Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Európa

ÍRSKO

DUBLIN, SEVERNÉ ÍRSKO, POBREŽIE, ÚTESY A MALEBNÝ VIDIEK

ÍRSKO

ÍRSKO

CENA OD 1295 €

Náročnosť:
KRAJINA
Írsko
Írska whisky, tradičné puby, pivo a špeciality írskej kuchyne ako irish stew, boxty, black pudding, cottage pie a iné. Hlavné mesto Dublin s prechádzkou po veselej štvrti Temple Bar Belfast a mesto Derry so zaujímavými nástennými maľbami na tému politika, náboženstvo, história a kultúra. A neskutočne svieže kopce, kde zelená je ešte zelenšia.

Termíny
OBJEDNAŤ

18.05.2020 - 24.05.2020
len 5 dní dovolenky
1295 €
25.07.2020 - 31.07.2020
len 5 dní dovolenky
1295 €
07.09.2020 - 13.09.2020
len 5 dní dovolenky
1295 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ochutnávku whisky v pálenici, ubytovanie v bed and breakfast, hoteloch a penziónoch vo dvojlôžkových izbách s raňajkami, prenajatú dopravu, poistenie proti insolventnosti.

Popis zájazdu

Sviežo zelené scenérie s nekonečnými útesmi a s pokojným i divokým pobrežím.

 

  • Prírodné úkazy Giant’s Causeway a Cliffs of Moher a nádherné pobrežie.
  • S nami do detailu okúsite rôzne chute, vône a farby slávnej whisky, ktorú v minulosti pálili mnísi v kláštoroch.
  • Pozitívna a príjemná atmosféra v krajine, ktorá sa určite prebojuje do rebríčka: „Tak sem sa rád/a vrátim znova!“

 

Program zájazdu

 
1.-2. deň:

Náš výlet na zelenom ostrove začneme v hlavnom meste Írska – v DUBLINE. Po prílete sa ubytujeme a prejdeme sa po centre, v okolí rieky LIFFEY, po moste Ha’penny, Grafton Street. Vo štvrti Temple Bar ochutnáme írske špeciality a, samozrejme, výborné pivo a írsku whisky. O jej výrobe si povieme viac aj počas návštevy pálenice v priebehu nášho zájazdu. Hlavné mesto – BELFAST. Začiatkom dvadsiateho storočia bol centrom priemyselnej revolúcie, centrom produkcie textilu, spracovania tabaku a stavby lodí. Vedeli ste, že práve tu bol postavený legendárny Titanic? Aj dnes je mesto centrom priemyslu, ale aj umenia, obchodu a vzdelávania. Pozrieme si jeho centrálne štvrte, moderné aj historické časti, budovu opery, Victoria Square, okolie rieky Lagan či Great Victoria Street.

3.-4. deň:

Pokračujeme na sever, kde nás čaká prírodný unikát – GIANT´S CAUSEWAY. Miesto na pobreží, vytvorené vulkanickou činnosťou, je oblasťou so štyridsaťtisícimi stĺpmi z čadiča. Dnes je táto oblasť County Antrim súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Podľa legendy sú stĺpy pozostatkom cesty, ktorú postavil írsky obor Fionn, aby sa mohol stretnúť v boji so škótskym obrom Benandonnerom. Z pobrežia smerujeme k mestu DERRY, kde si pozrieme pravdepodobne najzaujímavejšie nástenné maľby Európy, ktoré odzrkadľujú symboly kultúry, histórie, politiky a náboženstva krajiny. Ďalší deň strávime presunom na juhozápad. Zastávky na pobreží v okolí miest DONEGAL a SLIGO, kde budeme obdivovať krásy pobrežia. Deň ukončíme v GALWAY alebo v jeho okolí a večer si spríjemnime v tradičnom írskom pube.

5.-7. deň:

Krásne pohľady na útesoch CLIFFS OF MOTHER, ktoré patria k najobľúbenejším destináciám návštevníkov Írska. Ročne ich navštívi asi milión turistov a stali sa populárnymi aj vďaka literatúre, hudbe, no napríklad aj vďaka filmu Harry Potter. Prenocujeme v meste LIMERICK alebo v jeho okolí. Návrat do DUBLINU. Posledné írske suveníry, ako napríklad krásne textilné výrobky alebo whisky. Váš sprievodca Vám rád poradí, kedy navštíviť pivovar Guinness, pálenicu Jameson, Irish Museum of Modern Art, obávanú väznicu Kilmainham gaol alebo iné zaujímavosti mesta. Po raňajkách transfer na letisko a návrat na Slovensko.

Trasa zájazdu

Dublin – Belfast – Giant´s Causeway – Derry – Donegal – Galway – Cliffs of Moher – Limerick – Dublin

CENA OD 1295 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ochutnávku whisky v pálenici, ubytovanie v bed and breakfast, hoteloch a penziónoch vo dvojlôžkových izbách s raňajkami, prenajatú dopravu, poistenie proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Stravu okrem raňajok, vstupné, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov, batožinu do podpalubia.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 310 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

ÍRSKO

DUBLIN, SEVERNÉ ÍRSKO, POBREŽIE, ÚTESY A MALEBNÝ VIDIEK
Cena od 1295€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X