnosť:
KRAJINA
Zimbabwe
Namíbia
Botswana
Zambia
Svazijsko
Južná Afrika
Svet sústredený v jednom štáte. Juhoafrická republika! Jedna z najmenej objavených afrických krajín, stále tajomná a nepoznaná, taká je Namíbia. Čierna a horúca, to je bývalá provincia Veľkej Británie, africká Botswana. A jeden z najväčších pokladov ukrývajúci sa na hraniciach Zambie a Zimbabwe v podobe Viktóriiných vodopádov. Garancia silných zážitkov, ako aj najkomplexnejšieho programu na Slovensku, doplnený o miništátik Svazijsko!
Termíny
OBJEDNAŤ

22.03.2018 - 10.04.2018
len 12 dní dovolenky
3590 €
01.05.2018 - 20.05.2018
len 12 dní dovolenky
3590 €
20.09.2018 - 09.10.2018
len 14 dní dovolenky
3590 €
01.11.2018 - 20.11.2018
len 13 dní dovolenky
3590 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných 3* a 4* hoteloch a štýlových lodžiách v dvojlôžkových izbách s raňajkami, kvalitnú klimatizovanú dopravu (minivany) + pohonné hmoty, cestné poplatky a poplatky na hraniciach, safari v NP Etosha v našom minivane, safari v NP Chobe a NP Kruger v otvorených autách uspôsobených na vyhľadávanie divých zvierat, safari plavba po rieke Chobe s obedom, poistenie CK proti insolventnosti.

????????????????????????????????????

Popis zájazdu

Krásy Južnej Afriky

 

  • NP Etosha, NP Chobe a NP Kruger.
  • Podarí sa nám vidieť celú „Veľkú päťku“? Mys Dobrej nádeje, 111 m vysoké Viktóriine vodopády (návšteva vodopádov zo zimbabwianskej aj zambijskej strany), najhlbší africký kaňon – Fish River, ale aj Blyde River Canyon a fascinujúca Panorama Route.
  • Miništátik Svazijsko – kráľovstvo v Južnej Afrike s fascinujúcim koloritom.
  • Namib Naukluft Park – najväčšie duny sveta  Sossusvlei a Deadvlei budú tou najkrajšou bodkou poznávania tohto podmanivého Čierneho kontinentu.

 

Program zájazdu

1.-3. deň:

Odlet z Viedne a prílet do KAPSKÉHO MESTA. STOLOVÁ HORA a mesto, kde zažijeme zmes afrických tradícií a európskej architektúry. Farebná malajská štvrť Bo-Kaap, SIGNAL HILL a pohľady na slávnu Leviu hlavu. MYS DOBREJ NÁDEJE. Uvidíme kolóniu tučniakov jedinú svojho druhu v Afrike v meste SIMON’S TOWN. Pohľad na Dvanásť apoštolov a štýlové predmestie CAMPS BAY. Luxusná prístavná promenáda v Stolovej zátoke VICTORIA& ALFRED WATERFRONT.

4.-5. deň:

Odchod na sever do Namíbie, do SPRINGBOKU – oblastného mesta NAMAQUALANDU. Krajina sa razom mení, zapadajúce slnko, takmer žiadne autá, púštne scenérie KALAHARI. Druhý najhlbší kaňon sveta – FISH RIVER CANYONU. Vyhliadka až na dno kaňonu a naša prašná anabáza Afrikou.

6.-7. deň:

Pokračujeme cez Mariental až do hornatého NAMIB NAUKLUFT PARK. Prvé stretnutia s priamorožcami a antilopami skákavými. Východ slnka nad obrovskými oranžovými pieskovými dunami v SOSSUSVLEI a DEADVLEI. SOLITAIRE, mesto uprostred púšte. SWAKOPMUND – príjemné a čisté mestečko, so skvelým pivom Hansa, mestská veža, reštaurácie na pobreží a čarovná atmosféra tohto afrického mestečka. Práve tu ochutnáme prvý stejk z pštrosa, impaly či antilopy skákavej. Posledný kontakt na čas s civilizáciou. POBREŽIE KOSTIER, obrovská kolónia uškatcov a návšteva Cape Cross. WALVIS BAY – anglické mesto v susedstve toho nemeckého. Kolónia pelikánov, plameniakov a pieskové duny v meste.

8.-9. deň:

Sme v oblasti DAMAROV. Sekundovať nám bude masív pohoria BRANDBERG s najvyšším vrchom Namíbie a práve tu objavíme najstaršie krovácke maľby. Doplníme palivo v Khorixas. Cestou uvidíme ženy z kmeňa Herero a ženy „hore bez“ z kmeňa Himba. Príchod a ubytovanie sa pri NP ETOSHA. Doobeda budeme pozorovať pasúce sa antilopy skákavé, zebry, žirafy, priamorožce a možno uvidíme aj šelmy odpočívajúce po nočnom love. TSUMEB – banské mesto s nádherným parkom a náš hotel s bazénom.

10.-12. deň:

Pokračujeme ďalej do Grootfontain, kde sa nachádza meteorit HOBA – najväčší svojho druhu na svete. Zastavíme sa v meste RUNDU, ležiacom na slávnej rieke OKAVANGO. Noc pod africkým nebom v pohodlnej lodge, neďaleko slávnej rieky Okavango. Krátka zastávka pri POPA FALLS. Cez CAPRIVI STRIP a jeho správne mesto Katima Mulilo až do botswanského KASANE. Botswana a safari v NP CHOBE, kde žije viac ako 80 000 slonov. Po obede vyskúšame safari z lode po rieke Chobe. Okrem toho uvidíme aj hrochy, antilopy kudu, vodárky a množstvo ďalších zvierat. Presun do ZIMBABWE – Victoria Falls.

13.-14. deň:

VIKTÓRIINE VODOPÁDY, azda najkrajšie padajúce vody na svete. Možnosť návštevy LIVINGSTONE ISLAND. Kto chce, vyskúša bungee jump priamo z mosta do rokliny rieky ZAMBEZI? Alebo vyskúšate vraj najťažší rafting na svete? Preletíte vrtuľníkom ponad vodopády? Chcete sa plaviť medzi krokodílmi a hrochmi a popíjať pritom rôzne druhy nápojov, čo hrdlo ráči?

15.-17. deň:

Čaká nás prechod cez Botswanu späť do Juhoafrickej republiky. Noc v oblasti POLOKWANE, hlavnom meste regiónu LIMPOPO, prezývané aj „Mesto hviezd“. Presun do GRASKOPU. Čarovné výhľady po famóznej PANORAMA ROUTE. Návšteva Blyde River Canyon – tretieho najväčšieho kaňonu sveta, God´s Window a Bourke´s Luck Potholes – krásne prírodné útvary. Čarovný vodopád v regióne Mpumulanga – MAC MAC FALLS. KRUGER NATIONAL PARK je najstarším parkom v Afrike. Celodenné safari a hľadanie „Big five“ či „Veľkej päťky“ – slon, lev, nosorožec, byvol a leopard, množstvo antilop, hrochov, krokodílov, paviánov, makakov, žiráf.

18. deň:

SVAZIJSKO – absolutistická monarchia tejto maličkej africkej krajiny. Krajina s dvoma hlavnými mestami, kopce, savany a MBABANE. Návšteva miestnych trhov, pestrofarebné motívy a ďalšia africká krajina v našom pase.

19.-20. deň:

A sme v hlavnom meste – PRETÓRIA. Sídlo prezidenta UNION BUILDING umiestnené na najvyššom kopci v meste, nádherné výhľady na mesto. PALACE OF JUSTICE je miesto, kde bol v roku 1963 odsúdený na doživotie N. Mandela. Church square a rodný dom Paula Krugera – otca búrskeho obyvateľstva nádherné stromoradia s exotickými palisandrami. Máme poslednú príležitosť nadýchnuť sa Afriky a so spomienkami na nádherné zážitky sa rozlúčime. Prílet domov.

Trasa zájazdu

Kapské mesto – Swakopmund – NP Etosha – Rundu – Kasane – Victoria Falls – Polokwane – NP Kruger – Mbabane – Pretoria – Johannesburg

CENA OD 3590 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných 3* a 4* hoteloch a štýlových lodžiách v dvojlôžkových izbách s raňajkami, kvalitnú klimatizovanú dopravu (minivany) + pohonné hmoty, cestné poplatky a poplatky na hraniciach, safari v NP Etosha v našom minivane, safari v NP Chobe a NP Kruger v otvorených autách uspôsobených na vyhľadávanie divých zvierat, safari plavba po rieke Chobe s obedom, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Víza, fakultatívne výlety, vstupy, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 550 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ
Kvalitný a pohodlný zájazd pre každého! Vysoko kvalitné ubytovanie, doprava a skúsený sprievodca CK Victory Travel – odborník na Afriku s dlhoročnými skúsenosťami. V skupine max. 14 klientov.

JAR, NAMÍBIA, BOTSWANA, ZIMBABWE, ZAMBIA, SVAZIJSKO 2018

Krásy Južnej Afriky 
Cena od 3590€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X