Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Ázia

HIMALÁJE – TREK OKOLO ANNAPURNY

Unikátny zážitok so slovenským horským sprievodcom a záchranárom Ferkom Mrázikom

HIMALÁJE – TREK OKOLO ANNAPURNY

HIMALÁJE – TREK OKOLO ANNAPURNY

CENA OD 1590 €

Náročnosť:
KRAJINA
Nepál
Himaláje oddávna priťahujú milovníkov hôr a trek okolo ANNAPURIEN je úplná špecialita! V KATHMANDU si pozrieme chrámy a pamiatky UNESCO, v POKHARE múzeum horolezectva. Z oblasti subtropického lesa postupne stúpame, aklimatizujeme sa na nadmorskú výšku, až do sedla THORUNG LA 5 416 m n. m. Kocháme sa neopísateľne nádhernou scenériou, kamennými horskými dedinkami, spoznávame originálny život domácich. Viaceré 8-tisícovky máme ako na dlani! Na protiľahlom svahu Annapurny II. spadla lavína. Dozviete sa o tom viac. Aj o horolezeckých expedíciách. Povieme si o prírode, faune, flóre, o hinduizme aj o tibetskom budhizme. Staroveké obchodné cesty Nepál – Tibet. S Ferkom Mrázikom sa nemusíte báť ani odbočky a výstupu na jedno z najvyššie položených jazier sveta (takmer 5 000 m n. m.)–TILICHO LAKE.

Termíny
OBJEDNAŤ

09.04.2020 - 26.04.2020
len 10 dní dovolenky
1590 €
08.10.2020 - 25.10.2020
len 12 dní dovolenky
1590 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, profesionálneho slovenského horského sprievodcu UIMLA a sprievodcu CK VICTORY TRAVEL Ferka Mrázika, miestnych sprievodcov, ubytovanie s raňajkami v 3*hoteli v Kathamandu a Pokhare, jednoduché Guest house na trase treku, prenajatú dopravu klimatizovaným autobusom, džípmi, kvalitný program, poistenie CK proti insolventnosti.

Himaláje s CK Victory Travel

Himaláje s CK Victory Travel

Popis zájazdu

Ohromujúce, majestátne, z rôznych uhlov pohľadu a nadmorských výšok vždy nádherné Himaláje. S expertom na veľhory úplne bezpečné a vhodné aj pre horalov začiatočníkov!

 

Ferko Mrázik je rodený Tatranec. Aktívne sa venuje horolezectvu, skialpinizmu, lyžovaniu, behaniu, slackline, východným a indiánskym filozofiám, ochrane životného prostredia. Je podpredsedom Tatranskej horskej služby – dobrovoľného zboru. Okrem  záchranárskych odborných spôsobilostí patrí k jeho záujmom lavínová problematika. Od roku 2010 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA. V roku 2006 spolupracoval na projekte ASSIST: Alpine Safety, Security and Informational Services and Technologies, bol konzultantom tvorby neurónových sietí pre systémy na podporu rozhodovania v oblasti určovania stability snehovej pokrývky. Miluje svoju manželku, dvoch malých synov a bezpečný pobyt v horách aj vo veľhorách.

 

  • Najkrajšie výhľady na Himaláje, trek podobný ceste stredovekých pútnikov, nepálske a tibetské tradície, nádherné 8-tisícovky a Vaša bezpečnosť pod dohľadom slovenského experta UIMLA Ferka Mrázika.

 

Program zájazdu:

 
1. – 2. deň:

Odlet z Viedne a prílet do KATHMANDU. Ubytovanie v 3-hviezdičkovom hoteli a spoznávanie tohto výnimočného mesta. Námestie DURBAR a svätyňa KUMAR DEVI, hinduistický chrám PAŠUPATINATH, budhistická stúpa BOUDHANATH symbol mieru a pokoja, ako aj čarokrásne výhľady na Kathmandu od Monkey Templ.

3. deň:

Príprava na trek, cesta džípom do dedinky, kde sa vo výške 800 m n. m. začína naša turistická trasa. Podporíme miestnu komunitu nosičov a šerpov, ktorí nám pomôžu s batohmi. Terasovité ryžové políčka a banánovníky. Večer sa ubytujeme v jednoduchom „Guesthouse“, kde si pochutíme na tradičnej večeri.

4. – 5. deň:

Pokračujeme v trase, ktorá je naplánovaná tak, aby sme sa nenaháňali, ale naplno si užili výhľady na nádherný horský masív Himalájí. S naľahko zbaleným batohom kráčame a kocháme sa výhľadmi. Zelené polia sa menia na kamenisté horské pláne. Každý svojou „troškou do mlyna“ prispeje a zúčastní sa na rituáli roztočenia tibetských modlitebných mlynčekov s mantrami mieru a lásky. Čakajú nás neopakovateľné výhľady na himalájske 8-tisícovky, vrcholy Annapurien aj Manaslu.

6. – 8. deň:

Najlepšie miesto na aklimatizáciu je MANANG. Úzke kamenné uličky, kone, film, či horská prednáška. Výlet do dedinky Braga, návšteva budhistickej Gompy, jaskyňa budhistického lámu. Odborné meranie našej aklimatizácie v zdravotnom stredisku.

9. – 10. deň:

Výstup k jazeru TILICHO LAKE vo výške 4 919 m n. m. v srdci prírodnej rezervácie Annapurna. Drsný ráz krajiny, vietor, pasúce sa jaky, výhľad na ľadovce a farebné tibetské vlajočky.

11. – 14. deň:

Dýchame zhlboka, kráčame rozvážne, obliekame si windstoperky a mikiny, vhod príde aj ľahká páperka. Oceníte horúce knedličky momo plnené jačím syrom aj slaný tibetský čaj. Shree Kahrka, Thorong Pedi, prechod najvyššieho miesta nášho treku, sedlo THORUNG LA, 5 416 m n. m.

15. – 16. deň:

Zostup do pútnického mestečka MUKTINATH. Prejdeme cez KAKHBENI a koryto rieky KHALI GANDHAKI, kde je veľká šanca nájsť vzácne fosílie. Dolný MUSTANG je očarujúci, rovnako ako výhľady na 8-tisícovku DAULAGHIRI. Mestečko JOMSOM vo výške 2 700 m n. m. je pre nás návratom do civilizácie. Odmenou po treku bude masáž v hoteli pri jazere v meste POKHARA.

17. – 18. deň:

Presun do KATHMANDU a odlet domov do Európy.

Trasa zájazdu:

Káthmandu – Manang – Thorung La – Kakhbeni – Pokhara – Káthmandu

CENA OD 1590 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, profesionálneho slovenského horského sprievodcu UIMLA a sprievodcu CK VICTORY TRAVEL Ferka Mrázika, miestnych sprievodcov, ubytovanie s raňajkami v 3*hoteli v Kathamandu a Pokhare, jednoduché Guest house na trase treku, prenajatú dopravu klimatizovaným autobusom, džípmi, kvalitný program, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Povinné príplatky, víza, bakšišné, nosičov, stravu okrem raňajok, vstupné, poistenie liečebných nákladov, fakultatívne výlety.
PRÍPLATKY
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

HIMALÁJE – TREK OKOLO ANNAPURNY

Unikátny zážitok so slovenským horským sprievodcom a záchranárom Ferkom Mrázikom
Cena od 1590€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X