Hľadať
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type

Amerika

Guyana, Surinam, Francúzska Guyana

Kúsok Európy v tropickom raji!

Guyana, Surinam, Francúzska Guyana

Guyana, Surinam, Francúzska Guyana

CENA OD 2395 €

Náročnosť:
KRAJINA
Francúzska Guyana
Guyana
Surinam
Jediné krajiny Južnej Ameriky, kde nepotrebujete španielčinu. Funguje tu angličtina, hindčina, holandčina, jávčina a francúzština, a to všetko v tropickej oblasti sveta za minimum vašej dovolenky!
Termíny
OBJEDNAŤ

16.04.2019 - 25.04.2019
NA VYŽIADANIE! len 5 dní dovolenky
2395 €
02.05.2019 - 11.05.2019
len 6 dní dovolenky
2395 €
31.10.2019 - 09.11.2019
len 6 dní dovolenky
2395 €
Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných hoteloch s raňajkami, komplet prenajatú dopravu, let na trase Georgetown – Paramaribo, výlet katamaranom na Ostrovy spásy, výlet do Národného Parku Brownsberg, výlet do Národného Parku Bigi Pan, poistenie CK voči insolventnosti.

Popis zájazdu

Kompletne prepracovaný program, kde v troch nepoznaných krajinách uvidíte všetky TOP miesta.

 

  • Tropický prales a unikátne močiare v Suriname, prekrásny Kaieteurov vodopád, francúzske espresso a croisant, literárny príbeh Motýľa na Ostrovoch spásy, kúpanie sa v mori, ale aj úžasné historické miesta súvisiace s kolonizáciou a temnou históriou Európy.

 

Program zájazdu

 
1.-2.deň:

Odlet na trase Viedeň – Paramaribo s prestupom. Prílet do Paramariba a nocľah. Na druhý deň po raňajkách sa vyberieme spoznávať zaujímavosti unikátneho hlavného mesta Surinamu. Prehliadka mesta bude trvať cca tri hodiny a bude zahŕňať všetko to, čo robí toto UNESCOM chránené mesto jedinečným. Je to najmä pobrežná časť Riverside Boulevard a miestny trh. Po obede vás pozývame na plavbu po rieke Surinam. Návrat do hotela a nocľah.

3.-4.deň:

Surinam je najmenšia suverénna krajina Južnej Ameriky, jeho plocha je však z 85 percent pokrytá lesmi a pralesmi. Do jednej takej oblasti sa vydáme v dnešný deň. Čaká nás park Brownsberg, ležiaci iba 130 km od Paramariba. Je to jedna z najhustejšie a zároveň najprístupnejších oblastí tzv. Guyán. Na ďalší deň sa vydávame na západ, aby sme sa dostali veľmi blízko hranice s Guyanou. Ešte pred naším cieľom v mestečku New Nickerie, však uvidíme opäť časť jedinečnej surinamskej prírody – Bigi Pan wetlands. V poobedných hodinách totiž nasadáme na kanoe a vydáme sa do močiarov! Táto močiarna oblasť Surinamu je domovom množstva vodných vtákov, najmä ibisov. Nocľah v New Nickerie.

5.-6. deň:

Dnes si privstaneme, aby sme stihli v pohode návštevu ďalšej krajiny – Guyany. Ráno už vyrážame a loďou prekonáme najdlhšiu surinamskú rieku – Courantine. Pokračujeme autobusom ďalej až do konečného cieľa našej cesty, hlavného mesta neobjavenej krajiny – Guyany. V Georgetowne si nenecháme ujsť hlavné zaujímavosti mesta, nás asi najviac okrem osobitej atmosféry zaujme drevená katedrála. Najzaujímavejšie miesto na našej ceste – neopakovateľné vodopády Kaieteur Falls. Už samotná cesta lietadlom ponad guyanský prales je absolútne fascinujúca. Prílet na maličké letisko a náš cca dvojhodinový pobyt v lone prírody na guyanskej vysočine – najstarší geologický útvar Južnej Ameriky, 1,6 miliardy rokov starý. Návrat do Georgetown a nočný odlet opäť do Paramaribo.

7-8.deň:

Raňajky a ranný odchod na opačný kút Surinamu – úplný východ krajiny. V hraničnom mestečku Albina prekračujeme rieku Marowijne a dostávame sa na francúzske územie. Francúzska Guyana je najväčším francúzskym departmentom a tak aj krajinou EÚ. St. Laurent do Maroni, miesto, do ktorého ako prvého prišli väzni z Francúzska – Camp de la Transportation. Nocľah v mestečku Kourou. Odchod katamaranom na Ostrovy spásy. Po hodine plavby už uvidíme tri ostrovy: ostrov Svätého Jozefa, Kráľovský a Diabolský ostrov. Náš katamaran zakotví pri ostrove Sv. Jozefa a potom sa malým člnom preplavíme na ostrov, známy z románu Motýľ. Skúsime sa opäť poprechádzať medzi väzenskými celami. Obed priamo na ostrove a po jedinečnom zážitku sa vraciame do Korou a  mikrobusom do hlavného mesta Cayenne. Nocľah v Cayenne.

9.- 10.deň:

V tento deň si vychutnáme samotné mesto Cayenne, ktoré je skutočne fascinujúcou zmesou a etník a ich príkladného spolunažívania. Obed a voľno na posledný relax na juhoamerickom kontinente. Večerný odlet do Európy a príchod domov.

 

Trasa zájazdu

Paramaribo – Brownsber – Bigi Pan – Nieuw Nickerie – Georgetown – Kaieteur – Paramaribo – Saint Laurent du Maroni – Kourou – Diablov ostrov – Cayenne

CENA OD 2395 € ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných hoteloch s raňajkami, komplet prenajatú dopravu, let na trase Georgetown – Paramaribo, výlet katamaranom na Ostrovy spásy, výlet do Národného Parku Brownsberg, výlet do Národného Parku Bigi Pan, poistenie CK voči insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA
Víza, fakultatívny výlet na Kaieteurov vodopád, stravu (okrem raňajok), povinné príplatky, poistenie lieč. nákladov.
PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 415 €
DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

Guyana, Surinam, Francúzska Guyana

Kúsok Európy v tropickom raji!
Cena od 2395€
OBJEDNAŤ

alebo MÁM OTÁZKY K ZÁJAZDU

Bližšie informácie o zájazde

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

VICTORY TRAVEL BLOG

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.victorytravel.sk/sk/wp-content/uploads/2017/08/Cliffs-of-Moher.jpg);background-color: transparent;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
X