Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

Európa

ISLAND – VEĽKÝ OKRUH

KRAJINA OHŇA A ĽADU

ISLAND – VEĽKÝ OKRUH

ISLAND – VEĽKÝ OKRUH

CENA OD 1575 €

Náročnosť:
KRAJINA
Island
Okúzľujúca atmosféra severu opantá vaše zmysly skoro ako národná pálenka Brennivín. Nazrieme do sveta pre iných neviditeľného, sveta škriatkov, trollov a skrytých ľudí a pokloníme sa pred obrovskou mocou matky Zeme. Island si za týždeň na okružnej ceste č. 1 naplno užijeme!
Termíny
OBJEDNAŤ

13.06.2019 - 20.06.2019
6 dní dovolenky
1575 €
09.07.2019 - 16.07.2019
6 dní dovolenky
1765 €
06.08.2019 - 13.08.2019
6 dní dovolenky
1765 €
10.09.2019 - 17.09.2019
6 dní dovolenky
1575 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a prípadných miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitnom hoteli s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, prenajatú dopravu, poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

Obídeme tajuplný ostrov ležiaci na severnom polárnom kruhu.

 

  • Okúzľujúca atmosféra severu opantá vaše zmysly skoro ako národná pálenka Brennivín.
  • Nazrieme do sveta pre iných neviditeľného, sveta škriatkov, trollov a skrytých ľudí a pokloníme sa pred obrovskou mocou matky Zeme.
  • Island si za týždeň na okružnej ceste č.1 naplno užijeme!

 

Program zájazdu

 
1. – 2. deň:

Prílet do KEFLAVIKU. Prehliadka najsevernejšie ležiaceho hlavného mesta Európy – Reykjavíku. Prejdeme sa po známej uličke LAUGARVEGUR, pozrieme si radnicu, prístav a  budovu filharmónie. Nevynecháme budovu PERLANU so skvelým výhľadom na mesto, ale ani miesto s historickým významom – HÖFDI. Po raňajkách absolvujeme trasu tzv. „Zlatého trojuholníka“ – najväčších turistických atrakcií Islandu. V UNESCO parku THINGVELLIR si obzrieme kontinentálnu trhlinu ALMANNAGIA a prvý demokratický parlament sveta ALTHING (z r. 930). Za najkrajší na ostrove je označovaný zlatý vodopád GULLFOSS na rieke Hvita, neďaleko horúceho prameňa GEYSIR. V súčasnosti je jediným tryskajúcim susedný gejzír STROKKUR. V smere do oblasti najjužnejšieho mysu krajiny, budeme prechádzať aj okolo historického Skálholtu a zastavíme aj v HVERAGERDI a vodopád Seljalandsfoss poza ktorého vodný záves aj prejdeme.

3. deň:

Dnes míňame notoricky známy vulkán Eyjafjallajökull, ktorý v roku 2010 ochromil leteckú dopravu. Poprechádzame sa pri nádherných vodopádoch Skógafosse a Kvernufosse. Na čiernej pláži Reynisfjara, budeme obdivovať mystiku útvarov REYNISDRANGAR, ktoré sa dvíhajú priamo z mora. Pri ľadovci Solheimajokull budete mať výnimočnú možnosť stráviť hodinu a pol túrou na ľade. Najväčí ľadovec v Európe – Vatnajökull si prebil cestu do mora v lagúne Jökulsárlon. Mnohí ju považujú za najkrajšie miesto na Islande. Možnosť plavby medzi ľadovcami a návšteva diamantovej pláže, kde sa kúsky ľadu ligocú na čiernom piesku.

4. deň:

Horská oblasť Vestrahorn je obľúbená nielen u fotografov. Ako žili Vikingovia si pozrieme v osade Stokksnes. Vo Východných fjordoch žijú soby, morské vtáky vrátane Alky bielobradej, na pobreží oddychujú tulene a možno vidieť aj veľryby a delfíny. Návšteva geologického múzea nám pomôže dotvoriť obraz fascinujúcich procesov, ktorými tento vulkanický ostrov prechádza.

5. deň:

Čaká nás krásny sever. Po prekročení nádhernej vysočiny sa zastavíme v najsilnejšom vodopáde v Európe, Dettifoss. Vrcholom dňa je oblasť jazera Mývatn. Uvidíte fascinujúce geotermálne oblasti, pôsobivé lávové útvary a obrovské množstvo vtáctva. Navštívime skalné útvary Dimmuborgir v lávovom poli, s jaskyňou vytvorenou horúcou lávou nazývanou Grjótagja, elektráreň Krafla a geotermálnu oblasť Hverir. Na záver sa môžeme okúpať v prírodnom kúpeli Mývatn.

6. deň

Po malebnej jazde pozdĺž pobrežia zastaneme v Húsavíku, hlavnom meste pozorovania veľrýb. Počas trojhodinového fakultatívneho výletu loďou v nádhernom fjorde obklopenom horami je takmer zaručené stretnutie s veľrybami. Po ceste do Akureyri, hlavného mesta severu sa zastavíme v jednom z najsilnejších vodopádov. Goðafoss sa prekladá ako vodopád bohov.

7. – 8. deň

Cestou na juh sa zastavíte pri unikátnom skalnom útvare Hvítserkur. Vyzerá ako slon, stojací v plytkom mori. Skvelá príležitosť pre fotografov. V Hvammstangi budete mať príležitosť navštíviť fascinujúce centrum tuleňov. Prejdeme cez strašidelné lávové pole Hallmundarhraun. Zastavíme sa pri jedných z najkrajších vodopádov ostrova BARNAFOSS a HRAUNFOSSAR. Povieme si príbehy bájnej Egillovej ságy od „islandského Komenského“, Snorriho Sturlurssona. Neskôr najväčší horúci vývrev Európy DEILDARTUNGUHVER. Nákup posledných suvenírov alebo nasávanie unikátnej atmosféry severu v jednej zo štýlových miestnych kaviarničiek, či v iných podnikoch. Odlet do Viedne.

 

Trasa zájazdu

Keflavík – Reykjavík – Thingvellir – vodopád Gullfoss – Hella – Hveragerdi – Vík – Jokulsárlon – Mývatn – Husavík – Akureyri – Deildartunguhver – Keflavik

CENA OD 1575 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a prípadných miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitnom hoteli s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, prenajatú dopravu, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Fakultatívne výlety, stravu, vstupy, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov, batožinu do podpalubia.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 595 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

ISLAND – VEĽKÝ OKRUH

KRAJINA OHŇA A ĽADU
Cena od 1575€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X