Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Ázia

IZRAEL

PAMIATKY A SÚVISLOSTI S DOKTOROM HISTÓRIE JURAJOM POLÁČKOM

IZRAEL

IZRAEL

CENA OD 1150 €

Náročnosť:
KRAJINA
Izrael
Rôznorodosť a komplikovanosť súčasnej Svätej zeme sa dá pochopiť, ak sa vydáme na cestu do minulosti keď vznikla.

Termíny
OBJEDNAŤ

04.04.2020 - 11.04.2020
len 4 dni dovolenky
1150 €
03.10.2020 - 10.10.2020
len 5 dní dovolenky
1150 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK VICTORY TRAVEL a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, komplet prenajatá klimatizovaná doprava, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

Dobrodružný poznávací zájazd Izrael s CK Victory Travel

Popis zájazdu

Ako kresťania vytvorili Svätú zem zo zabudnutej rímskej provincie.

 

  • Navštívte najvýznamnejšie pamiatky a pochopte historické súvislosti Svätej zeme a Blízkeho východu.
  • Starobylé mestá a krajina, kde vznikli biblické dejiny.
  • Kúpanie sa v Mŕtvom mori.

 

Program zájazdu

 
1. – 2. deň:

Odlet z Viedne do TEL AVIVU. Prehliadka moderného mesta s architektúrou bauhaus zapísanou v UNESCO. Presun do JERUZALEMA. Prechádzka STARÝM MESTOM po dávnych rímskych bulvároch od DAMAŠSKEJ BRÁNY popri CHRÁMOVEJ HORE k ZÁPADNÉMU MÚRU (Múr nárekov) cez ŽIDOVSKÚ ŠTVRŤ k BAZILIKE BOŽIEHO HROBU. Hora OFEL, kde stál JERUZALEM KRÁĽA DÁVIDA. Prehliadka archeologického náleziska, prechod podzemným CHIZKIJÁŠOVÝM TUNELOM postaveným v 8. storočí pred Kristom. Nádrž SILOE, kde Ježiš uzdravil slepca. IZRAELSKÉ MÚZEUM, SVÄTYŇA KNIHY, v ktorej sú uložené zvitky od Mŕtveho mora, MODEL JERUZALEMA z Ježišových čias a ARCHEOLOGICKÁ EXPOZÍCIA.

3. – 4. deň:

BETLEHEM. Uvidíme BAZILIKU NARODENIA, jeden z najstarších kostolov na svete. CENTRUM a MÚZEUM BETLEHEMOV. Navštívime POLE PASTIEROV a vyberieme sa do JUDEJSKEJ PÚŠTE k pravoslávnemu kláštoru MAR SABA zo 6. storočia. Návšteva komplexu BOŽIEHO HROBU. KLÁŠTOR SV. JURAJA CHOZEBITU vo WADI QELT, ktorý je zo 6. storočia a leží ukrytý v krásnom zelenom údolí blízko Jericha. Po stopách dávnych pútnikov sa vyberieme na krátku pešiu túru cez údolie.

5. – 6. deň:

OLIVOVÁ HORA. Vystúpime ku kláštoru PATER NOSTER a IMBOMON, odkiaľ podľa tradície Ježiš vystúpil do neba. Údolie potoka Cedron, GETSEMANSKÁ ZÁHRADA a BAZILIKA AGÓNIE. Úzke uličky ARMÉNSKEJ ŠTVRTE, KATEDRÁLA SV. JAKUBA. Pozrieme sa do sýrskeho Kostola SV. MARKA, do MARONITSKÉHO KOSTOLA a deň ukončíme na Vrchu SION, kde je VEČERADLO, v ktorom podľa tradície Ježiš ustanovil Eucharistiu pri Poslednej večeri. Blízko je Kostol ZOSNUTIA PANNY MÁRIE.

7.- 8. deň:

GALILEA. Miesto náleziska vzácnych biblických zvitkov, KUMRÁN. Kúpanie sa v MŔTVOM MORI. Jedno z najstarších miest v Izraeli, BEIT SHEAN, rímske ruiny a antické mozaiky v SKYTOPOLE. Večer nás čaká mesto NAZARET – prehliadka KOSTOLA SV. JOZEFA a BAZILIKY ZVESTOVANIA. TABGHA – Hora Blahoslavenstiev, miesta zázrakov nad TIBERIADSKÝM JAZEROM. Hora TÁBOR – Kostol premenenia Pána a krásna scenéria. Posledná noc v Izraeli a prechádzka večerným mestom NAZARETOM. Odchod na letisko do TEL AVIVU a odlet domov.

 

Trasa zájazdu:

TEL AVIV – JERUZALEM – BETLEHEM – MAR SABA – KUMRÁN – MRTVE MORE – SKYTOPOL – NAZARETH – TEL AVIV

CENA OD 1150 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK VICTORY TRAVEL a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, komplet prenajatá klimatizovaná doprava, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Víza, stravu, vstupy, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 340 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

IZRAEL

PAMIATKY A SÚVISLOSTI S DOKTOROM HISTÓRIE JURAJOM POLÁČKOM
Cena od 1150€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X