Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

Európa

ISLAND OFFROAD

4x4 vám umožní spoznať viac

ISLAND OFFROAD

ISLAND OFFROAD

CENA OD 0 €

Náročnosť:
KRAJINA
Island
Na terénnom 4x4 Mercedese Sprinter prebádame najkrajšiu časť Islandu – Westfjordy. Prebrodíme cez rieky do vnútrozemia ostrova. Očarí vás polostrov Snaefellsnes. Uvidíme aj južné pobrežie s vodopádmi, plážami a Zlatý okruh.
Termíny
OBJEDNAŤ

30.06.2019 - 08.07.2019
len 5 dní dovolenky
2170 €
25.08.2019 - 02.09.2019
len 5 dní dovolenky
2170 €
Cena zahŕňa

Sprievodcu CK VICTORY TRAVEL, ubytovanie v 3* hosteloch, prenajatú dopravu klimatizovaným 4x4 vanom, kvalitný sprievodný program, poistenie CK voči insolventnosti, letenku.

Popis zájazdu

Južné pobrežie Islandu s najkrajšími vodopádmi a plážami – úchvatné tajné miesta bez turistov.

 

  • Off road poznávanie miest s minimom turistov.
  • Západné fjordy aj vnútrozemie.
  • Najkrajšie zákutia ostrova, nezabudnuteľné zážitky.

 
Program zájazdu:
 
1. – 3. deň:

Odlet z Viedne do Reykjavíku. Zlatý okruh, národný park Þingvellir, kde vznikol prvý parlament na svete. Prechádzka medzi dvoma tektonickymi doskami – Americkou a Európskou. Činný gejzír Strokkur aj nečinný Geysir. Vodopád Gullfoss. Dvojitý vodopád Hjalparfoss aj Haifoss. Dúhové hory, ktoré sa nachádzajú vo vnútrozemí Islandu v Ladmannalaugar. Cestou do vnútrozemia prejdeme lávovými poliami a uvidíme krásne farbu meniace jazerá. Práve tu spoznáte obrátenú a opustenú stranu ostrova. Tu sa môžeme vydať na menšiu túru do hôr, alebo sa okúpeme v prírodnom teplom prameni. Program v národnej rezervácii Þórsmörk obklopenej ľadovcami. Toto miesto je dostupné len počas leta a na 4×4 autách, pretože cesta tam je veľmi štrkovitá a miestami budeme prechádzať aj cez korytá riek. Pôjdeme popri svetoznámej sopke Eyjafjallajökull. Nachádza sa tu viacero turistických chodníkov, niektoré sú náročnejšie a iné ľahšie, takže je na vás, ktorý si zvolíte. V hlavnom campe si spoločne môžeme niečo ugrilovať. Vopád Seljalandsfoss, poza ktorý sa môžete aj poprechádzať.

4. – 5. deň:

Ľadovec Snæfellsjökull, v ktorom sa začína cesta do stredu Zeme. Navštívime pláž v blízkosti opustenej farmy Ytri Tunga, ktorá je známa svojou kolóniou tuleňov. Budeme chodiť pozdĺž útesov Arnarstapi a Hellnar, ktoré sú obsadené obrovskými húfmi vtákov. Žraločie múzeum a hora Kirkjufell. Dobrodružstvo na Westfjordoch. Látrabjarg, najzápadnejšie miesto na Islande, 14 km dlhý a 441 m vysoký útes. Preskúmame stroskotanú rybársku loď Garðar BA 64. Na oceán sa dostala v tom istom roku ako Titanic. V mestečku Tálknafjordur navštívime veľrybiu stanicu Sudureyri aj fabriku na spracovanie riasy v Bíldudalur. Múzeum morských príšer.

6.- 7. deň:

Vodopád Dynjandi a mnohé ďalšie. Thingeyr, fjord Dýrafjordur a unikátna botanická záhrada. Zlatá pláž v Flateyri. Príbeh plávajúcej kravy v Saeunn a ryby v lagúne v Sudureyri. Najväčšie mesto na polostrove – Ísafjordur. Pohladíme jemné kožúšky v Centre arktických líšok. Popri rokline Valagil s mohutným vodopádom k tuleňom v Hvítanes. Množstvo krásnych fjordov – Álftafjörður, Seyðisfjörður, Hestfjörður… Cestu zakončíme v meste Holmavík, kde sa vyberieme na pozorovanie veľrýb.

8. deň – 9. deň:

Reykjavík. Celé mesto ako na dlani si pozrieme z vodárne Perlan. Koncertná hala Harpa, ikonický kostol Hallgrimskirkja. Odfotíme sa pri známej soche Sun Voyager. Preskúmame polostrov Reykjanes, navštívime geotermálnu oblasť Gunnuhver. Možnosť okúpať sa v slávnej Modrej lagúne. Odlet a prílet do Viedne.

Trasa zájazdu:

Reykjavik – NP Þingvellir – Geysir – Gullfoss – Haifoss – Ladmannalaugar – Þórsmörk – Eyjafjallajökull – Mýrdalsjökull – Tindfjallajökull – Seljalandsfoss – Snæfellsjökull – Ytri Tunga – Arnarstapi – Hellnar – Kirkjufell – Látrabjarg – Patreksfjordur – Tálknafjordur – Bíldudalur – Dynjandi – Thingeyr – Dýrafjordur – Flateyri – Saeunn – Sudureyri – Ísafjordur – Sudavík – Hvítanes – Holmavík – Reykjavík – Modrá lagúna.

 

CENA OD 0 € ZAHŔŇA
Sprievodcu CK VICTORY TRAVEL, ubytovanie v 3* hosteloch, prenajatú dopravu klimatizovaným 4x4 vanom, kvalitný sprievodný program, poistenie CK voči insolventnosti, letenku.
CENA NEZAHŔŇA
Povinné príplatky, stravu, vstupné, poistenie lieč. nákladov, fakultatívne výlety, batožinu do podpalubia
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 630 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

ISLAND OFFROAD

4x4 vám umožní spoznať viac
Cena od 0€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X