Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

Ázia

JAPONSKO

Krajina vychádzajúceho slnka

JAPONSKO

JAPONSKO

CENA OD 2900 €

Náročnosť:
KRAJINA
Japonsko
Krajina samurajov, gejší, šógunov, nindža bojovníkov a úchvatných japonských záhrad. Veľkomesto popkultúry, ale aj tisícročné tradície historického Japonska.
Termíny
OBJEDNAŤ

18.03.2019 - 30.03.2019
10 dní dovolenky
2900 €
20.06.2019 - 02.07.2019
9 dní dovolenky
2900 €
23.10.2019 - 04.11.2019
8 dní dovolenky
2900 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných hoteloch s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, dopravu vlakmi a šinkanzenmi, autobusmi, trajekt na ostrov Mijadžima, poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

Zem technologických inovácií a najrýchlejšie vlaky sveta.

 

  • Tokio – ultramoderné veľkomesto je fascinujúcim zážitkom hneď na úvod.
  • Excelentné reštaurácie, ale aj zapadnuté uličky, ktoré by ste sami nikdy nenašli.
  • Fantastická kuchyňa rôznorodých regiónov, geniálne suši a najlepšie saké na svete.
  • Dedičstvo jedinečnej histórie v Kjóto, Nara, Nikkó, Takajama.

 

Program zájazdu

1.–2.deň:

Odlet z Viedne, do TOKIA, ktoré nás okamžite pohltí! Tu nás čaká atmosféra, ktorá len ťažko nachádza konkurenciu. Nábrežie rieky Sumida a štvrť ŠINDŽUKU s budovou tokijskej radnice. Vydáme sa monorailom cez Dúhový Most do štvrte Odaiba, kde si pozrieme najkrajší výhľad na toto megamesto. Presun vodným taxíkom cez zátoku nám poskytne absolútne iný pohľad. Po rieke Sumidagawa preplávame až do okolia známeho rybieho trhu Tsukiji a starobylej štvrte Asakusa. Tu si pozrieme známy chrám SENSO-JI, aj svojou výškou preslávenú vežu Tokyo Sky Tree.

3.-4.deň:

Presunieme sa do známej štvrte peňazí GINZA, odkiaľ pôjdeme na najznámejšiu križovatku sveta SHIBUYA. Skutočný a dojímavý príbeh o nesmrteľnom pute medzi človekom a psom si porozprávame pri soške psíka, ktorého určite všetci poznáte – HAČIKÓ. Centrum mladých avantgardných ľudí v HARADŽUKU, nás tu však zaujme šintoistická svätyňa MEIDŽI DŽINGÚ, v ktorej si povieme o šintoistických rituáloch. Tokijská Champs-Élysées v Omoto sanno. Celodenný výlet do NIKKÓ a svätyňa Tóšogú zasvätená slávnemu šógunovi IEYASU TOKUGAWA. Posvätná stajňa s dreveným koňom a tradičný symbol japonskej kultúry, tri múdre opičky SANZARU, ktoré riešia spôsob, ako nakladať so zlom. Červený most ŠINKJÓ, po ktorom mohol prechádzať výlučne šógun. Kto to bol? Vysvetlíme si. Návrat do Tokia.

5.deň:

Odchod šinkanzenom do mesta HIROŠIMA. Atraktívne a prosperujúce mesto sa stalo prvým terčom v dejinách ľudstva, na ktorý bola zhodená atómová bomba. Napriek tomu má Hirošima veľmi ďaleko od mesta „depresie“. Jeho obyvatelia sa znova vzchopili a vybudovali veľmi živú a kozmopolitnú spoločnosť. Trajektom sa presunieme na posvätný ostrov MIJADŽIMA. Už z lode nás bude vítať nezabudnuteľný pohľad červenej „plávajúcej“ brány torii svätyne ICUKUŠIMA. Pešia prechádzka k bráne lemovaná srnkami a stánkami s miestnou pochúťkou MOMIJI MANJU a špeciálnymi mušľami TSUBUGAI.

6.deň:

Prechádzka v Parku Mieru a prehliadka hirošimskej Národnej pamätnej siene mieru, v ktorej si pripomenieme hrôzostrašnú udalosť zo 6. augusta 1945. Obed a presun do OSAKY.

7.-8.deň:

Prechádzka na hlavnej triede DÓTOMBURI. Osaka je považované za gastronomické centrum krajiny. Jedli ste už také Takoyaki? Vyhliadka na mesto z Osaka SKY BUILDING. Nakoniec prekvapenie nielen pre pánov, exkluzívna návšteva nerestnej štvrte. Presun do najzaujímavejších a najkrajších miest sveta KJÓTO. Chrám KIYOMIZU DERA, jeden z najtypickejších symbolov celého Japonska alebo naše rozjímanie v zenovej záhrade chrámu RJÓAN – JI. Pohľadnicový pohľad na zlatý chrám KINKAKUDŽI či návšteva hory 10 000 brán, FUŠIMI INARI.

9.-10.deň:

Fakultatívny výlet do NARA. Najväčšia drevená stavba sveta – kláštor TÓDAIDŽI. Ten ukrýva tajomstvo v podobe sochy Veľkého Budhu. Symbol súčasnej Nary – jelenčekovia. Presun vlakom do mimoriadne príjemného mesta KANAZAWA, ležiaceho na pobreží japonského mora. Je známe predovšetkým prekrásnou záhradou KENROKUEN, radiacou sa k trom najkrajším záhradám celého Japonska! Dáme si na trhu OMIČO fantastické ryby? Stará štvrť HIGAŠIČAJA a čaj v dome gejše.

11.deň:

Ranná návšteva bývalej samurajskej štvrte NAGAMAČA, v ktorej si môžete pozrieť originálny samurajský dom. Presun do TAKAJAMA – mesto plné starobylých kupeckých domov založené za periódy Jomon, preslávené svojimi tesármi, ktorí pracovali na stavbe imperiálneho paláca, ale i na množstve chrámov v meste Kyóto a v Nare. Hovorí sa, že saké z tohto regiónu je úplne najlepšie! Miestne trhovisko DŽINIMAE a štvrť tradičných drevených domov SANMAČI SUDŽI.

12.-13.deň:

Presun autobusom do mesta MACUMOTO. Najstarší, a podľa mnohých aj najkrajší, drevený hrad Japonska MACUMOTO-DŽÓ. Odtiaľ pokračujeme do Tokia a čaká nás posledná noc v Japonsku. Transfer na letisko, odlet do Európy.

 

Trasa zájazdu

Tokyo – Hirošima – Osaka – Kyoto – Kanazawa – Takayama – Macumoto

CENA OD 2900 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných hoteloch s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, dopravu vlakmi a šinkanzenmi, autobusmi, trajekt na ostrov Mijadžima, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Fakultatívne výlety, stravu, vstupy, povinné príplatky, dopravu metrom a MHD, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 450 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ
Sakura: V marcovom termíne je možné vidieť najkrajšie kvitnúce stromy čerešne SAKURA. Je to jeden z najvhodnejších termínov na návštevu Japonska. V prípade záujmu ponúkame možnosť navštíviť špeciálne japonské kúpele ONSEN na záver dňa. UPOZORNENIE!: V mestách sa presúvame metrom, medzi mestami vlakmi a rýchlovlakmi, tzv. šinkanzenmia, zo staníc sa presúvame veľakrát peši aj s batožinou do hotelov.

JAPONSKO

Krajina vychádzajúceho slnka
Cena od 2900€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X