Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Amerika

Guyana, Surinam, Francúzska Guyana

Kúsok Európy v tropickom raji!

Guyana, Surinam, Francúzska Guyana

Guyana, Surinam, Francúzska Guyana

CENA OD 2325 €

Náročnosť:
KRAJINA
Francúzska Guyana
Guyana
Surinam
Jediné krajiny Južnej Ameriky, kde nepotrebujete španielčinu. Funguje tu angličtina, hindčina, holandčina, jávčina a francúzština, a to všetko v tropickej oblasti sveta za minimum Vašej dovolenky!

Termíny
OBJEDNAŤ

29.10.2020 - 07.11.2020
len 7 dní dovolenky
2325 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných hoteloch s raňajkami, komplet prenajatú dopravu, let na trase Georgetown – Paramaribo, výlet katamaránom na Ostrovy spásy, výlet do Národného Parku Brownsberg, výlet do Národného Parku Bigi Pan, poistenie CK proti insolventnosti.

Popis zájazdu

Kompletne prepracovaný program, kde v troch nepoznaných krajinách uvidíte všetky TOP miesta.

 

  • Tropický prales a unikátne močiare v Suriname, prekrásny Kaieteurov vodopád, francúzske espresso a croisant, literárny príbeh Motýľa na Ostrovoch spásy, kúpanie sa v mori, ale aj úžasné historické miesta súvisiace s kolonizáciou a s temnou históriou Európy.

 

Program zájazdu

 

1.-2. deň:

Let na trase Viedeň – Miami. Noc v Miami. Na druhý deň pokračujeme letom na trase Miami – Georgetown. V Georgetowne si nenecháme ujsť hlavné zaujímavosti mesta, kde nás asi najviac okrem osobitej atmosféry zaujme drevená katedrála. Noc v Georgetowne.

3.deň:

Dnes navštívime najzaujímavejšie miesto na našej ceste – neopakovateľné vodopády Kaieteur Falls. Už samotná cesta lietadlom ponad guyanský prales je absolútne fascinu-júca. Prílet na maličké letisko a náš cca dvojhodinový pobyt v lone prírody na guyanskej vysočine – najstarší geologický útvar Južnej Ameriky, 1,6 miliardy rokov starý. Návrat do Georgetownu a nocľah.

4.deň:

V tento deň sa vydávame na západ, aby sme sa dostali veľmi blízko hranice s Guyanou. Po prekročení hranice sa naobedujeme v mestečku Nieuw Nickerie a po obede sa vydá-me do močiarov Bigi Pan wetlands. Táto močiarna oblasť Surinamu je domovom množ-stva vodných vtákov, najmä ibisov. Nocľah v Nieuw Nickerie.

5.deň:

Po raňajkách sa vyberieme spoznávať zaujímavosti unikátneho hlavného mesta Surinamu – PARAMARIBO. Prehliadka mesta bude trvať cca tri hodiny a bude zahŕňať všetko to, čo robí toto UNESCOM chránené mesto jedinečným. Je to najmä pobrežná časť Riverside Boulevard, miestny trh, plavba po rieke Surinam. Návrat do hotela a nocľah.

6.deň:

Surinam je najmenšia suverénna krajina Južnej Ameriky, jeho plocha je však z 85 percent pokrytá lesmi a pralesmi. Do jednej takej oblasti sa vydáme v dnešný deň. Čaká nás park Brownsberg, ležiaci iba 130 km od Paramariba. Je to jedna z najhustejších a zároveň najprístupnejších oblastí tzv. Guyán. Noc v Paramaribo.

7. – 8. deň:

Raňajky a ranný odchod na opačný kút Surinamu – úplný východ krajiny. V hraničnom mestečku Albina prekračujeme rieku Marowijne a dostávame sa na francúzske územie. Francúzska Guyana je najväčším francúzskym departmentom a tak aj krajinou EÚ. St. Laurent do Maroni, miesto, do ktorého ako do prvého prišli väzni z Francúzska – Camp de la Transportation. Nocľah v mestečku Kourou. Odchod katamaranom na Ostrovy spásy. Po hodine plavby už uvidíme tri ostrovy: ostrov Svätého Jozefa, Kráľovský a Diabolský ostrov. Náš katamaran zakotví pri ostrove Sv. Jozefa a potom sa malým člnom preplavíme na ostrov, známy z románu Motýľ. Skúsime sa opäť poprechádzať medzi väzenskými celami. Obed priamo na ostrove a po jedinečnom zážitku sa vraciame do Korou a  mikrobusom do hlavného mesta Cayenne. Nocľah v Cayenne.

9. – 10. deň:

V tento deň si vychutnáme samotné mesto Cayenne, ktoré je skutočne fascinujúcou zmesou etník a ich príkladného spolunažívania. Obed a voľno na posledný relax na juhoamerickom kontinente. Večerný odlet do Európy a príchod domov.

 

Trasa zájazdu

Georgetown – Kaieteur Falls – Nieuw Nickerie – Bigi Pan – Paramaribo – Brownsberg – Albina – Saint Laurent du Maroni – Kourou – Diablov ostrov – Cayenne

CENA OD 2325 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných hoteloch s raňajkami, komplet prenajatú dopravu, let na trase Georgetown – Paramaribo, výlet katamaránom na Ostrovy spásy, výlet do Národného Parku Brownsberg, výlet do Národného Parku Bigi Pan, poistenie CK proti insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Víza, fakultatívny výlet na Kaieteurov vodopád, stravu (okrem raňajok), povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 510 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

Guyana, Surinam, Francúzska Guyana

Kúsok Európy v tropickom raji!
Cena od 2325€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X