Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

Európa

ISLAND OUTDOOR

Túry a prechádzky sopečnou krajinou – pre všetkých milovníkov letnej prírody a turistiky - za minimum dní dovolenky

ISLAND OUTDOOR

ISLAND OUTDOOR

CENA OD 2270 €

Náročnosť:
KRAJINA
Island
Kde bolo, tam bolo tesne pod polárnym kruhom leží mýtické kráľovstvo. Žijú tam krásni elfovia aj obrovskí trollovia. Minulosť tu pripomínajú vyhasnuté sopky a obrovské lávové polia, cez ktoré si razí cestu ľadovec. Ponadeň sviští vietor z fjordov. Po prechádzkach v drsnej prírode si vychutnáte večerný kúpeľ v horúcich bazénikoch za svetla jemne neružoveného odtieňa polnočného slnka.
Termíny
OBJEDNAŤ

19.07.2019 - 30.07.2019
8 dní dovolenky
2270 €
13.08.2019 - 24.08.2019
9 dní dovolenky
2270 €
Cena zahŕňa

Sprievodcu CK VICTORY TRAVEL, ubytovanie v 3* hosteloch, prenajatú dopravu klimatizovaným autobusom, kvalitný sprievodný program, poistenie CK voči insolventnosti, letenku.

Popis zájazdu

„Červené líšky sa tak zázračne podobajú kameňom, až človek žasne.“ Sjón

 

  • Ostrov dokonale spája moderné technológie s dávnymi tradíciami.
  • Islandská kultúra je spojená s prírodou.
  • Surrealistickej krajine dominujú sopky, lávové a geotermálne polia aj ľadovcové lagúny.
  • Počas krátkych túr (3h trek – turistická obuv, nepremokavé oblečenie) si túto magickú krajinu dokonale vychutnáme.

 

Program zájazdu:

 

1. – 2. deň:

Odlet z Viedne, ubytovanie v Reykjavíku. ZLATÝ OKRUH. Prvý parlament na svete v národnom parku Þingvellir. Prejdeme sa v priekope medzi tektonickými doskami, kde sa pomyselne stretáva Európa s Amerikou. Výhľad na najväčšie prírodné jazero Þingvallavatn. Nakrúcali sa tu niektoré časti seriálu Hra o tróny. Uvidíme chrliaci gejzír Strokkur a ohromujúci vodopád Gullfoss.

3. – 4. deň:

Plavba po Atlantiku, trajektom do Heimaey na najväčší z Ostrovov západných mužov. Vydáme sa na juh islandskej vysočiny, ktorá je prístupná len v letných mesiacoch. Na obrovskej ploche sa tu rozprostiera Landmannalaugar. Liparitové hory tak krásne sfarbené, že sa im hovorí Dúhové. Vedie nimi jedna z najkrajších túr sveta. Uvidíme najaktívnejšiu islandskú sopku Heklu. Trojhodinová túra po lávových vyvreninách, možnosť kúpania v prírodnom termálnom bazéne.

5. – 6. deň:

Vodopády Seljalandfoss a Skógafoss. Prejdeme popod vulkán Eyjafjallajökull. Zavítame na najjužnejší bod Islandu, polostrov Dyrholey, známy skalným oblúkom týčiacim sa z mora. Vík í Mýrdal pri jednej z desiatich najkrajších pláží sveta – Reynisfjara. Cesta do Národného parku Skaftafell. Túra nad ľadovec povedie k čiernemu vodopádu Svartifoss. Ľadovcová lagúna Jökulsárlón. Tu odporúčame fakultatívny výlet loďou. Plávajúce kusy ľadovca učarujú každému.

7. – 9. deň:

Dvadsaťpäť km dlhý kráter Lakagigar. Prejdeme po lávovom poli. Reykjavík sa nazýva “Dymová zátoka” podľa stúpajúcich stĺpov pary z horúcich prameňov. Koncertná hala Harpa je skvost miestnej architektúry. Na prechádzke mestom uvidíte množstvo reštaurácií, kaviarničiek a klubov. Voľný deň, počas ktorého môžete fakultatívne zostúpiť do vulkánu, pozorovať veľryby alebo zajazdiť si na jedinečných islandských koňoch.

10. – 12. deň

Mestečkom Hveragarde prechádza horúca rieka. Pečie sa v nej geotermálny chlieb. Hydropónne sa tu pestuje zelenina a ovocie. Pred odletom si doprajeme exkluzívny zážitok – kúpanie v Modrej lagúne. Odlet a prílet do Viedne.

 

Trasa zájazdu:

Reykjavik – NP Þingvellir – jazero Þingvallavatn – Geysir – Gullfoss – Heimaey – Landmannalaugar – Hekla – Seljalandfoss – Skógafoss – Dyrholey – Vík í Mýrdal- Reynisfjara- NP Skaftafell – Svartifoss – Jökulsárlón- Eldhraun – Lakagigar – Kirkjubæjarklaustur – Hveragarde – Reykjavik

CENA OD 2270 € ZAHŔŇA
Sprievodcu CK VICTORY TRAVEL, ubytovanie v 3* hosteloch, prenajatú dopravu klimatizovaným autobusom, kvalitný sprievodný program, poistenie CK voči insolventnosti, letenku.
CENA NEZAHŔŇA
Povinné príplatky, stravu, vstupné, poistenie lieč. nákladov, fakultatívne výlety, batožinu do podpalubia.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 695 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

ISLAND OUTDOOR

Túry a prechádzky sopečnou krajinou – pre všetkých milovníkov letnej prírody a turistiky - za minimum dní dovolenky
Cena od 2270€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X