Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

Amerika

GUYANA, SURINAM, FRANCÚZSKA GUYANA

Kúsok Európy v tropickom raji

GUYANA, SURINAM, FRANCÚZSKA GUYANA

GUYANA, SURINAM, FRANCÚZSKA GUYANA

CENA OD 2495 € 2485 €

Náročnosť:
KRAJINA
Francúzska Guyana
Guyana
Surinam
Jediné krajiny Južnej Ameriky, kde nepotrebujete španielčinu. Funguje tu angličtina, hindčina, holandčina, jávčina a francúzština, a to všetko v tropickej oblasti sveta za minimum vašej dovolenky!
Termíny
OBJEDNAŤ

29.03.2018 - 08.04.2018
5 dní dovolenky
2825 €
03.05.2018 - 13.05.2018
6 dní dovolenky
2495 €
01.11.2018 - 11.11.2018
6 dní dovolenky
2485 €2495 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných hoteloch s raňajkami, komplet prenajatú dopravu, let na trase Georgetown – Paramaribo, výlet katamaranom na Ostrovy spásy, výlet do Národného Parku Brownsberg, výlet do Národného Parku Bigi Pan, poistenie CK voči insolventnosti.

Popis zájazdu

Kompletne prepracovaný program, kde v troch nepoznaných krajinách uvidíte všetky TOP miesta.

 

  • Francúzske espresso a croisant, literárny príbeh Motýľa na Diablovom ostrove a možno aj pohľad na kožatky veľké kladúce vajcia na panenských plážach Francúzskej Guyany.
  • Prekrásny Kaieteurov vodopád, tropický prales v Suriname, kúpanie sa v mori, ale aj úžasné historické miesta súvisiace s kolonizáciou a temnou históriou Európy.

 

Program zájazdu

 
1.-2.deň:

Odlet z Viedne a prílet do hlavného mesta prosperujúcej francúzskej Guyany – Cayenne. Technicky vstupujeme do EÚ. Dôkazom je každé auto, cesty sú v perfektnom stave, vynikajúce espresso je skoro všade a platíme eurom. Prehliadka sympatického mesta s nepreberným množstvom tropického ovocia. Najväčšia výhoda troch Guyán: Ľahká dostupnosť neporušeného panenského pralesa či močiarov. My sa vydáme na krásny výlet do Tresor Nature reserve, kde pri troche šťastia uvidíme aj čierneho kajmana. Návrat do Cayenne.

3.-4.deň:

DIABLOV OSTROV – v skutočnosti trojuholník z troch ostrovov – Iles du Salut alebo Ostrovy spásy – sedem míľ od pobrežia Kourou. Príbeh Motýľa pozná takmer každý a my po bohatých bufetových raňajkách vyplávame po jeho stopách! Našej prvá zastávka, Île Saint-Joseph. Ostrov zohral ústrednú rolu vo francúzskych dejinách v roku 1792, keď slúžil ako tranzitný bod, najprv pre prieskumníkov, potom pre otrokov a neskôr pre politických väzňov. Île Royale je ostrov najstarších budov na ostrovoch, kde objavíme starý kostol a administratívne budovy, ubikácie dôstojníkov, dnes dobré reštaurácie a ubytovacie zariadenia. Jeden z TOP zážitkov vašej cesty. Kourou a jeho Európske vesmírne stredisko. Popoludňajšia prehliadka mesta SAINT LAURENT DU MARONI – hlavné mesto galejí a tranzitné miesto pre otrokov a sluhov dovezených zo zahraničia a určených pre plantáže v celej Južnej Amerike a Karibiku. V tento deň mierime ešte viac na sever na pláž Plages les Hattes, kde ak budeme mať šťastie, uvidíme prekrásne kožatky veľké, ktoré sem prišli naklásť vajcia. Nocľah v Saint Laurent du Maroni.

5.-6. deň:

SURINAM! Z angličtiny presedláte na holandčinu, jávčinu a ďalšie exotické jazyky. Pešia prehliadka jedného z najzaujímavejších miest juhoamerického kontinentu – „dreveného“ PARAMARIBA. Palmová záhrada, miestne trhovisko, Prezidentský palác, hindský chrám, židovská synagóga, ale aj moslimská mešita a to všetko iba kúsok od seba. Vďaka svojej unikátnej atmosfére je Paramaribo zaslúžene pod ochranou UNESCO. Pokračujeme na západ. K vrcholom tejto cesty sú historické pamiatky v Groningen, Totness, Wageningen a Nieuw Nickerie. Výlet loďou do prírodnej rezervácie BIGI PAN, kde si užijeme výlet skrz mangrovy čierne a mokrade. Budeme mať šťastie na nádherných červených ibisov a plameniakov? Nocľah v Nieuw Nickerie. Ranný odchod do národného parku Brownsber. Dažďový prales, nenáročná chôdza v primárnom pralese, ale na tento výlet si berieme aj plavky! Návrat do Paramaribo.

7-8.deň:

Fascinujúci pozemný prechod do Guyany cez oblasť ekologického projektu MANGROVE HERITAGE PROJECT. Cestou spoznáme štyri druhy mangrovníkov, ale aj hlavné mesto GEORGETOWN so svojou jedinečnou architektúrou. Fakultatívny letecký výlet k vodopádom KAIETEUR, ktoré sa oprávnene radia k najfascinujúcejším prírodným krásam planéty. Pristaneme v srdci pralesa a chodníčkom vedúcom popri mäsožravých rosnatkách a broméliach sa dostaneme na miesto, kde nás čaká úchvatný pohľad, v ktorom nám zaručene nebudú brániť stovky, ba ani desiatky turistov. Vedeli ste, že guyanská panva je najstarší geologický útvar v Južnej Amerike? Návrat do Georgetownu a odlet opäť do Surinamu. Neskorý prílet a nocľah v Paramaribo.

9.- 11- deň:

Celodenný výlet do NÁRODNÉHO PARKU BROWNSBERG. V rámci celodenného výletu sa dostaneme do neporušených častí dažďového pralesa Surinamu. Návrat do Paramaribo. Odlietame v príjemných poobedných hodinách, presun na letisko, odlet do Európy a príchod domov.

 

Trasa zájazdu

Cayenne – Tresor Nature reserve – Diablov ostrov – Saint Laurent du Maroni – Paramaribo – Groningen – Totness – Wageningen – Bigi Pan – Nieuw Nickerie – Georgetown – Kaieteur – Brownsber – Paramaribo

CENA OD 2485 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných hoteloch s raňajkami, komplet prenajatú dopravu, let na trase Georgetown – Paramaribo, výlet katamaranom na Ostrovy spásy, výlet do Národného Parku Brownsberg, výlet do Národného Parku Bigi Pan, poistenie CK voči insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Víza, fakultatívny výlet na Kaieteurov vodopád, stravu (okrem raňajok), povinné príplatky, poistenie lieč. nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 415 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

GUYANA, SURINAM, FRANCÚZSKA GUYANA

Kúsok Európy v tropickom raji
Cena od 2485€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X